2021-08-24Vilniuje – II baltarusių tautosakos festivalis „Senoji Baltarusija“. Kviečiame!
Rugpjūčio 29 dieną 14 val. Naujosios Vilnios kultūros centre (Gerovės g. 1, Vilnius) įvyks II baltarusių tautosakos festivalis „Senoji Baltarusija“. Kviečiame!
Dalyvauja: meno saviveiklos kolektyvai “Žemerva” (Lenkija), “Asočniki” (Lenkija), “Jieznelė” (Lietuva), “Turgelianka” (Lietuva).
Veiks senovės baltarusių amatų kiemelis. Bus galima įsigyti baltarusiškų knygų.
2021-08-01Vilniuje Festivalis SALVE! Kviečiame!
Kviečiame į artistinių iniciatyvų festivalio „SALVE!“ renginius, kurie vyks tris dienas – rugpjūčio 20–22 d. – Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje, jo kiemelyje, požemiuose ir prieigose, artimiausiuose skveruose ir kitose Senamiesčio erdvėse.
2021-06-11Kviečiame į atminimo vakarą „Daugiau niekada“
Kviečiame į atminimo vakarą „Daugiau niekada“, skirta okupacijos ir genocido aukoms atminti.
Vakaras įvyks birželio 15 d., antradienį, 19 val. Lukiškių aikštėje.
Registracija https:www.lrs.lt/registracija
2021-05-11Gintaro Kaltenio knygos apie Pikselį iliustracijų paroda. Kviečiame (1)
LŽS narys Gintaras Kaltenis su dailininke Rita Anskaitiene surengė savo knygos apie Pikselį iliustracijų parodą (toks beveik naujas žanras - iliustracijos su trumpomis teksto ištraukomis). Iki gegužės 15 d. ši paroda bus eksponuojama Kaune, vaikų literatūros muziejuje, o nuo birželio 28 d. iki liepos pradžios ją bus galima apžiūrėti Seime (globėjas Emanuelis Zingeris).
Kviečiame aplankyti.
2021-05-04Vrublevskių bibliotekoje paroda „Senosios žoliaknygės“
Nuo 2021 m. gegužės 3 dienos visą mėnesį LMA Vrublevskių bibliotekos fojė veikia nauja mažoji paroda apie senąsias vaistažolių knygas (iš serijos Bibliopolio žvaigždynas). Jos centre – rankraštinė, vadinamoji Vilniaus, žoliaknygė – Maskvos kunigaikštystėje rengto Lečebniko pagal Liubeke 1492 metais išspausdintą Sveikatos sodą (sveikatos žinyną, enciklopediją) XVII a. pabaigos–XVIII a. pradžios nuorašas.
2021-04-18Vrublevskių bibliotekoje paroda „Dirbti lietuviškai knygai“
Ar žinote, kiek Vaižgantui atsiėjo 1931 metų narystė „XXVII knygos mėgėjų“ draugijoje? O kiek kainavo ąžuolinė knygų spinta XX a. ketvirto dešimtmečio Kaune? Daugiau ar mažiau nei Paryžiuje 1300 egzempliorių tiražu išspausdinti medžio raižinį? O gal smalsu, kaip Vytautas Steponaitis rinkosi popierių „XXVII knygos mėgėjų metraščio“ trečiam tomui? Šie ir dar daug kitų klausimų bei atsakymų – naujoje parodoje apie XXVII knygos mėgėjus – elitinę bibliofilų organizaciją, veikusią Kaune 1930–1940 metais.
2021-04-17Japonijoje studijuojantis klaipėdietis pasiryžęs bent į 12 užsienio kalbų išversti Vytauto Mačernio eilėraščius
Šiemet sukanka 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis. Lietuvos Seimas paskelbė šiuos metus V. Mačernio metais. Mokyklos organizuoja rašinių konkursus poetui atminti, kultūros įstaigos rengia meninius skaitymus, o Japonijoje studijuojantis klaipėdietis Audrius SABŪNAS sumanė „YouTube“ perskaityti keliolika į įvairias užsienio kalbas išverstų V. Mačernio eilėraščių, ir vos įpusėjus pavasariui jau paskelbė šešis tokius – kaip vienam žmogui tikrai nemažai. Su A. Sabūnu kalbėjomės apie šį jo sumanymą, V. Mačernio eilėraščių ir gyvenimo Japonijoje ypatumus.