2021 m. sausio 18 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Kūno kultūros pamokos prikuria simuliantų

2020-01-07
 
Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Aistis Michailovskis


Kūno kultūra tai pamoka, kurioje turėtų sportuoti, mankštintis ar judėti visi vaikai, tačiau taip toli gražu nėra. Vaikai mūsų klasėje per pertraukas laksto išsijuosę ir jokių negalavimų neturi nė vienas, bet prasidėjus kūno kultūros pamokai priežasčių, kodėl tądien jie sportuoti negali, yra begalė. Pavyzdžiui, skauda koją, nors ką tik bėgiojo ir net žaidė futbolą, arba ,,atsitiktinai'' antrą mėnesį pamiršo aprangą. Aš juos pavadinčiau profesionaliais simuliantais, nors mokytoja jais tiki.
 
Tačiau lazda turi du galus: vaikai visvien turi atlikti pratimus, kuriuos visi turi atsiskaityti, ir pusmečio gale jie negauna teigiamo įvertinimo ir tai didžiausia pasekmė. Bet taip elgiasi ne visi, kai kuriems nesiseka, bet vis tiek stengiasi. Vieniems kūno kultūra yra labiausiai patinkanti pamoka. Kai kurių mokinių svajonė, kad ši pamoka vyktų ne porą kartų į savaitę, o kiekvieną dieną. Mano manymu, kai kurie berniukai išvis turėtų gėdytis, kad mergaitės už juos geriau daro absoliučiai viską. O mes dar tik ketvirtoje klasėje!
 
Beje, mus mokytoja retkarčiais nusiveda pasportuoti į lauką su gimnazijos mokiniais. Tai mūsų vadinamieji simuliantai estafetėse juos aplenkia vikrumu, kadangi šalia mūsų mokyklos esančios gimnazijos mokiniai sportuoja mažai. Susidaro toks įspūdis, kad kūno kultūra gimnazistams nė motais. Aš manau, kad tai dvidešimt pirmojo amžiaus problema gatvėje visi vaikšto sulindę į telefonus, labai retam rūpi pasportuoti per kūno kultūros pamokas, o ką jau kalbėti apie užklasinę veiklą. Mūsų klasėje taip jau yra, kad tie, kurie stengiasi per sporto pamoką, turi aukštesnius įvertinimus, o pastoviems tinginiams nesiseka nei sportuoti, nei mokytis.
 
Bet mūsų mokytojai kūno kultūra irgi nėra svarbi pamoka, nes labai dažnai šios pamokos nebūna, ir turime veikti kažką kita. To priežastis – mokytojos kojos negalavimas. Tad kūno kultūros mankštą vedu aš, o mokytoja pamokos gale suskirsto klasę, kad galėtume pažaisti kvadratą. Ketvirtų klasių Trakų pradinėje mokykloje yra keturios, dvi iš jų turi net tris kūno kultūros pamokas, o likusios dvi papildomą šokių pamoką. Per šią pamoką pas mergaites atsiranda ir apranga, ir šokių bateliai. Tačiau šios pamokos nemėgsta beveik visi klasės berniukai.
 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autoriui 10 m./
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-01-07 19:52
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media