2021 m. lapkricio 27 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Teresė Blažiūnienė ir jos „Labanoro angelai“

2021-10-04
 
Parodos eksponatai. Vytauto Žeimanto nuotrauka

Parodos eksponatai. Vytauto Žeimanto nuotrauka

Sekmadienį išsiruošiau į Tuskulėnų rimties parko Memorialinį kompleksą, kurio konferencijų salėje veikia Teresės Blažiūnienės nauja paroda „Labanoro angelai" - koliažo principu sukomponuota iš 2009 m. gruodį sudegusioje Labanoro bažnyčioje surinktų apdegusių liturginių drabužių skiaučių, bažnyčios likučių, kurių nesugebėjo sunaikinti ugnis...
Šios parodos priešistorė tokia - 2009 m. gruodžio 21 d. sudegė medinė Labanoro bažnyčia. Jei ne šis gaisras - senoji bažnyčia jau būtų šventusi 200 metų jubiliejų ir būtų išlikusios visos bažnyčioje buvusios kilnojamojo kultūros paveldo vertybės, tačiau...
Geros valios žmonės padėjo sutvarkyti gaisravietę. Sijojo pelenus, rinko viską: išsilydžiusius votus, liturginių indų ir rūbų likučius, įvairaus dydžio kaltines vinis.
Ugnies paženklintas liturgines vertybes kunigas Jurgis Kazlauskas patikėjo menininkei-restauratorei Teresei Blažiūnienei, kurios lydimos didelės pagarbos, meilės ir atsakomybės virto sakralinio meno kompozicijomis.
2013 metais kartu su bendraautore Akvile Blažiūnaite iš kaltinių vinių buvo sukurta 14 Kryžiaus kelio Stočių, kurios puošia 2011 metais naujai atstatytą ir pašventintą Labanoro bažnyčią. Tais pačiais metais, padedant Blažiūnų šeimai, buvo sukurta erdvinių kompozicijų paroda „Labanoro vinys".
2019-2020 metais koliažų principu iš liturginių arnotų bei stulų likučių Teresė Blažiūnienė sukūrė paveikslų ciklą „Labanoro gėlės".
Šiandien galime pasidžiaugti nauju iš apdegusių liturginių drabužių skiaučių, koliažo principu sukomponuotu paveikslų ciklu „Labanoro angelai". „Labanoro angelai" - tai ryšys tarp praeities ir dabarties, tai įrėmintas Labanoro gyventojų skausmas ir Viltis, protėvių maldos ir šventi kunigų žodžiai įausti į arnotus, persipynę su kūrybine mintimi.
Paroda skirta partizanams, žuvusiems už Lietuvos laisvę ir į tremtį išvežtiems Lietuvos gyventojams.
Kviečiame pasigrožėti menininkės-restauratorės Teresės Blažiūnienės paveikslais.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-10-04 17:42
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media