2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Kviečiame siūlyti kandidatus Juozo Tumo-Vaižganto premijai gauti

2024-06-06
 
Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, įsteigė kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. 2024 m. Anykščių rajono savivaldybė tapo šios premijos bendrasteigėja.
Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už atskleidžiamą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) sintezę, už kūryboje puoselėjamas vaižgantiškas idėjas ir vertybes bei jų raišką literatūrinėje ir publicistinėje kūryboje ir (arba) J. Tumo-Vaižganto asmenybės ir kūrybos tyrinėjimus, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą.
Kandidatus premijai gali siūlyti šiuolaikinės lietuvių literatūros ir literatūrologijos srities institucijos: Lietuvos mokslų akademija, humanitarinės srities institutai bei kitos mokslo, švietimo ir kultūros institucijos, knygų leidyklos.
Rekomendacija (iki 2 psl.), kandidato gyvenimo aprašymas ir 3 siūlomo premijuoti kūrinio egzemplioriai (arba elektroninė knygos versija) pateikiami Rašytojų sąjungai (K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius) iki 2024 m. liepos 1 d.
Konkursui pateikti kūriniai negrąžinami.
Kontaktinis asmuo: Rasa Bagdonavičienė, tel. +370 676 37998, +370 600 08291; el paštu valdyba@rasytojai.lt.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-06-06 12:09
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Marija

2024-06-06 21:10

Kairė nežino ką daro dešinė. Vaižganto premijos nuostatuose rašoma, kad kandidatus gali siūlyti LŽS skyriai ir t.t., o šitoje paskelbtoje informacijoje kalbama tik apie mokslų akademiją, mokslo institutus, leidyklas ir kt. Susėskit, broliai ir seserys kūrybinių organizacijų vadovai ir patikslinkite nuostatus ir tik tada skelbkite konkursą. Nereikia klaidinti visuomenės.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Nesuprantantis

2024-06-06 21:06

O kodėl nuo šios premijos teikimo nusišalina Lietuvos žurnalistų sąjunga? Kodėl negali kandidatų siūlyti žurnalistų organizacijos (skyriai), pavieni žurnalistai, redakcijos ir pan? Kodėl tik gali siūlyti knygų leidyklos, švietimo ir kultūros institucijos, mokslų institutai? Ar jau žurnalistai nebeturi savo žodžio?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media