2023 m. spalio 4 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Paprašytas pafotografuoti panemunę iš drono, Šakių rajono laikraščio „Draugas“ fotokorespondentas atsidūrė pirmojoje savo fotoparodoje

2022-09-03
 
„Draugo“ fotokorespondentas Darius Pavalkis prie pirmosios savo nuotraukų parodos „Septyniolika kilometrų Nemunu…“ Vido Venslovaičio nuotrauka

„Draugo“ fotokorespondentas Darius Pavalkis prie pirmosios savo nuotraukų parodos „Septyniolika kilometrų Nemunu…“ Vido Venslovaičio nuotrauka

Romas Bacevičius
Šakių rajone, Plokščiuose, Vaiguvos upelio-gatvės lauko galerijoje, jau kelintą vasarą eksponuojamos įvairios parodos. Trys iš jų - „Langinių atvertys", „Buvusieji" ir „Iš Plokščių istorijos" - buvo atidarytos gegužės pabaigoje. O prieš Porciunkulės atlaidus galeriją papuošė naujausių laikų vaizdai - spalvotos panemunės nuotraukos iš paukščio skrydžio, eksponuojamos pavadinimu „Septyniolika kilometrų Nemunu..." Jos autorius - Šakių rajono laikraščio „Draugas" fotokorespondentas Darius Pavalkis.
Kaip parodos atidaryme sakė buvusi Plokščių seniūnė Laima Miliūnienė, tuos 17 kilometrų kairiąja Nemuno pakrante driekiasi Plokščių seniūnija, o kaip ji atrodo iš aukštai, mažai kas bematė.
Idėja iš drono nufotografuoti Plokščius, prie Nemuno įsikūrusias Voniškių, Stulgių, Karkazų, Kubilių gyvenvietes, javais apsėtus panemunės laukus ir Nemuno pakrantes kilo keliems plokštiečiams, bet bene pirmasis ją įgyvendinti ėmėsi Mėlynių gatvės gyventojas Vitas Daniliauskas, buvęs Plokščių vidurinės mokyklos chemijos mokytojas ir Šakių „Varpo" vidurinės mokyklos direktorius. Kaip sakė parodos autorius D. Pavalkis, jam paskambinęs V. Daniliauskas jo, kaip fotokorespondento, paklausė, ar šis neturįs drono? Išgirdęs teigiamą atsakymą Darius buvo paprašytas šį tą pafotografuoti Plokščių seniūnijoje prie Nemuno ir ilgai jam niekas nesakęs, kad jau iš anksto buvo planuota tų nuotraukų fotoparoda Vaiguvos upelio-gatvės lauko galerijoje.
Taigi D. Pavalkis atsitiktinai tapo tos fotoparodos autoriumi ir tai buvo jo debiutas. Pasveikinti jį su pirmąja paroda atvyko kolegės iš „Draugo" Lina Poškevičiūtė ir Lina Morkūnienė. O V. Daniliauskas padėkas ir D. Pavalkio fotografijas įteikė parodos rėmėjui, Voniškių žemės ūkio bendrovės vadovui Henrikui Braškiui, buvusiai seniūnei L. Miliūnienei, ekspoziciją iš 24 nuotraukų padėjusiam sukabinti tautodailininkui Zigmui Sederevičiui. Ypatingi padėkos žodžiai skirti D. Pavalkiui.
Parodos atidarymo dalyviai apžiūrėjo nuotraukas, kuriose ieškojo užfiksuotų savo namų, bandė atspėti, kurioje vietoje užfiksuotas Nemuno krantas, o kur matosi kitoje Nemuno pusėje esančios Raudonė ir Veliuona. Visas tris parodas Vaiguvos upelio-gatvės lauko galerijoje bus galima pamatyti dar visą rugsėjo mėnesį.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-03 09:39
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media