2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Vilniaus Rotušėje įvyko 22-ojo nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2023“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija

2023-05-05
 
Renginio dalyviai

Renginio dalyviai

Šį trečiadienį, gegužės 3 dieną Vilniaus Rotušėje įvyko dvidešimt antrojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija" nugalėtojų apdovanojimų ceremonija, kurios metu aštuoni "Auksiniai kadrai" buvo įteikti šešiems fotografams - Pauliui Peleckiui, Ramūnui Danisevičiui, Augustui Četkauskui, Ievai Budzeikaitei, Benui Gerdžiūnui bei Sauliui Žiūrai. Be to, tradiciškai, iš visų į metraštį bei parodą patekusių nuotraukų patys konkurso dalyviai išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autoriui - Modestui Rolandui Patašiui atiteko „Kolegų prizas" už pasaką primenančią rytiniame rūke paskendusio Kauno nuotrauką.
Renginyje dalyvavo bei teikė apdovanojimus Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė, Lietuvos kariuomenės atstovas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, ištikimas "Lietuvos spaudos fotografijos" konkurso rėmėjas UAB "Foto123" vadovas Andrius Repšys, Lietuvos Meno Kūrėjų Asociacijos prezidentas Jonas Staselis, ilgametis konkurso mecenatas, advokatas Gintautas Bartkus, Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin bei vertinimo komisijos nariai.
Šių metų konkursinės nuotraukos pasižymi tėmų įvairove - nuo karo Ukrainoje ir jo atgarsių Lietuvoje, iki savanoriavimo globos namuose, nuo Lietuvos sportininkų pergalių, iki sraiges auginančių fermų, nuo Lietuvoje besiglaudžiančių pabėgelių kasdienybės iki šiukšlių išvežimo korupcijos tyrimų. Konkurso žiuri narys J.Staselis pastebi: „Džiugu, kad ir tiriamoji žurnalistika pateko į šių metų Spaudos fotografijos metraštį, nors klausimų dėl to, kaip vertinti video kamerų sukurtus vaizdus, gali kilti, tačiau fotožurnalistika apima ne tik linksmus ir lengvus mūsų gyvenimo įvykius, bet ir tamsiąsias jo puses, o tai užfiksuoti kartais tenka pasitelkti ir fotožurnalistikai gal kiek neįprastus įrenginius". Iš Danijos sveikinimus fotografams atsiuntė ir komisijos narys Mikkel Hørlyck pridurdamas, jog jo manymu stipriausias lietuviškos fotografijos bruožas yra nuoširdumas, ir pabrėžia, kad Lietuvos fotografai pasieks dar daugiau, jei drąsiai imsis jiems įdomių temų bei kurs ilgalaikius santykius su fotografuojamais žmonėmis. "Tikime, jog mūsų jau dvidešimt antruosius metus rengiamas konkursas ir paroda skatina ne tik spaudos fotografų bendruomeniškumą, bet ir padeda jauniems ar būsimiems fotografams atrasti fotožurnalistikos ir spaudos fotografijos svarbą bei žavesį. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad žinia apie patekusį į parodą kadrą suteikia fotografui šiek tiek daugiau motyvacijos, pasitikėjimo savimi bei postūmio ir toliau kurti išskirtinius darbus bei dalintis jais ne tik su Lietuvos žiūrovais, bet ir teikti juos tarptautiniams konkursams" - teigia Lietuvos Žurnalistų Sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin.
Konkurso komisijos nariai - profesionalūs fotografai Mikkel Hørlyck (Danija), Sergey Mihalenko (Baltarusija), muzikantas, prodiuseris bei aktorius Andrius Mamontovas, žurnalistas, laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, žurnalistė, socialinių mokslų daktarė Audronė Nugaraitė bei Lietuvos Meno Kūrėjų Asociacijos prezidentas, kultūros prodiuseris Jonas Staselis su ypatingu dėmesiu iš bene 3000 konkursui pateiktų kadrų šiemet išrinko arti 80 pavienių nuotraukų bei 5 fotoreportažus ir fotoistorijas. Visus šiuos kadrus Vilniaus Rotušėje galima apžiūrėti gegužės 3-27 dienomis. Vėliau paroda keliaus į Birštoną, Marijampolę ir kitus Lietuvos miestus.

