2024 m. birželio 20 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Dialogai apie žiniasklaidą

*print*

Archyvas :: Spaudos diena Klaipėdos universitete – su studentų pokštais

2024-05-10
 
Autorės nuotr.: Studentų spaudos dienos improvizacijos

Autorės nuotr.: Studentų spaudos dienos improvizacijos

Evelina Budreckytė,  
II kurso KU žurnalistikos studentė

 

Minėdami 120-ąsias spaudos atgavimo metines, Klaipėdos universiteto (KU) žurnalistikos programos studentai tarsi persikėlė laiko mašina atgal. Pasipuošę anų laikų madingiausiais apdarais sukėlė nemenką šurmulį Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete, kurio pastatas taip pat skaičiuoja antrą šimtmetį.
Persirengėliai vaidino anų laikų spaudos darbuotojus ir keliavo iš kabineto į kabinetą. Tądien apklausti buvo visi: dėstytojai, studentai, bibliotekos darbuotojai ir net dekanas. Vėliau apklaustieji buvo pakviesti į fojė, kurioje vyko aštrūs debatai.
Debatuose studentai uždavinėjo įdomius klausimus iš ano šimtmečio. Pavyzdžiui, kada bus suteikta balsavimo teisė moterims? Ar ne liūdna, kad vis daugiau turim žmonių iš viso neskaitančių spaudos?
Dėstytojai, bibliotekos atstovė ir dekanas ne į visus klausimus atsakė rimtai. Į kai kurias tuometines situacijas dalyviai pažvelgė per juoko prizmę. Studentės bibliotekos darbuotojos klausė: kodėl trūksta moterų rašančių knygas? Ji atsakė: ,,Auga jau ši karta, pabaigsite studijas ir rašysite‘‘.
Po debatų būsimieji žurnalistai paprašė visų dalyvių, kad šie kažko palinkėtų jaunajai kartai.
„Lietuvių kalba gyva, kol ja kalbame ir rašome. Tad kalbėkime ir rašykime‘‘,- visiems palinkėjo fakulteto dekanas Rimantas Balsys.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-05-17 10:00
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media