2018 m. gegužes 25 d., Penktadienis

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Filomenos Linčiūtės–Vaitiekūnienės kitokia Indija ir kitoks žydėjimas

2017-05-16
 
Filomena Linčiūtė–Vaitiekūnienė

Filomena Linčiūtė–Vaitiekūnienė

 

Loreta Nikolenkienė

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė

 

Kitokia Indija

Vilniuje, „Domus galerijoje", iki birželio 3 dienos galima pamatyti dailininkės Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės tapybos darbų parodą, kurioje - autorės kūriniai iš ciklų „Kitokia Indija" ir „Žydėjimas".

Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė - Lietuvos scenografė, tapytoja, 1965 m. baigusi Lietuvos dailės institutą, pradėjo dirbti teatre, kine ir televizijoje. Intensyviai dirbo, kurdama scenografiją ir kostiumus. Taip atsirado pirmasis lietuviškas miuziklas „Velnio nuotaka", visą jaunųjų vilniečių kartą išauginęs „Piteris Penas", „Liudvikas XIV", „Raudonkepuraitė" Akademiniame dramos teatre, „Karalius Motiejukas I" ir „Juodoji komedija" Kauno dramos teatre, operetės „Rozmari" ir „Silva", baletas „Aušrinė" Kauno muzikiniame teatre, „Virto ąžuolai", „Kelionė į rojų" kine, „Barbora Radvilaitė", „Heda Gabler" televizijoje ir daugelis kitų.

Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė sukūrė scenovaizdžių ir kostiumų - 40 spektaklių Kauno dramos teatre, Kauno muzikiniame teatre, Lietuvos akademiniame dramos teatre, Lietuvos televizijoje,  12 kino filmų.

Ji kūria ir aliejinių pastelių ciklus: „Indijos atšvaitai" (1997 m.), „Paukštė", „Kvedlinburge" (2002 m.), „Medžiai ir bokštai" (2006-2007 m.). Filomenos kūrinių turi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Žemaičių dailės muziejus, Mažeikių muziejus.

"Šiemet likimas dovanojo man pabuvimą Indijoj, ir ne šiaip sau, o PLENERĄ. Turėjau nuostabias sąlygas stebėti, džiaugtis, tapyti, draugauti. O kas gi labiausiai įsiminė? Būta aplink daug daug gražių ir džiaugsmingų dalykų - saulė, paukščių čiulbesys, džiunglių grožis, šventyklos, išlikusios senosios Assamo gentys su savo etnosu ir dar daug daug visko... Tai veikia. Kyla noras klot ant drobės savo džiaugsmus ir potyrius, fiksuot aplinkos grožį ir geruosius žmones. Taip ir gimė ciklas „Kitokia Indija", tikrai kitokia, nei ją mačiau prieš 20 metų - greit bėga laikas..." - pristato savo parodą autorė.

Kitoks "Žydėjimas"

Daug poezijos eilučių skirta ŽYDĖJIMUI, kuris toks trumpas ir efemeriškas, kaip ir mūsų būties kelias, tiesa, kartais labai įsimenantis. Šis mažas CIKLAS - atšvaitai dienelės, prabėgusios apleistame sode Kunigiškės kaime, kur žydėjo senos obelys pramaišiusi su vyšnaitėmis, lingavo pienių jūra, vėjas šlameno baltus žiedus, o saulės spinduliai pasirinkdavo gražiausius.

Galėjai girdėt ir vėją, ir kamanės skrydį, ir varnėno švilpavimą, matyt sukrypusius senolius medžius ir žydinčią pievą, ilgai stebėtis tuo NUOSTABIU LAIKU, kupinu vilties ir grožio.

Štai tokiomis lengvomis ir šviesiomis  mintimis Filomena kalba apie savo tapybą.

Apsilankę parodoje, kiekvienas savaip pasisemsite Filomenos spalvų potėpių, pajusite tai, kas sužavėjo autorę tolimoje šalyje.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-05-16 13:35
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media