2021 m. balandžio 20 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Jonavos rajono apylinkės teismas nuteisė internetinį šmeižiką

2013-10-07
 
 

Vytautas Žeimantas

Jonavos rajono apylinkės teismas 33 metų kauniečiui už įžeidžiančius komentarus skyrė metus ir keturis mėnesius laisvės atėmimo. Apie tai šiandien pranešė Generalinė prokuratūra.

Kaunietis R.M. taip pat turės atlyginti 15 tūkst. neturtinės žalos trims tinklaraščiuose apšmeižtiems asmenims.

Tyrimo metu nustatyta, kad 2010-2012 metais Anglijoje gyvenęs R.M. tinklaraščiuose kantas.wordpress.com, critisizmoflife.wordpress.com ir internetiniame tinklalapyje kantas.net skelbdavo politikus, teisėjus ir kitus asmenis įžeidžiančius, jų garbę ir orumą žeminančius komentarus.

Prokuratūros duomenimis, kaltinamasis teisiamajame posėdyje kaltu neprisipažino ir bandė neigti, kad registravo minėtas interneto svetaines ir teigė, kad yra pametęs pasą, todėl kažkas galėjo jas registruoti juo pasinaudojęs. Tačiau per kratas paimtų kompiuterių standžiuosiuose diskuose aptikti duomenys rodė ir patvirtino, kad administratoriaus teisėmis jungiamasis prie minėtų tinklapių, nusikalstamas veikas darė pats kaunietis. Kaltinimai jam grindžiami ne tik kompiuterių apžiūros duomenimis, tačiau ir specialisto paaiškinimu, teisinės pagalbos prašymais bei iš kitų valstybių gauta informacija apie internetinių svetainių įregistravimą.

Teismas pripažino, kad asmuo, savo užrašais po Lietuvos valstybės politikų, teisėjų ir kitų žinomų asmenų nuotraukomis rašydamas komentarus tyčiojosi, niekino vienos tautybės žmonių grupę ir skatino neapykantą prieš juos, neigė 1990-1991 metais įvykdytą SSRS agresiją prieš Lietuvos Respubliką ir prieš jos gyventojus, šią agresiją prieš Lietuvos Respubliką vykdžiusių ar joje dalyvavusių asmenų labai sunkius ir sunkius nusikaltimus Lietuvos Respublikai ir labai sunkius nusikaltimus Lietuvos Respublikos gyventojams, išreiškė nepagarbą teisėjams, sumenkindamas jų autoritetą visuomenėje. Štai tokią informaciją mes gavome iš Generalinės prokuratūros.

Mūsų svetainės skaitytojams priminsime, kad apie šios bylos pradžią mes paskelbėme š. m. liepos 28 dieną Dainiaus Radzevičiaus straipsnyje "R. Mažitovo (Kantas.net) baudžiamoji byla - Jonavos rajono apylinkės teisme. Pagaliau".

Jame Dainius Radzevičius rašė: "Internete daugybės nusikaltimų padarymu kaltinamas Robertas Mažitovas šį pirmadienį bus teisiamas Jonavos rajono apylinkės teisme. Esu kviečiamas liudytoju šioje byloje, mat, kaip įtariama, šio veikėjo administruojamas kantas.net buvo daromas mano vardu, t.y. pavogus mano tapatybę.

Minėtas veikėjas kaltinamas pagal daugelį Baudžiamojo kodekso straipsnių - 145 str. 1 dalį, 155 str. 1 dalį, 170 str. 2 dalį, 170-2 str. 1 dalį, 232 str.. Kaip vienam žmogui - nemažai. Norintys daugiau sužinoti apie teisiamąjį gali tai padaryti tiesiog Google paieškoje įvedę jo vardą ir pavardę.

Tačiau mane labiausiai stebina ne šios konkrečios bylos apimtis, teisiamojo biografija, o štai tokie portaliūkščiai, kurie laisvai jau ilgą laiką spausdina turinį, kurio bent 0,001 procento paskelbusi bet kuri kita žiniasklaidos priemonė būtų nubausta ne kartą įvairių institucijų ir įstaigų (LRTK, LŽLEK, Lietuvos kalbos inspekcija, Žurnalistų etikos inspektorius ir t.t.). Na, o štai tokie protaliūkščiai apie savo atsakomybę skelbia labai atvirai tyčiodamiesi iš teisės normų.

Dar įdomiau, kad mano minėta byla bus nagrinėjama tame rajone ir teisme, iš kurio lygiai taip pat tyčiojamasi viešoje erdvėje, pvz., Facebook tinkle. Šią nuorodą man atsiuntė kolegos, todėl labai ačiū jiems už reikalingą kontekstą".

Ką gi šmeižikas pagaliau priėjo liepto galą.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-10-07 16:37
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media