2024 m. birželio 13 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Tapybos darbų parodą pristatė interjero dizainerė D. Skorupskaitė-Liaukevičienė

2024-05-05
 
Monikos Remeikytės nuotrauka

Monikos Remeikytės nuotrauka

Auksė Šapelytė

 

Maroke įkvėpimą tapybai atradusi interjero dizainerė Donata Skorupskaitė - Liaukevičienė surengė savo pirmąją paveikslų parodą. Menininkė pasakoja, jog iki tol namuose neturėdavo net reikiamo eksponatų kiekio, tačiau šįsyk tikslingai pusmetį ruošėsi, kad galėtų pristatyti savo įvairaus stiliaus darbų kolekciją bei pakviesti žmones juos išvysti gyvai.
Nors Donata jau besimokydama mokykloje žinojo norinti tapti interjero dizainere, kai po studijų išvyko į Maroką - ten aplankęs įkvėpimas paragino ją vėl į rankas pasiimti teptuką. Būtent taip menininkės kūrybinę studiją „Artiste" papildė ryškių spalvų dažais ir afrikietiškais motyvais išmargintos drobės, šiai dienai papuošusios ir „DOMDOM Home" saloną Vilniuje, kuriame surengta pirmoji oficiali menininkės paroda.
„Kadaise Marokas turėjo būti tik trumpos kelionės maršrutas, bet tenai nutiko meilė ir pasilikau ilgiau. Tęsdama savo veiklą pagal profesiją, susidūriau su skirtingomis kliūtimis, kurios paskatino mane ieškoti papildomos krypties. Taip rankose atsirado teptukas, o prieš akis - drobė. Marokas savo spalvomis, raštais ir kultūra mane įkvėpė, paveikslų vis daugėjo ir tuo pačiu augo kitų susidomėjimas jais", - pasakoja Donata.
Menininkė atvirauja, kad šiai parodai ruošėsi gerą pusmetį, mat įprastai paveikslai pas ją neužsilieka: darbai pradedami tapyti tuomet, kai jie jau turi laukiančius būsimus šeimininkus ir erdvę, kurioje papuoš sienas. Tačiau gavusi pasiūlymą išeksponuoti savo kūrinius, Donata neatsisakė šios idėjos ir bent šešis mėnesius, derindama su kasdienine rutina, uoliai dirbo, rinkdama parodoje pristatytą kolekciją.
„Parodoje nėra vienos konkrečios temos. Vieni paveikslai įkvėpti Maroko, jie ryškūs bei spalvoti, kiti - lietuviškos kultūros, vienspalviai, minimalistiniai. Kaip ir interjero dizaine esu universali, taip ir tapyboje laviruoju tarp to, kas gražu man ir kas patinka kitiems. Aišku, turiu savo braižą, man būdingas spalvų įvedimas, tačiau tapydama paveikslą iš karto pagalvoju, koks jo likimas, kur jis nukeliaus, kokiame interjere atsidurs ir ne visiems bei ne visur tos ryškios spalvos derės bei tiks", - tikina menininkė.
Donata pasakoja, kad nors ir yra daugybę būdų, kokiomis interjero detalėmis pagyvinti namus ar kitą erdvę, rankų darbo tapyti paveikslai visuomet bus vertingesni už kitus galimus sprendimus. Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai - prabangos prekė, pati tapanti interjero dizainerė ramina, kad galima surasti unikalių vienetinių darbų, kurie nesikandžios sava kaina, tačiau virs vertinga prestižine detale namuose.
„Meno kūriniai visada bus vertingesni už konstrukcines detales, pavyzdžiui, tuščias sieną puošiant moldingais ar už įrėmintus plakatus, printus. Gyvas tapytas paveikslas - rafinuotesnė detalė ir interjerai, kurie turi meno darbų, priduoda prabangos jausmą. Tai tarsi prabangos prekė, kurią tikrai gali įsigyti kiekvienas norintis, nes jeigu nesiekiama turėti istorinio lygio menininkų darbų, kainos yra tikrai prieinamos", - teigia menininkė.
Donata pasakoja, kad kuomet tik pradėjo tapyti, neužtruko susidurti su didžiule paklausa. Prie to prisidėjo ir interjero dizainerės veikla, mat kartais klientai, kurie į moters rankas patiki visą projektą, kartu prašo ir sienas papuošti būtent jos kūrybos darbais.
„Žmogus, kuris renkasi tapytą darbą, turi jame atrasti asmeninių jausmų, asociacijų, turi pajusti, jog tai yra tas paveikslas, kurį jis nori matyti kasdien. Iš pradžių daug kas kreipdavosi į mane su prašymu jiems nutapyti paveikslą, tačiau ilgainiui aš išsigryninau kitą idėją. Aš noriu, kad žmogus pirma ateitų, pamatytų, pagalvotų ar jam tas darbas tinka, o tik tuomet jį įsigytų", - sako parodos autorė.

 

 

Daugiau informacijos:
aukse.sapelyte@gmail.com
+370 67547808

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-05-05 11:03
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media