2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Inner_Dreamy_R.Stankevičiūtė

2024-05-31
 
Inner_Dreamy_R.Stankevičiūtės nuotr.

Inner_Dreamy_R.Stankevičiūtės nuotr.

Šį šeštadienį, birželio 1 d., Antazavės dvare atidaroma fotografijų paroda, kurioje pirmą kartą bus pristatyta išskirtinė žinomiausios Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės portretinė fotografija. Tai fotomenininkės Ritos Stankevičiūtės ciklo „Aqueous" naujoji fotografija, sukurta vos prieš kelias savaites Vilniuje, Lazdynų baseine.
Fotografijos ciklas „Aqueous", tai unikali žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių portretų fotografijų paroda. Fotografijomis atskleidžiamas žmogaus ir vandens santykis. „Vandens šviesa" jungia kūną, judesį, pirmojo prisilietimo emociją, kuri jausminiais grafiniais vaizdais perteikiama žiūrovu. Vandens motyvas, kaip formos laidininkas, autorės darbuose buvo ilgai ieškota forma. Tai fotografinė raiška, perteikianti žmogaus, vandens ir šviesos transcendenciją.
Fotomenininkė Rita Stankevičiūtė unikaliu rakursu, nuo baseino dugno, fiksavo panyrančius Liną Kačiušytę, Giedrių Titenį, Robertą Žulpą ir kitus žinomus šalies plaukikus. Ši paroda, tai plaukimo skatinimo aktualiją ir meninę fotografiją apjungianti idėja. Kartu tai ir techniškai bei fiziškai sudėtinga užduotis, dėl kurios fotografė net baigė nardymo kursus.
Pirmą kartą serija „Aqueous" buvo eksponuota 2017 metais, parodos globėjas Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, tačiau tik dabar ji pasipildė Rūtos Meilutytės portretu. Pastarajam sukurti vykusią fotosesiją finansavo „Mantingos labdaros ir paramos fondo" įkūrėjas ir savininkas Klemencas Agentas. Šis portretas buvo kuriamas būtent parodos Antazavėje atidarymui.
Tuo pačiu metu Antazavės dvare bus atidaryta ir nacionalinės premijos laureato Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Degantis žmogus", kuri sukurta dalyvaujant alternatyvaus meno festivalyje Burning Man (JAV). Šį socio-kultūrinį fenomeną, kasmet vykstantį Nevados Juodosios Uolos dykumoje, menininkas fiksuoja nuo 2008 m., o šiai parodai atrinko labiausiai dulkėmis „apdovanotus" festivalio personažus, kuriuos užfiksavo su testuojamais Sony fotoaparatais
Šioje jungtinėje ambivalentiškų paradoksų žavesiu patraukiančioje parodoje susitinka Nacionalinės premijos laureatas, viena svarbiausių Lietuvos fotografijos figūrų, Romualdas Požerskis ir Rita Stankevičiūtė, meninės fotografijos ir performansų kūrėja. Tai dviejų savitų autorių pokalbis, kurio centre vandens ir žemės substancijas tyrinėjantis žmogus: drąsiai peržengiantis ribas, kuriantis ir laisvas. Jungtinė fotografijų paroda „Dulkės ir Vanduo" eksponuojama Antazavės dvare, Zarasų rajone iki liepos 7 dienos.
Parodoje bus eksponuojama nuotrauka „Inner", jos failo pavadinimas: Paroda-Inner_R.Stankevičiūtė.jpg
Nuotraukoje kurioje yra dvi Rūtos Meilutytės portretinės fotografijos - kairioji, kuri ir bus eksponuojama parodoje, vadinasi „Inner", o dešinosios pavadinimas „Dreamy".
Šias nuotraukas galima įsigyti platformoje Contribee https://contribee.com/aqueous2

 

Daugiau informacijos:
Rita Stankevičiūtė
+37061350214
Jonas Staselis
+37069921807

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-06-01 11:44
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media