2022 m. rugsejo 28 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Vaikai ir jaunuoliai kviečiami dalyvauti projekte „Renkuosi pats“

2018-03-01
 
Sumažinti alkoholio vartojimą, stiprinti žmonių sveikatą - tai pradėti turėtume nuo dėmesio vaikų ugdymui. Todėl šio projekto tikslas kurti teigiamas vaikų ir jaunuolių nuostatas bei požiūrį į sveiką gyvenimo būdą (be narkotikų, tabako ir alkoholio), praplėsti jų suvokimą apie įdomias veiklas, kurios gali būti alternatyvos alkoholiui, rūkymui, gilinti jų mąstymą, kad patys galėtų įvertinti kas yra gerai, o kas - blogai. Tuo pačiu išsiugdytų sprendimų priėmimo įgūdžius, stiprėtų savivertė, pasitikėjimas savo jėgomis, gerėtų psichinė sveikata ir įgytų atsparumą neigiamiems gyvenimo reiškiniams. Projekte bus akcentuojamos tikrosios vertybės tokios kaip sveikata, šeima, meilė, pagarba, mokymasis, draugystė, bendradarbiavimas ir kt.
Psichologų sukurtas internetinis - mobilus žaidimas "Renkuosi pats" papildys ir pastiprins mokyklose diegiamą socialinių emocinių kompetencijų ugdymą. Kadangi moksleiviams sunku išlaikyti dėmesį ilgesnį laiką, užsiregistravusiems žaidime tris-keturis kartus per savaitę psichologai siųs trumpas, įdomias užduotis ar iššūkius ,ugdančius socialines ir emocines kompetencijas. Taip pat ugdys vertybes, psichologinį atsparumą bei neigiamas nuostatas į prilausomybes. Edukacinis žaidimas "Renkuosi pats" truks iki rugpjūčio 15 d. Iki tol kas savaitę gaunamos užduotys, pritaikytos kiekvienai amžiaus grupei padės formuoti pozityvius savęs ir kitų vertinimo įgūdžius, kurti teigiamas emocijas, lavinti bendravimo gebėjimus. Šie įgūdžiai ateityje padės lengviau realizuoti savo galimybes, siekti užsibrėžtų tikslų ir didės atsparumas neigiamai aplinkos įtakai. Žaidimą ir užduotis kuriančių psichologų tikslas yra padėti moksleiviams ne tik suvokti ir atskirti tikrąsias vertybes, bet ir įsisąmoninti kur veda priklausomybė nuo alkoholio, narkotikų ir kt., kaip padarytos vaikystėje klaidos gali įtakoti visą tolimesnį jų gyvenimą.
Žaisti šį interaktyvų, šiuolaikinį, linksmą, kupiną nuotykių edukacinį žaidimą kviečiami jaunuoliai gyvenantys - Šalčininkų, Kelmės, Trakų, Švenčionių, Jonavos, Ukmergės, Visagino, Vilniaus, Anykščių ir Pasvalio rajonuose (išskirtų, kaip socialinės rizikos teritorijos). Aktyviausi bus paskatinami kas mėnesį įteikiamomis dovanomis, o didysis prizas - stovykla, organizuojama kartu su Krašto apsaugos ministerijos specialistais. Kelialapius į ją gaus 72 geriausi žaidėjai.
Registruotis galima www.renkuosipats.lt, naujienos skelbiamos socialiniame tinkle „Facebook" - Renkuosi pats.
Junkitės! Žaiskit! Laimėkite!
Pedagogams, psichologams, socialiniams pedagogams projekto eigoje jau yra pravesta 10 seminarų "Socialinių emocinių kompetencijų ugdymas". Naujų žinių įgijo 270 dirbančių su jaunimu iš Šalčininkų, Kelmės, Trakų, Švenčionių, Jonavos, Ukmergės, Visagino, Vilniaus, Anykščių ir Pasvalio rajonų. Jiems buvo pristatytos patrauklios moksleiviams užduotys, kurias atliekant auga sąmoningumas, supažindinta su įvairiomis kasdienėmis praktikomis, kurios didina savivertę, pozityvumą, lavina bendravimo įgūdžius. Tokias ir panašias užduotys projekto metu gaus moksleiviai nuo 11 iki 18 metų, kurie dalyvaus internetinėje, mobilioje programėlėje "Renkuosi pats". 
Pedagogai prasitarė, kad tai labai aktualu visiems, net ir suaugusiems. Todėl kviečiami visi norintys žaisti, tik jie gali registruotis svečio teisėmis, atlikti užduotis, bet nebus skirti prizai.
„Pasirink pats"- turbūt, nedažnai moksleiviams tai pasako mokytojai, ar tėvai. Išmokti pačiam rinktis nelengva. Net ir suaugusiam žmogui. Tuo labiau, kai reikia atskirti tikrąsias vertybes nuo tų, kurios patrauklios iš išorės, o viduje pavojai, blogis, nusiritimas žemyn... Kartais į tokią duobę, iš kurios sunku išsiropšti.
Projektą vykdo Lietuvos moterų draugija ir UAB „Projektų įgyvendinimo grupė" -www.renkuosipats.lt.
Nijolė Steponkutė
Lietuvos moterų draugijos pirmininkė
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-03-03 09:45
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media