2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Raimondui Puišiui - Mato Šalčiaus premija

2023-11-07
 
Raimondas Puišys

Raimondas Puišys

Žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto, kraštiečio Mato Šalčiaus premijos steigėja yra Prienų rajono savivaldybė. Premija įsteigta 2017 m. Konkursas ir apdovanojimo renginys rengiami kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga.
Premija skiriama žurnalistams už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus.
Konkursas premijai gauti organizuojamas kiekvienais metais. Premija - 1000 Eur.
Šiemet pasiūlyta apdovanoti 4 asmenis. Pateiktus pasiūlymus svarstė Prienų r. savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Mato Šalčiaus premijos skyrimo komisija. Komisijos pirmininkė - Prienų r. savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė, komisijos pirmininko pavaduotojas - Prienų r. savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, nariai - Lietuvos žurnalistų sąjungos kelionių žurnalistų klubo narys Rimas Bružas, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė, Lietuvos žurnalistų sąjungos kelionių žurnalistų klubo narys Edmundas Ganusauskas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Leonardas Skirpstas, Lietuvos žurnalistų sąjungos kelionių žurnalistų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis, Prienų r. savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Urbanavičienė.
Komisijos sprendimu Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoju tapo keliautojas, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Raimondas Puišys -
už Mato Šalčiaus kelionių idėjų puoselėjimą ir tęstinumą, fotoalbumus „Asmenybė, prilygstanti kalnui", „Ekspedicija „Lai Vėjus 2021", autorinių darbų kelionių tematika viešinimą ir pristatymą įvairiose parodose bei susitikimuose.

 

MENOTYRININKĖS GABRIELĖS KUIZINAITĖS KOMENTARAS
Raimondo Puišio asmenybę yra sudėtinga pristatyti trumpai. Keliautojas, Lietuvos fotomenininkų ir žurnalistų sąjungų narys R. Puišys gimė 1963 m. Jurbarke, augo Alytuje, baigė studijas tuometiniame Lietuvos Žemės ūkio universitete. Fotografuoti menininkas pradėjo keliaudamas. R. Puišys - konkurso „Gamta - mūsų namai" laureatas, Lietuvos ir užsienio fotografijos konkursų prizininkas, pelnęs apdovanojimus už fotografijas, eksponuotas parodose Tokijuje, Sankt Peterburge, kitur. Fotomenininkas Raimondas Puišys yra surengęs apie 40 personalinių parodų skirtingomis temomis Lietuvoje ir užsienyje. Išleidęs meninį fotografijos albumą "Aukštumos žemumos" (2012 m.).
Meilė gamtai ir žmonėms, siekis ateičiai išsaugoti nykstančių paminklų atminimą fotomenininką skatina fiksuoti gamtos kaitą, žmogaus būsenas, jo aplinką. Autorius fotografijose per asmeninį emociškai prisodrintą santykį pateikia įvairius mūsų dvasinio ir socialinio gyvenimo aspektus, akcentuoja kultūrinio paveldo svarbą. R. Puišio kūryboje itin svarbi kelionių ir ekspedicijų į kalnus tema.
Ciklo „Aukštumos žemumos" fotografijose autorius susitelkia ties gamtos stichijos, kalnų dididingumo ir harmonijos su aplinka įamžinimu. Taip pat autorius reportažiškai fiksuoja alpinistų, keliautojų kasdienybę, dvasinės ištvermės pastangas kopiant į kalnus, nuolatinę išlikimo dramą ir akistatą su pavojais. Abi šios fotografijų serijos temos papildo viena kitą, jose ryškėja atida kalnų gamtovaizdžiui, kuris dažnai yra simbolinamas, taip pat ir žmonėms. R. Puišio fotografijas ženklina noras įamžinti kalnų didybę ir alpinistų kovos, būtinybės pasiekti tikslą įprasminimas. Serija „Aukštumos žemumos" 2012 m. publikuota to paties pavadinimo R. Puišio fotografijų albume.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-12-02 13:16
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media