2021-04-15Dr. Vilija Sakalauskienė: „Keletas faktų apie Andriaus Bulotos ir Jono Jablonskio sąsajas“
Lietuvių kalbos dienų proga balandžio 20 dieną 15 val. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus kviečia į LIVE renginį Facebook socialiniame tinkle, kurio metu Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Vilija Sakalauskienė skaitys pranešimą „Keletas faktų apie Andriaus Bulotos ir Jono Jablonskio sąsajas“.
2021-04-11„BrainStorm“ skelbia būsimą naujo kūrinio bei vaizdo klipo „Feels“ premjerą
Balandžio 21 d., 16 val. specialiai tam sukurtoje interaktyvioje platformoje Brainstormfeels.com įvyks pasaulinė Baltijos regiono žvaigždžių „BrainStorm“ naujausio singlo ir vaizdo klipo premjera. Šio išskirtinio internetinio renginio metu publika turės galimybę tiesiogiai pabendrauti su charizmatiškaisiais grupės nariais Renaru, Mariu, Janiu ir Kasparu.
2021-03-23Kauno IX forto muziejus pristato naują parodą ir audio kompoziciją
Po kelis mėnesius trukusių muziejų veiklos apribojimų dėl Covid-19 pandemijos ir šalyje paskelbto karantino, vėl leidžiama lankytis muziejuose ir galerijose. Kauno IX forto muziejus lankytojus pasitinka nauja paroda „ISTORIJOS LŪŽIAI. Vietos atspindžiai“.
2021-03-21Lietuvos rašytojų sąjunga skelbia Dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos konkursą
Verslininkas dr. Aloyzas Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas, 2017 m. įsteigė Dr. Aloyzo Petriko literatūrinę premiją, skiriamą už lietuvių rašytojų sukurtus kūrinius vaikams ir jaunimui. Šia premija pratęsiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus premijos, įsteigtos 1933 metais, tradiciją. Anuomet šios premijos iniciatorius buvo tuolaikinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus valdybos pirmininkas Aloyzas Petrikas (1893 – 1964).
2021-03-09Vytauto A. Gocento tapybos paroda ,,Klaipėdos kraštas: etiudai, peizažai” (1)
Vytautas A. Gocentas savo kūrybą skiria Klaipėdos kraštui. Jis sako, jeigu yra tėviškės rašytojas (vok. k. – Heimatdichter), yra ir tėviškės tapytojas. Iš tėvų paveldėjęs meilę ir pagarbą krašto žmonėms svajonėmis ir mintimis liko ištikimas gimtajam kraštui. Prisipažįsta, kad begalinį tėviškės ilgesį užpildo dailės studijos, kita kūryba ir dosniai atlygina atradimais, eilėmis, rašiniais bei piešiniais, kurie apsigyvena straipsniuose, knygose, pranešimuose ar parodose.
2021-02-19Kviečia į virtualią viktoriną „Kėdainiai ir kalba“
Ši viktorina – puiki proga pasitikrinti, ką žinote apie Kėdainių kraštą. Joje – 20 paprastų klausimų. Kviečiame ne tik dalyvauti viktorinoje, bet ir, kai leis epidemiologinė padėtis, atvykti aplankyti Kėdainių.
Klausimus parengė Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyrius, balsavimą organizuoja Kalbos ir kultūros institutas „Lingua Lituanica“.
2021-02-15LMA Vrublevskių biblioteka: Paroda „Lietuvos politinės komunikacijos raida lankstinukuose nuo 1990 metų iki mūsų dienų“
Valstybės dienos proga pristatome naujausią parodą LMA Vrublevskių bibliotekos virtualių parodų tinklalapyje http://eparodos.mab.lt/
Vrublevskių bibliotekos fonduose saugoma per kelis šimtus 1990–2020 metų laikotarpio rinkiminės agitacijos dokumentų. Iš bibliotekos fondų ir privačių kolekcijų pavyko parinkti lankstinukų, atskleidžiančių pastarųjų trisdešimties metų rinkiminės agitacijos dizaino vystymąsi, perteikiančių idėjų aktualumą tada ir šiandien, rodančių, kaip keitėsi mūsų gerai pažįstamų politikų įvaizdis, kokie siekiai liko vis dar labai svarbūs.
2021-02-06Bažnytinio paveldo muziejaus virtualių paskaitų ciklas „Istorijos apie paveldą ir žmones“
Bažnytinio paveldo muziejus kviečia vasario vakarais turiningai praleisti laiką! Per valandos trukmės virtualias paskaitas turėsite galimybę prisiminti Vilniaus katedros ir jos statytojų istoriją, mieste gyvavusias vienuolijas ir jų palikimą, o Vasario 16-osios proga – atrasti Fribūro universiteto (Šveicarija) vaidmenį kuriantis moderniai Lietuvai.
2021-01-12Susikaupusios Lietuvos visuomenės emocijos – dar niekur neeksponuotuose 1991 m. sausio 13-osios plakatuose
Atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-mečio proga kviečiame susipažinti su virtualia paroda „1991 m. sausio 13-oji: plakatai, menantys kovą už laisvę“. Parodoje pristatoma šešiolika iš gausybės 1991 metais Lietuvos žmonių pieštų, klijuotų ir karpytų ir iki šiol niekur neeksponuotų plakatų skaitmeninių atvaizdų, kuriais su Seimo kanceliarija sutiko pasidalyti Lietuvos nacionalinis muziejus. Tai originalus, emocionalus vizualinis šaltinis menantis trisdešimties metų senumo įvykius.