2024 m. vasario 28 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sporto renginiai

*print*

Archyvas :: Į Vilniaus „Velomaratoną“ užsiregistravo per 370 dviračių entuziastų

2010-08-03
 

Simonas Ropė

 

Likus trims savaitėms iki pirmojo Vilniaus „Velomaratono", startuosiančio rugpjūčio 22 dieną, organizatoriai jau džiaugiasi šios dviračių šventės būsimųjų dalyvių aktyvumu: per pirmąją registracijos savaitę važiuoti „Velomaratone" pareiškė norą daugiau kaip 370 įvairaus amžiaus dviratininkų iš skirtingų Lietuvos miestų.

 

Beveik penktadalis dalyvių - apie 70 žmonių - yra nusiteikę varžytis sportininkų kategorijoje ir įveikti 80 arba 40 kilometrų ilgio distanciją. Tačiau didžioji dauguma - mėgėjai, kurie pavieniui arba komandomis startuos 24 kilometrų distancijoje. Taip pat jau užsiregistravo beveik 20 vaikų, kuriems skirta trumpiausia 2,4 kilometro atkarpa.

 

„Nesame užsibrėžę žūtbūt surinkti tam tikrą skaičių dalyvių, tačiau neabejotina, kad kuo startuojančiųjų bus daugiau, tuo smagiau bus visiems - ir dviratininkams, ir žiūrovams. Manyčiau, mūsų išankstinės prognozės sulaukti iki pusantro tūkstančio dalyvių pasitvirtins", - sakė pirmąjį Vilniaus „Velomaratoną" organizuojančio Nacionalinio automobilių klubo direktorius Benediktas Vanagas.

 

Registracija į „Velomaratoną" buvo pradėta liepos 26-osios vakare, o šio pirmadienio vakare užsiregistravusiųjų skaičius jau viršijo 370. Registracija į pirmąją tokio masto dviračių šventę Vilniuje bus nemokama iki rugpjūčio 20 dienos, nes starto mokesčius už visus dalyvius sumokės „Velomaratono" partneris - bendrovė „Lietuvos dujos". Registruojantis renginio dieną starto mokestis bus 40 litų. Nemokama registracija vyksta oficialioje „Velomaratono" svetainėje internete - http://www.velomaratonas.lt/ .

 

Pasak B.Vanago, „Velomaratonas" turėtų tapti tarptautiniu renginiu: apie ketinimus atvykti į Vilnių pranešė dviratininkai iš Latvijos, Estijos, Danijos, Olandijos, Rusijos ir Baltarusijos. Jis pridūrė, kad organizatorių tikslas - paversti „Velomaratoną" didžiausia kasmetine dviratininkų švente Lietuvoje. Prie jos organizavimo prisidedanti Vilniaus miesto savivaldybė tikisi, kad „Velomaratonas" ilgainiui taps svarbiausiu rugpjūčio renginiu sostinėje.

 

Rengdamas „Velomaratoną" Vilnius seka daugelio kitų Europos miestų tradicijomis: ten panašios dviračių šventės organizuojamos jau seniai. Kaip ir užsienyje, „Velomaratono" trasos drieksis kai kuriomis pagrindinėmis miesto gatvėmis, todėl Vilniaus centre kelias valandas bus draudžiamas eismas.

 

„Velomaratoną" organizuojantis Nacionalinis automobilių klubas (NAK) įgyvendina įvairias saugų eismą ir sveiką gyvenseną propaguojančias programas. Kartu su bendrove „Pitlane" jis organizuoja Lietuvos ir Latvijos automobilių ralio čempionato etapą „Winter Rally", kuris kasmet sausio mėnesį vyksta Utenos apylinkėse ir sutraukia daugiau kaip 50 tūkst. žiūrovų. Taip pat valdo „Lithuania rally raid team", dalyvaujančią pasaulio ralio maratonų čempionate. NAK direktorius Benediktas Vanagas yra žinomas automobilių lenktynininkas.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-08-03 09:18
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media