2024 m. balandžio 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Anton Lukoszevieze: paroda „Dramblys peizaže“

2024-02-23
 
Vasario 28 d. (trečiadienį) 17.30 val. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma tarpdisciplininio menininko Anton Lukoszevieze (Lietuva / Didžioji Britanija) personalinė fotoatspaudų paroda DRAMBLYS PEIZAŽE. Paroda veiks iki kovo 30 d.
Anton Lukoszevieze - Vilniuje gyvenantis tarpdisciplininis menininkas, muzikas, kompozitorius, kurio praktikos ašimi dažnai yra fotografija. Antono kūryba apima ribines erdves ir kryžmines sroves tarp skirtingų medijų ir kontekstų, o pastaraisiais metais jos dėmesio centre buvo jo lietuviška kilmė. Parodoje eksponuojama didelė spalvotų chromogeninių piešinių serija, analoginės fotografijos, objektai, garsai ir kiti artefaktai, pristatomi naujausi darbai, tyrinėjantys vidinį laiką, vietas, atminties žemėlapius ir konceptualią muziką.
„Ar prisiminimai turi spalvą, perspektyvą? Žemėlapiai - tai ženklai, formos, linijos, kontūrai, iliustruojantys geografinę vietovės tapatybę, tai tarsi vaizdas iš oro, atkuriantis realią vietą, kuri žmogui ant žemės atrodo visai kitaip. Tėvas man pasakojo, kad mano senelis prisiminė, kaip žiemą rogutėmis leisdavosi nuo kalvelės prie ežero šalia dvaro. Tai vienintelis prisiminimo pėdsakas, man likęs iš mano šeimos gyvenimo Lietuvoje. Jis įsirėžęs į mano atmintį: sniegas, dangus, vanduo, žemė."
 Anton Lukoszevieze
„Antono Lukoszevieze's darbuose susipina tankūs įvairių medijų, kultūrų, istorijų ir asmeninių prisiminimų tinklai. Šį platų nuorodų spektrą menininkas kondensuoja per šiuolaikinės muzikos prizmę ir sunkiai apčiuopiamą santykį tarp garsų ir jų abstraktaus materialumo vizualizacijos. Tai nuolatinių eksperimentų ir apmąstymų šaltinis Lukoszevieze's meninėje praktikoje. Tokiu būdu atsirandančius fotografinius kūrinius galima skaityti kaip blėstančių vaizdinių pasąmoninio prisiminimo tyrimą. Atspindėdami to, kas įprasta, gebėjimą nustebinti, jie taip pat primena, kaip iš tiesų veikia užmarštis. Šį paradoksą atkartoja fotografijos, kaip meno formos, glaudžiai susijusios su tapyba, tačiau jai svetimos, naudojimas. Nors nuoroda į tapybinį gestą yra svarbi šios parodos darbuose, gauti ženklai yra esmiškai kitokie, nes fotografinė šviesos ir tamsos mechanika veikia jų laikiškumą ir „sugavimo" pobūdį."
Joan Key 
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.
Prospekto galerijos darbo laikas:
II-V 12.00-18.00; VI 12.00-16.00
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-02-23 13:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media