2021 m. gegužes 6 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Vaikystės ligos atsiveja ir į būrelius

2020-02-25
 
Vlado Ščiavinsko nuotrauka. Asociatyvi iliustracija

Vlado Ščiavinsko nuotrauka. Asociatyvi iliustracija

Justina Molytė


Daugelis vaikų tokiomis pačiomis ligomis serga skirtingai. Vieniems komplikacijos būna didesnės, kitiems mažesnės. Ankščiau nuo tokių ligų kaip gripas niekas neskiepydavo. Todėl šia liga vaikų susirgdavo daugiau negu dabar. Kai atsirado skiepai, jais skiepytis pradėjo vis daugiau žmonių. Tad ir sergamumas ligomis, nuo kurių skiepijama, sumažėjo.


Kartais vaikams ligos yra malonumas. Nereikia eiti į mokyklas, darželius. Jie būna namuose, žiūri televizorių, žaidžia telefonu, skaito, ilsisi. Tačiau ligos turi ne tik "gerąsias" puses, bet ir blogąsias. Dėl sunkių ligų dažniausiai vaikus paguldo į ligoninę. O kartais, kai sergama infekcine liga, neleidžiama lankyti ligonių.


Taip pat vaikams dažniausiai gydytojas skiria vaistus ar net antibiotikus. Vaistai būna tikrai nelabai skanūs, yra ir leidžiamų, o nuo švirkštų kyla baimė vien pagalvojus. Ligų išvengti galima stiprinant organizmą, būnant gryname ore. Štai kaip paprastai galima išvengti neskanių vaistų ir badančių švirkštų.


Gytautei yra 12 metų, ji mokosi 6 klasėje. Mergaitė yra sirgusi plaučių uždegimu. Ji gulėjo ligoninėje per Kūčias. Ji sakė, kad gulėti ligoninėje patiko, nes seselės vaišindavo saldainiais. Gytautė serga mažai, dažniausiai jai būna sloga. Jos sesė serga dažniau, negu Gytautė.


Jos bendraamžė Deimantė taip pat mokosi 6 klasėje. Būdama šešerių moksleivė yra sirgusi vėjaraupiais. Ji ligoninėje negulėjo. Jai taip pat patiko sirgti, nes nereikėjo eiti į darželį. Kai Deimantė sirgo vėjaraupiais, jais užsikrėtė mama ir brolis. Rimtų komplikacijų niekam nebuvo.


O štai Ieva (jai 11 metų) sirgo roto virusu, ji gulėjo 3 savaites namie. Jai patiko būti namuose, nes nereikėjo eiti į mokyklą. Ievai buvo išrašyti antibiotikai. Jai jie labai nepatiko. Ievos brolis serga labai dažnai. Kai ji sirgo roto virusu, šeimoje niekas neužsikrėtė, tačiau mokykloje buvo paskelbtas karantinas.


Angelė Ručinskienė yra bendrosios praktikos slaugytoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Ji čia dirba daugiau kaip 30 metų. Paklausus, su kokiais įvairius būrelius lankančių mokinių nusiskundimais medikė susiduria dažniausiai, ji pamini kraujavimą iš nosies.


Rimtai sunerimti dėl vaiko sveikatos medikei yra tekę, kai beplaukiant plaukikui pasidarė bloga, pradėjo stipriai plakti širdis ir padidėjo pulsas. Tada teko kviesti net greitają pagalbą, bet viskas baigėsi gerai. Medikei įsiminė ir migrena. Temperatūra, kosulys tai dažniausi simptomai, su kuriais susiduria čia dirbanti medikė. Atvejų, kai žmogų teko gaivinti, nebuvo.


Į būrelius eiti sergant tikrai nereikia, sako medikė./Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 12 m./

     

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-03-03 15:54
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media