2024 m. vasario 29 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Knygos „Šventojo Jono Pauliaus II žinia Bažnyčiai, pasauliui Ir Lietuvai” pristatymas

2021-11-29
 
Minint Karolio Wojtyłos šimtąsias gimimo metines gruodžio 4 d., Vilniaus Šv. Juozapo Kunigų Seminarija (Kalvarijų g. 325, Vilnius) įvyks knygos „Šventojo Jono Pauliaus II žinia Bažnyčiai, pasauliui Ir Lietuvai" pristatymas.
10.00 - šv. Mišios
11.00 - knygos pristatymas
Dalyvauja: kard. J. Bačkis, prof. P. Subačius (Vilniaus universitetas), prof. V. Ališauskas (Vilniaus universitetas), prof. A. Streikus (Vilniaus universitetas)
Renginį veda: L. Serapinas
Knygoje siekiama kuo plačiau pažvelgti į popiežiaus Jono Pauliaus II palikimą ir prisiminti įvairius jo gyvenimo aspektus, ypač Lietuvos skaitytojui mažiau žinomus. Neabejotinai prabėgus šimtui metų po Karolio Wojtyłos gimimo galime teigti, kad jis buvo viena iš svarbiausių praeito šimtmečio asmenybių. Jo pėdsakas visuotinėje istorijoje nėra vien šventojo, popiežiaus, kuris per dvidešimt šešerius savo pontifikato metus vadovavo regimai Kristaus Bažnyčiai, nors veikiausiai būtent tokį jį prisiminsime. Karolio Wojtyłos vaikystė ir jaunystė buvo giliai paženklintos lenkų tautos istorijos ir kultūros, kurią jis nuo pat savo ankstyvos jaunystės puoselėjo ir kūrė. Karolis Wojtyła - aktorius, poetas, dramaturgas, iki pat savo gyvenimo pabaigos pilniausiai save išreiškiantis poetinėje kalboje - pasirinko kunigystės kelią. Vaisingai darbuodamasis sielovadoje dar gerokai prieš Vatikano II Susirinkimo padiktuotus pokyčius jis atskleidė naujus Bažnyčios kelius. Būdamas kunigu ir vyskupu jis nebijojo ieškoti tiesos filosofijoje ir drąsiai analizuoti labai subtilias savo laikmečio temas. Dėl to šioje knygoje šalia teologinių straipsnių atsirado taip pat ir teatrologo, istoriko bei filosofų tekstai.
Tikimės, kad šis leidinys sužadins dar didesnį susidomėjimą šio tikrai artimo ir Lietuvoje neabejotinai branginamo popiežiaus palikimu.
Renginys lietuvių kalba
Įėjimas laisvas
 
Barbara Orszewska
Projektų koordinatorė
Lenkijos institutas Vilniuje
Šv. Jono g. 3
LT-01123 VILNIUS
tel. (+370) 5 232 97 74
https://instytutpolski.pl/vilnius/
Facebook
Twitter
www.poland.gov.pl
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-11-29 11:36
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media