Konkurso „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2023" nugalėtojai

Naujienos (temos rėmėjas Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija):

 

Paulius Peleckis
BNS, Getty Images, LitCollective

 

Mykolas Majauskas

Mykolo Majausko atleidimo iš Lietuvos Respublikos Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų dėl nepasitikėjimo svarstymas. Valdantiesiems neatėjus balsuoti slaptas balsavimas žlugo. M. Majauskas pats pasitraukė iš pareigų, o kitą dieną pranešė kandidatuosiantis į Vilniaus miesto mero postą. Gruodžio 6 d.

Gyvenimas (temos rėmėjas Vilniaus miesto savivaldybė):

 

Ramūnas Danisevičius
Lietuvos rytas

 

Žmogus atėjęs pas paminklų meistrą. Viskas yra laikina, išskyrus šviesą.

Portretas:

 

Benas Gerdžiūnas
LRT, benasge.com

 

Ukraina: Donbasas

Aleksas, praleidęs tris dienas tranšėjose, grįžta į apšaudomą bazę už trijų kilometrų nuo fronto linijos. Netoli Lymano, Donecko sritis, 2022 m. gruodis.

Kultūra ir pramogos:

 

Saulius Žiūra
Vilniaus miesto savivaldybė

 

Pasikinkius vandenį

Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos antra dalis: SANTAKA. Kaunas 2022 - Europos kultūros sostinė. Didysis metų renginys.

Kariuomenė (temos rėmėjas LR Krašto apsaugos ministerija):

 

Ieva Budzeikaitė
Lietuvos kariuomenė
www.budzeikaite.lt

 

Prieš prasidedant tarptautinėms, jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistų pratyboms - atvirų durų dienos visuomenei. Nuotraukoje vietinis miestelio gyventojas stebi karinių orlaivių pasirodymą, skirtą visuomenei. 2022 m., Slovėnija.

Sportas (temos rėmėjas Foto123.lt):

Augustas Četkauskas

2022 05 11. Brazilija. Caxias do Sul. Pasaulio kurčiųjų sporto žaidynės. Graikų romėnų imtynių iki 60 kg finalas. Irano sportininko Bakhshi Mehdi ir turko Kiraz Kursat šokis.

Gamta ir jos apsauga:

 

Saulius Žiūra
Vilniaus miesto savivaldybė

 

Medžiai dirbamos žemės lauke Alytaus raj.

Reportažas ir fotopasakojimas

 

Benas Gerdžiūnas
LRT, benasge.com

 

 

Ukraina: ir tada jie atėjo
2022 m. pradžioje pasaulio akys nukrypo į 100 000 Rusijos karių, susirinkusių prie Ukrainos sienų. Kaip po pusmečio atskleis žiniasklaida, Maskva jau buvo nusprendusi įsiveržti į Ukrainą. Skaičiavimas iki invazijos dienos prasidėjo.

 

 


Kolegų prizas (rėmėjas advokatas Gintautas Bartkus):

 

 

Modestas Rolandas Patašius
Lrytas.lt

 

 

Lyg pasiklydę danguje
Kaune būna rytų, kai virš Neries pakilęs tirštas rūkas užgožia visą upės pakrantę bei šalia esančius namus.
Jis kartais pakyla taip aukštai, kad lieka kyšoti tik Prisikėlimo bažnyčios bokštas. Ir visą šį pasakišką peizažą dažnai pagyvina pasimetę, lyg ieškantys žemės paukščiai. Jie lyg „vyšnia ant torto" toje paslaptingoje gamtos ir žmogaus rankų sukurtoje harmonijoje.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-05-05 10:43
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media