2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Atsisveikinimas su Mykolu Jurgiu Drunga

2024-04-04
 
Mykolas Jurgis Drunga

Mykolas Jurgis Drunga

2023 m. gruodžio 22 d. netekome VDU Viešosios komunikacijos katedros docento, Amerikos lietuvių ir Lietuvos žurnalisto, filosofo, vertėjo, VDU Garbės daktaro dr. Mykolo Jurgio Drungos.
Atsisveikinimas su dr. Mykolu Jurgiu Drunga vyks balandžio 6 d., šeštadienį, nuo 9:30 val. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Urna išnešama 13:00 val., laidojama Petrašiūnų kapinėse. Artimųjų prašymu atminimą pagerbkime gėlės žiedu.
Diasporoje, Tiubingene (Vokietijoje) gimęs M. J. Drunga 1959-aisiais su šeima persikėlė gyventi į JAV, Niujorką, vėliau - Čikagą, kur lankė prof. Vlado Jakubėno privačią fortepijono studiją, mokėsi privačioje katalikiškoje gimnazijoje. 1968 m. jis baigė Pedagoginį lituanistikos institutą Čikagoje, po metų įgijo filosofijos bakalauro laipsnį Čikagos universitete. M. Drunga taip pat studijavo filosofiją Masačusetso technologijos institute (MIT).
Čikagoje ir Bostone Mykolas Drunga dirbo šeštadieninių lietuvių mokyklų mokytoju, taip pat - Lietuvių studentų sąjungos metraščio vyr. redaktoriumi, MIT filosofijos skyriaus instruktoriumi. 1972 m. kartu su kitais įkūrė radijo programą „Garso bangos", rengė kultūrines laidas apie lietuvių literatūrą, muziką. Už programą apie M. K. Čiurlionio muziką žurnalistas laimėjo Armstrongo premiją.
Mykolas J. Drunga taip pat ėjo įvairių publikacijų ir leidinių redaktoriaus pareigas, tarp jų - „My Encyclopedia Lituanica" 4-5 tomų, „Lietuvių studentų sąjungos metraščių", savaitraščio „Keleivis", „Vienybė", žurnalo „Lituanus", JAV lietuvių žurnalo „The Observer" ir kt. Jis taip pat buvo dienraščio „Draugas", savaitraščio „Vienybė", žurnalų „Akiračiai", „Metmenys", „Naujasis Židinys-Aidai" bendradarbis, žurnalo „Baltic Forum" vertėjas.
Nuo 1990 m. žurnalistas buvo „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo" lietuviškų laidų redaktorius Miunchene, nuo 1995 m. - Prahoje. Kai JAV Prezidentas George'as W. Bushas dėl karo Irake nutraukė radijo stoties finansavimą, atvyko į Lietuvą.
Mykolas Jurgis Drunga buvo ilgametis Vytauto Didžiojo universiteto Išeivijos studijų centro (dabar VDU Lietuvių išeivijos institutas) bendradarbis, VDU Viešosios komunikacijos katedros docentas. 2011 m. jis VDU įgijo filosofijos daktaro laipsnį. 2018 m. VDU Senato sprendimu dr. M. J. Drungai suteiktos VDU Garbės daktaro regalijos už nuopelnus nepriklausomai Lietuvai, humanistinių kultūros ir demokratijos vertybių puoselėjimą bei Vytauto Didžiojo universiteto vardo garsinimą.
„[Universitetą] atkūrus, o valstybės institucijoms bei politinėms valdžioms vis dar klumpant, neatsistojant kaip reikiant ant kojų, bendruomenė net ir pačioje Lietuvoje įgija vis daugiau reikšmės - ir tai ne bet kokia, o laisvų, už savo tėvynės likimą atsakingų piliečių bendruomenė, politinė ir kultūrinė. Lietuva nepražus, jei joje bus stipri, sąmoninga ją mylinčių piliečių bendruomenė. Tokios reikia, kad valstybės institucijų darbas pagerėtų. Tokią ir toliau ugdyti bei stiprinti taip pat yra mūsų, VDU bendruomenės, užduotis", - 2010 m. VDU laikraštyje „Universitas Vytauti Magni" rašė doc. dr. M. J. Drunga, aptardamas universiteto bendruomenės užduotį.
Docentas taip pat buvo Lietuvos radijo bendradarbis, aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, buvo draugijos „Santara-Šviesa" (1960-1989 m.), JAV lietuvių bendruomenės tarybos (1979-1988 m.), Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos (1983-1987 m.), Spaudos ir informacijos komisijos, Lietuvių fondo tarybos ir kitų organizacijų narys, pirmininkas, valdybos narys.
Mykolas J. Drunga už savo veiklą ir pasiekimus pelnė įvairių apdovanojimų, tarp jų - Metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimą (2008 m.), Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai" (2016 m.). 2019 metais Mykolas J. Drunga buvo apdovanotas pirmojo Lietuvos radijo pranešėjo Petro Babicko vardo premija., kurią įteikė Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyrius.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-04-04 11:26
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media