2019 m. lapkricio 17 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie žurnalistiką ir žurnalistus

*print*

Archyvas

 

2015-10-01Pamiršti laikraščiai

Vakaris Malakauskas/ Laikraštis - labai vertingas dalykas mūsų pasauliui, bendruomenei, žmonėms. Bet taip pat laikraštis yra ir šiukšlė. Jeigu žmogus perskaito laikraštį, tas popierius tampa bevertis, kitaip sakant niekam nebereikalingas. Laikraštis taip pat tampa šiukšle nusipirkus ir kokią savaitę neskaičius. Mačiau labai daug kartų, kaip senos močiutės dar vis perka laikraščius. Dažniausiai perka ,,Lietuvos rytą“ ar dar kokį nors laikraštį. Dažnau matau, kaip žmonės prekybos centre paiima laikraštį ir tiesiog jo neperka, bet skaito. Kam jį pirkti, jis neįpakuotas ir jį gali paimt, perskaityt ir padėt atgal į vietą- ir pinigų už tai nereik mokėt.

2015-09-30Kodėl vieniems laikraštis – turtas, o kitiems – šiukšlė?

Neringa Juta Nalivaikaitė/ Kai einu gatve, pamatau vos vieną kitą žmogų su laikraščiu rankoje. Ne vieną ir ne du kartus mačiau, kaip parduotuvėje močiutė skaitinėja laikraštį, o vėliau jį padeda atgal, nes jai per brangu, arba kaip spaudos kioske pirkėjas prašo vieno iš pigiausių laikraščių. O daug kas paprasčiausiai mano, kad laikraštis – atgyvena, kurioje pilna nuobodžių tekstų. Įsivaizduoju, kas dėtųsi mano klasėje, jei vieną rytą ateičiau ir imčiau skaityti laikraštį. Veikiausiai pašaipų atgarsius girdėčiau dar kelias savaites. O jei taip elgčiausi kiekvieną rytą, manau, mane pažinotų visa mokykla.

2012-12-18Ir nebeturi savo nuomonės...

Goda Kotryna Užpelkytė/ Televizorius „mezga“ šiuolaikinio jaunimo smegenis. Jis gali pasakyti bet kokią frazę, ir vaikas tuo patiki, ima galvoti, jog tai tiesa, nebeturi savo nuomonės.

2010-03-26Klausimai, kurių D.Užkuraitis taip ir neišgirdo

Julija Vital/ Susitikimas su Opus 3 radijo stoties vadovu Dariumi Užkuraičiu turėjo būti bene įsimintiniausias mano susitikimas su žiniasklaidoje dirbančiu žmogumi, kadangi D.Užkuraičio darbas man patinka. Dar eidama į susitikimą turėjau sugalvojusi jam daugybę klausimų.

2010-03-24Ten, kur gimsta “Panorama”

Julija Vital/ Kovo 23 d. Jaunųjų žurnalistų klubas lankėsi nacionalinėje televizijoje. Vestibiulyje mus sutikęs Lietuvos televizijos naujienų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jonas Ramelis iškart pakėlė nuotaiką pajuokaudamas, kad galime užtrukti net tris valandas. Tiesa, jaunieji žurnalistai neišsigando. Iš pradžių šmaikštusis “gidas” J.Ramelis mus nuvedė į erdvią patalpą, kur dirba žinių tarnybos žurnalistai.

2009-11-17Radijas: klausytojų ir žurnalistės lūpomis

Viktorija Filipovaitė/ Šiemet sukako septyniasdešimt metų nuo pirmosios lietuviško radijo transliacijos. 1939 m. spalio 29 d. vakarą (18 valandą) iš Gedimino prospekte įsikūrusios Vilniaus radiofono studijos (dabar Vilniaus Valstybinis Mažasis teatras) nuskambėjo žodžiai: „Kalba Vilnius. Dabar yra 18 valandų. Pradedame pirmąją transliaciją iš Vilniaus radiofono studijos – Lietuvos sostinėje Vilniuje“. Per 70 metų pasikeitė ir lietuviško radijo klausytojai, žurnalistai, ir net pats radijo aktualumas žmonėms. Norėdama išsiaiškinti dabartinę radijo situaciją Lietuvoje pakalbinau išties skirtingus žmones.

2009-10-28Išeitis - siūlyti tai, kas pačiam įdomu

Asta Pavilionytė/ Jei nekaip sekasi sugalvoti temą, kuri visiems būtų patraukli, galima pasiūlyti tai, kas tau pačiam įdomu. Gal ši tema ir kitiems pasirodys įdomi ir verta diskusijų bei ginčų.

2009-10-28Kaip pasiūlyti gerą temą?

Nebijokite, kad jūsų sugalvota tema bus bloga: įsigilinkite, padiskutuokite, ir štai,- puikus pokalbis.

2009-10-28Žurnalisto pareiga – gerbti visuomenės teisę į tiesą

Simonas Švėgžda/ Aš manau, kad nėra korektiška bei etiška viešai skelbti verdiktus bei piršti visuomenei subjektyvią nuomonę, nežinant visų faktų bei detalių ir neturint galutinių teismo išvadų.

2009-10-14Kas nepatinka reporteriui Mindaugui Jackevičiui?

Karolina Rudžionytė/ Į Jaunųjų žurnalistų klubą atvyko delfi.lt žurnalistas Mindaugas. Jis papasakojo labai daug apie internetinę žiniasklaidą, taip pat apie savo studijas, dabartinį savo darbą, paskatino mus stoti į žurnalistiką. Sužinojau nemažai įdomybių.

2009-10-14Kodėl R.Agintas netapo istorijos mokytoju?

Karolina Rudžionytė/ Vos tik įžengus i LNK studijos holą pamačiau garsų dainininką sulaužyta koja. Susidomėjau, norėjau jį pakalbint, galbūt paimti interviu ar bent autografą, bet jis išskubėjo lauk. O mes ten laukėme LNK žinių tarnybos vadovo Rolando Aginto.

2009-10-02Pradedame “reidą” po redakcijas

Julija Vital/ Rugsėjo mėnesį mes, nauja jaunųjų žurnalistų grupė, pradėjome “reidą” po įvairias redakcijas, televizijas bei radijo stotis. Pirmoji mūsų stotelė buvo LNK televizija. Šio kanalo studijoje mes susitikome su LNK žinių tarnybos vadovu Rolandu Agintu.

2009-10-02Supratau, koks ilgas kelias iki puikaus žurnalisto

Viktorija Filipovaitė/ Senovės išmintis byloja: “Jei nori pasiekti daug, pradėk nuo mažai”. Jauni, smalsūs ir žingeidūs žmonės yra ir ambicingi, todėl savąjį „mažai“ žengia itin dideliu žingsniu.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media