2021 m. kovo 8 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistas irgi žmogus

*print*

2021-03-08Antanas Anskaitis: „Galvojau, geras žurnalistas turi rašyti feljetonus“

Vasarą miegodavau klėtelėje, kurios sienas tėtis buvo išklijavęs „Ūkininko patarėjo“ puslapiais. Pramokęs skaityti, griebiausi klėtelės sienų, ypač domino piešiniai, įvairūs paveiksliukai. Taigi galiu sakyti, tos sienos atskleidė pasaulį, sudomino žurnalistika. Pilviškių progimnazijoje tapau mokyklos sienlaikraščio redaktoriumi. Apie mokyklos gyvenimą, gimtojo kaimo naujoves bandžiau rašyti į rajono, respublikinius laikraščius. Neatsidžiaugiau, 1948 m. birželio 20 d. pamatęs išspausdintą „Tiesoje“, skyrelyje „Trumpai“ savo pirmą „kūrinį“.

2021-03-02Juozas Stasinas: MOČIUTĖS ASTROS arba MANO DRAUGĖ „ASTRA...“ (16)

Ankstų šeštadieno rytą 10 val. 08 min., kaip buvo prieš gerą savaitę nurodyta mobiliu telefonu iš poliklinikos, sustiprinęs savo organizmą žmonos paruoštais pusryčiais, išskubėjau į Centro polikliniką. Čia mane pasitiko kaip gėlės močiutės darželyje medikės, visos baltai pasidabinusios, viena už kitą malonesnės, viena už kitą rūpestingesnės ir nulydėjo nuo pat durų iki procedūrinio kabineto. Viena gražuolė paprašė asmens dokumento, kita – aiškino ir aiškino apie „Astrą“, trečia – net nepajutau kaip tą „Astros“ skystimą sušvirkštė į mano kūną.

2021-03-01Edita Mildažytė: „Jei norisi pykti – pykim, o jei – žliumbti, tai ir žliumbkim!“

Viena ryškiausių televizijos laidų kūrėjų ir vedėjų Edita Mildažytė vasario 28 dieną paminėjo 55-ąjį gimtadienį. „Kita mano stotelė – šešiasdešimt. Nuotaika labai gera, lėtai, bet užtikrintai judame dugno link“, – šypsosi Edita Mildažytė, perfrazavusi rusišką posakį. Gimtadieninėmis mintimis Edita pasidalijo su portalu Žmonės.lt.

2021-02-22Povilas Sigitas Krivickas: Kol sukasi gyvenimo ratas  (8)

Per koronaviruso pandemiją kaip niekad išryškėjo medikų pasiaukojamo darbo svarba. Tačiau niekur nedingo ir kitos ligos. Todėl būtina gerbti bei deramai vertinti tuos, kas ateina į pagalbą žmonėms sunkią ir lemiamą minutę. Tai ypač akivaizdu, kai ligos antpuolį tenka pajusti savo kailiu.
archyvas (134)  
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media