2021 m. sausio 22 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: Vidmantas Valiušaitis - naujasis "Laisvosios bangos" vadovas

2014-01-21
 
Vidmantas Valiušaitis

Vidmantas Valiušaitis

 

„Lengvas intelektualumas" - pristatydamas savo programą kolektyvui, išskirtinį "Laisvosios bangos" bruožą pabrėžė Vidmantas Valiušaitis, naujasis radijo direktorius. Jis teigė, kad bet kurios žiniasklaidos priemonės veidą formuoja joje dirbantys žmonės. "Laisvoji banga", skaičiuojanti dvidešimt pirmuosius savo gyvavimo metus, turtinga ryškiomis žurnalistikos asmenybėmis: Ginas Dabašinskas, Audrys Antanaitis, Arūnas Brazauskas, čia dirba subtilaus skonio muzikos redaktorius Aurimas Gelžinis, daugelis kitų kūrybingų asmenybių.

V. Valiušaitis teigė sieksiantis išsaugoti dabartinius radijo stoties pasiekimus - prasmingą turinį ir žavią muziką. Drauge, pasak direktoriaus, bus siekiama labiau išryškinti dalykinę informacijos dedamąją. "Išskirtinė muzika ir dalykiška informacija galėtų būti tos savybės, pagal kurias klausytojas atpažintų „Laisvosios bangos" raiškos stilių", - sakė V. Valiušaitis. Jis pabrėžė profesionalaus elgesio svarbą radijo žurnalistikos darbe ir teigė sieksiantis, kad tarptautiniu mastu pripažįstami žurnalistikos standartai taptų "Laisvosios bangos" tapatybės dalimi.

Vidmantas Valiušaitis - žurnalistas, publicistas, redaktorius, politikos ir kultūros apžvalgininkas. Baigė Kauno politechnikos institutą ir Vilniaus universitetą. Dešimt metų dirbo „Laisvosios Europos" radijo korespondentu Lietuvoje (1990-1999). Įvairių laikraščių ir žurnalų vyr. redaktorius, redaktorius (1987-2007). Dėstė reporterio darbo pagrindus ir žurnalistinę etiką Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetuose. Mykolo Romerio universitete vadovauja Adolfo Damušio demokratijos studijų centrui.

Daugelio publikacijų kultūros ir politikos klausimais autorius. Parengė ir išleido 14 knygų, kurių yra autorius, redaktorius, sudarytojas, įvadinių straipsnių autorius. Buvo Sąjūdžio Kauno iniciatyvinės grupės, Sąjūdžio seimo narys (1988-1990), „Į Laisvę" fondo lietuviškai kultūrai ugdyti Lietuvos filialo vienas steigėjų ir vadovų (1990-2000), LRT tarybos narys (2000-2003), Kauno plėtros forumo iniciatorius, vienas steigėjų, valdybos narys (1996-2003), Vilniaus ir Kauno dvimiesčio valdybos narys (2002-2007).

Domisi valstybės ir demokratinės visuomenės raida, tarpukario nepriklausomos Lietuvos, pokario lietuvių išeivijos visuomeniniais, politiniais, kultūriniais procesais, stebi dabartinės Lietuvos kultūros, švietimo, politikos procesus, juos komentuoja viešojoje erdvėje. Tarp interesų - istorija ir genealogija: V.Valiušaitis yra Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narys.

Radijas „Laisvoji banga" priklauso UAB „Media LT".

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-01-21 07:33
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Angelė

2014-01-26 20:16

Lai Jūsų vadovaujama laida išskirtinai atspindi gyvenimą ir būna nuspalvinta gražia muzika.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

IA

2014-01-24 23:41

Laukiame tęsiamų Naktigonės laidų su gerbiamu Rolandu Paulausku!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media