2024 m. birželio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Paskelbti LRT „Metų apdovanojimų“ laimėtojai

2020-01-03
 

 

Naujųjų metų naktį paaiškėjo ryškiausios Lietuvos asmenybės ir projektai, kuriems buvo įteiktos LRT „Metų apdovanojimų" statulėlės. Per iškilmingą renginį, kurį vedė TV laidų vedėjai Eglė Daugėlaitė, Giedrius Masalskis ir Andrius Rožickas, garbingų apdovanojimų atsiimti į sceną nugalėtojai lipo dešimt kartų.

Iš daugiau kaip 1500 LRT žiūrovų ir skaitytojų pasiūlytų nominantų apdovanojimų komisija išrinko 7 nugalėtojus. Kategorijos „Metų pokštas" nugalėtoją rinko LRT.LT portalo skaitytojai, o LRT įteikė specialius „Metų populiariausio" ir „Metų draugo" apdovanojimus.

Apdovanojimas už „Metų nuomonę" - laikyseną, paskatinusią pokyčius ir poziciją, vertą pagarbos - įteiktas Jaunųjų gydytojų asociacijai. Juos nominavusieji ir komisijos nariai įvertino viešumoje pasirodžiusius asociacijos komentarus apie situaciją ligoninėje po kolegos nusižudymo ir drąsą kalbėti ir atskleisti sistemos ydas, taip prisidėti toliau sprendžiant problemas.

Už norą susitarti, rodytas pastangas kalbėtis „Metų dialogo" apdovanojimas įteiktas Valdui Kančauskui už gebėjimą į veiklas įtraukti specialiųjų ugdymo poreikių vaikus, vėliau jų darbai eksponuoti parodose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Vektorinės tapybos, fotografijos pagrindų ir meninio ugdymo veiklų vadovas 2019 metais auklėtinių parodas rengė Jungtinėse Amerikos Valstijose: Detroite, Lietuvių dailės muziejuje-galerijoje „Siela" Čikagoje, Klivlande. Planuojama paroda ir Los Andžele.

„Metų lygybės" apdovanojimas už lygiateisiškumo ir tolerancijos pavyzdį, pastangas skleistis saviraiškos laisvei atiteko Donatui Paulauskui, savo veikla skatinančiam visuomenę mąstyti ir diskutuoti apie vyriškumo sampratą, lygiaverčius lyčių santykius, moterų ir vyrų lygybę.

2019 metais, išleidęs knygą „Kam reikalingi verkiantys vyrai" ir aktyviai šiomis temomis kalbantis savo tinklalaidėje, jis paskatino susimąstyti apie vyrų vaidmenį ir vyriškumą, vyrų emocinę sveikatą, taikomus stereotipus.

„Metų pokšto" kategorijos nugalėtoją išrinko LRT.LT portalo skaitytojai. Jiems praėjusiais metais daugiausia juoko sukėlė komiko Manto Bartuševičiaus sukurta dainų konkurso „Eurovizija" balų skelbimo parodija.

Už inovatyvų, netikėtą sumanymą, apie kurį kalbėsime ir rytoj, „Metų vizijos" statulėlė įteikta Dainiui Liškevičiui, projekto „ABC / paminklo kinetinė transformacija", siūlančio „perkrauti" P. Cvirkos paminklą paverčiant paminklo vietą į paminklo saugyklą, autoriui.

Jo siūlymu, paminklas galėtų nusileisti po žeme ir būti ten saugomas, o esant poreikiui iškilti į paviršių, taip be jokių pokyčių būtų išsaugotas atminimas.

„Metų pokyčio" nominacijoje, skirtoje įvertinti iššūkius ir sprendimus, atnešusius akivaizdžius pokyčius, laimėjo iniciatyva „Niekieno vaikai".

Šios iniciatyvos savanoriai lanko ir padeda sveikti ligoninėse vaikų namų auklėtiniams. Iniciatyva startavo 2018 metais, pernai įgavo didelį pagreitį ir pradėjo plisti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

„Metų aido" statulėlė už Lietuvos garsinimą pasaulyje atiteko operos „Saulė ir jūra (Marina)" autorėms Rugilei Barzdžiukaitei, Vaivai Grainytei, Linai Lapelytei.

Lietuvos paviljonui 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pirmą kartą skirtas pagrindinis bienalės apdovanojimas - „Auksinis liūtas". Lietuvos vardas nuskambėjo viso pasaulio žiniasklaidoje, paviljone apsilankė apie 85 tūkst. žiūrovų, dar per 2 000 žmonių ilsėjosi dirbtiniame paplūdimyje.

Buvo nuspręsta įteikti ir „Metų populiariausio" apdovanojimą žmogui, kuris buvo siūlomas daugybę kartų ir ne vienoje nominacijoje. Tai Alytaus meras Nerijus Cesiulis, atkaklus, nieko nepagražinantis bendruomenės lyderis, kritiniu metu ėmęsis atsakomybės ir stojęs ugniagesių pusėn.

Neskaičiavęs darbo valandų, pasitelkęs viešumo galią ir puikų humoro jausmą, jis vos per kelias dienas tapo žiniasklaidos ir socialinių tinklų riteriu.

Specialus „Metų draugo" apdovanojimas už bendrą darbą kartu su LRT komanda įteiktas renginių režisieriui Daliui Abariui, drąsia vizija ir netikėtais kūrybiniais sprendimais prisidedančiam prie aukštos kokybės turinio transliavimo LRT eteryje.

Žiūrovai šiais metais galėjo mėgautis jo režisuotomis Baltijos kelio ar Berlyno sienos griuvimo 30-mečio minėjimo transliacijomis.

„Metų asmenybe" - žmogumi, iš kurio Lietuva mokėsi ir kuris įkvėpė augti, paskelbtas Marius Jakulis Jason.

Jis įvertintas už filantropinio fondo, skirto teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, įsteigimą.

Fondo lėšos skiriamos trims kryptims: verslo, mokslo ir žinių. Šioms programoms per metus bus skiriama 10 proc. fondo vertės, ji šiuo metu siekia 3,5 milijono eurų.

Nominantus į „Metų apdovanojimų" kategorijas siūlė LRT žiūrovai ir portalo skaitytojai. Labiausiai vertus metų apdovanojimų statulėlės išrinko LRT „Metų apdovanojimų" komisijos, sudarytos iš ryškiausių Lietuvos kultūros, mokslo ir verslo asmenybių, nariai.

 

 

Rubrika Televizija yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-04-05 13:42
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media