2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas :: Vilnietis paramą ukrainiečiams nugabeno jau 67 kartą

2024-06-09
 
E.Butrimo nuotraukoje: Mindaugas Kasperiūnas į Ukrainą padėti vyko jau 46 kartą

E.Butrimo nuotraukoje: Mindaugas Kasperiūnas į Ukrainą padėti vyko jau 46 kartą

Eldoradas Butrimas,
Specialiai LŽS.lt iš Charkivo

 

„Ir vienas lauke - karys" - taip pagalvojau Charkive susitikęs vilnietį Mindaugą Kasperūną. Savarankiškai veikti mėgstantis vaikinas nuo 2022 metų vasario 24d jau 46 kartus vyko į Ukrainą.
Iš pradžių pasisiūlė gabenti pabėgėlius ir 17 kartų „Kautros" autobusais vežė iš Lvivo. Vėliau per bičiulius bei įsteigtą VšĮ „DAIKTAI FRONTUI" ėmė rinkti paramą kariams, kurią pats autobusiuku su tokiu užrašu ir gabena.
Vakar Charkive mudu pirmą kartą susimušėm delnais bei išgėrėm kavos „Kraken" kovotojams atminti įsteigtoje kavinėje „Polomnik", o pusdienį anksčiau Mindaugas Kramatorske atsitiktinai susipažino su ten besibazuojančiu kariu lietuviu „Mažyliu".
Pakeliui į Lietuvą Mindaugas dar planuoja Kijeve pažaisti futbolą su senais bičiuliais (iš Maidano revoliucijos laikų), nes, būdamas Vilniaus „Žalgirio" lV tribūnos fanas, šiam sportui lieka ištikimas.
„Kodėl padedi Ukrainai?" - paklausiau.
„Todėl, kad laimingai bei sočiai nuosavame name gyvenu su mylima žmona bei 2 vaikais, ir nenoriu visko to prarasti, o bendrą priešą geriau stabdyti Ukrainoje nei kad pas mus. Be to, rusams alergiją turiu nuo vaikystės - senelis su jais kovojo ir už tai Sibire kalėjo, kaip kad ir ten ištremta ūkininkės senelės šeima. Muštis su rusais Vilniuje teko dar paauglystėje, nes jie nori būti ne svečiais, o šeimininkais; turim juos sustabdyti Ukrainoje, kad netektų vėl į miškus eiti, kaip kad pokario partizanams" - atsakė M.Kasperiūnas.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-06-09 11:57
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media