2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: Joniškyje Juozo Šalkausko fotografijų parodą „Sakūrų paunksmėje“

2024-06-10
 
Šiemet Lietuvos Radijui - 98... 44 metus - per jį skambėjo ir Juozo Šalkausko balsas.
Beveik tiek metų veda respublikines dainų ir šokių šventes. Juozo balsą girdime ir Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse sportinių šokių varžybose, daugelyje kitų pramoginių susibūrimų. Gerą krūvą per keturis dešimtmečius jo įgarsintų knygų klauso aklieji.
Joniškio garbės pilietis, LŽS narys Juozas Šalkauskas dažnai nepakeičiamas Prezidentūros, Vyriausybės bei Seimo renginiuose. Dalyvauja literatūros vakaruose kaip deklamatorius, tapo „Poezijos pavasario" skaitovų laureatu, LRT kalbos grynuoliu, Antano Macijausko, Petro Babicko, Vytauto Gudelio premijų laureatu.
Juozas Šalkauskas teigia, kad visą gyvenimą dirba tik tuos darbus, kurie jam patinka. Dar vienas jo mėgstamas užsiėmimas - fotografija. Pabandęs vaikystėje fotografuoti, su aparatu nesiskiria ir dabar. Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys fiksavo kolegas, įamžino Lietuvos sportininkus olimpinėse žaidynėse, egzotiškų kelionių momentus.
Tikriausiai ne vienas iš mūsų, japonų filmuose ar meno kūriniuose pamatęs žydinčias sakūras - japoniškas vyšnaites, leidžia sau pasvajoti kada nors jas išvysti pačioje tekančios saulės šalyje. Šis gražuolis augalas Japonijoje auginamas jau daugiau kaip tūkstantį metų. Nors vaisių neveda, tačiau savo grožiu jis džiugina net sukakęs šimtą.
Senesnės kartos žmonėms sakūros kaip jausmų puokštė, o jaunesniesiems ši gėlė reiškia šiek kiek mažiau, tačiau kad ir kaip bebūtų, visi džiaugiasi ir atgyja per sakūrų žydėjimą.
Sakūrų žydėjimą galima palyginti su Japonijos karių - samurajų - gyvenimu. Samurajai savo gyvenimą privalėdavo įprasminti sužydėdami, tai yra nuveikdami ką nors neįtikėtinai reikšmingo, o tada baigti savo karjerą. Nužydėjusios sakūros taip pat pamirštamos iki kitų metų.

Kovo pabaigoje Japonijoje pražystantys sakūrų žiedai neoficialiai yra laikomi tekančios saulės šalies nacionalinėmis gėlėmis. Tūkstančiai jų puošia ištisus miestus, pakrantes, parkus, net visiškai miniatiūrinius namų kiemelius.

Artėjant Joniškio miesto šventai (2024 06 18-23) Juozas Šalkauskas Joniškyje, „Virtienių restoranėlyje" surengė fotografijų parodą „SAKŪRŲ PAUNKSMĖJE".

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-06-10 11:04
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media