2021-05-11Gintaro Kaltenio knygos apie Pikselį iliustracijų paroda. Kviečiame (1)
LŽS narys Gintaras Kaltenis su dailininke Rita Anskaitiene surengė savo knygos apie Pikselį iliustracijų parodą (toks beveik naujas žanras - iliustracijos su trumpomis teksto ištraukomis). Iki gegužės 15 d. ši paroda bus eksponuojama Kaune, vaikų literatūros muziejuje, o nuo birželio 28 d. iki liepos pradžios ją bus galima apžiūrėti Seime (globėjas Emanuelis Zingeris).
Kviečiame aplankyti.
2021-05-04Vrublevskių bibliotekoje paroda „Senosios žoliaknygės“
Nuo 2021 m. gegužės 3 dienos visą mėnesį LMA Vrublevskių bibliotekos fojė veikia nauja mažoji paroda apie senąsias vaistažolių knygas (iš serijos Bibliopolio žvaigždynas). Jos centre – rankraštinė, vadinamoji Vilniaus, žoliaknygė – Maskvos kunigaikštystėje rengto Lečebniko pagal Liubeke 1492 metais išspausdintą Sveikatos sodą (sveikatos žinyną, enciklopediją) XVII a. pabaigos–XVIII a. pradžios nuorašas.
2021-04-18Vrublevskių bibliotekoje paroda „Dirbti lietuviškai knygai“
Ar žinote, kiek Vaižgantui atsiėjo 1931 metų narystė „XXVII knygos mėgėjų“ draugijoje? O kiek kainavo ąžuolinė knygų spinta XX a. ketvirto dešimtmečio Kaune? Daugiau ar mažiau nei Paryžiuje 1300 egzempliorių tiražu išspausdinti medžio raižinį? O gal smalsu, kaip Vytautas Steponaitis rinkosi popierių „XXVII knygos mėgėjų metraščio“ trečiam tomui? Šie ir dar daug kitų klausimų bei atsakymų – naujoje parodoje apie XXVII knygos mėgėjus – elitinę bibliofilų organizaciją, veikusią Kaune 1930–1940 metais.
2021-04-17Japonijoje studijuojantis klaipėdietis pasiryžęs bent į 12 užsienio kalbų išversti Vytauto Mačernio eilėraščius
Šiemet sukanka 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis. Lietuvos Seimas paskelbė šiuos metus V. Mačernio metais. Mokyklos organizuoja rašinių konkursus poetui atminti, kultūros įstaigos rengia meninius skaitymus, o Japonijoje studijuojantis klaipėdietis Audrius SABŪNAS sumanė „YouTube“ perskaityti keliolika į įvairias užsienio kalbas išverstų V. Mačernio eilėraščių, ir vos įpusėjus pavasariui jau paskelbė šešis tokius – kaip vienam žmogui tikrai nemažai. Su A. Sabūnu kalbėjomės apie šį jo sumanymą, V. Mačernio eilėraščių ir gyvenimo Japonijoje ypatumus.
2021-04-15Dr. Vilija Sakalauskienė: „Keletas faktų apie Andriaus Bulotos ir Jono Jablonskio sąsajas“
Lietuvių kalbos dienų proga balandžio 20 dieną 15 val. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus kviečia į LIVE renginį Facebook socialiniame tinkle, kurio metu Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Vilija Sakalauskienė skaitys pranešimą „Keletas faktų apie Andriaus Bulotos ir Jono Jablonskio sąsajas“.
2021-04-11„BrainStorm“ skelbia būsimą naujo kūrinio bei vaizdo klipo „Feels“ premjerą
Balandžio 21 d., 16 val. specialiai tam sukurtoje interaktyvioje platformoje Brainstormfeels.com įvyks pasaulinė Baltijos regiono žvaigždžių „BrainStorm“ naujausio singlo ir vaizdo klipo premjera. Šio išskirtinio internetinio renginio metu publika turės galimybę tiesiogiai pabendrauti su charizmatiškaisiais grupės nariais Renaru, Mariu, Janiu ir Kasparu.
2021-03-23Kauno IX forto muziejus pristato naują parodą ir audio kompoziciją
Po kelis mėnesius trukusių muziejų veiklos apribojimų dėl Covid-19 pandemijos ir šalyje paskelbto karantino, vėl leidžiama lankytis muziejuose ir galerijose. Kauno IX forto muziejus lankytojus pasitinka nauja paroda „ISTORIJOS LŪŽIAI. Vietos atspindžiai“.
2021-03-21Lietuvos rašytojų sąjunga skelbia Dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos konkursą
Verslininkas dr. Aloyzas Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas, 2017 m. įsteigė Dr. Aloyzo Petriko literatūrinę premiją, skiriamą už lietuvių rašytojų sukurtus kūrinius vaikams ir jaunimui. Šia premija pratęsiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus premijos, įsteigtos 1933 metais, tradiciją. Anuomet šios premijos iniciatorius buvo tuolaikinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus valdybos pirmininkas Aloyzas Petrikas (1893 – 1964).
2021-03-09Vytauto A. Gocento tapybos paroda ,,Klaipėdos kraštas: etiudai, peizažai” (1)
Vytautas A. Gocentas savo kūrybą skiria Klaipėdos kraštui. Jis sako, jeigu yra tėviškės rašytojas (vok. k. – Heimatdichter), yra ir tėviškės tapytojas. Iš tėvų paveldėjęs meilę ir pagarbą krašto žmonėms svajonėmis ir mintimis liko ištikimas gimtajam kraštui. Prisipažįsta, kad begalinį tėviškės ilgesį užpildo dailės studijos, kita kūryba ir dosniai atlygina atradimais, eilėmis, rašiniais bei piešiniais, kurie apsigyvena straipsniuose, knygose, pranešimuose ar parodose.