2022 m. rugsejo 28 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Dainius Ručinskas: ar naujasis ministras iškas karo kirvį įžūliesiems žemgrobiams?

2018-07-10
 
Dainius Ručinskas

Dainius Ručinskas

Dainius Ručinskas
LŽS narys

 

 

Žemgrobystė Lietuvoje pastaruoju metu taip suvešėjo, kad tapo viena didžiausių piktžaizdžių. Valstybinę ir paprastų artojų žemę grobia ir už ją nei cento nemoka politikai, verslininkai. 
Dabar pati įdomiausia figūra Lietuvoje yra žemės matininkas:ne vienas jų ėmė ir pačiam pasiskyrė dešimtis sklypų.
Šalies laikraščiuose, informaciniuose portaluose gausu pranešimų kad tai vienoje, tai kitoje savivaldybėje išaiškintos žemgrobių grupės. Antai, Šiauliuose sukurtas žemgrobių planas palyginus sėkmingai veikė tobulai - 2008 - 2011 metais buvo užgrobti per 1000 hektarų žemės. Dauguma sklypų - žemės ūkio paskirties dirbami laukai, nors tarp apgaule susigrąžintų buvo ir miškų masyvų, nedidelių vandens telkinių. 
Išvadas apie atkurtą žemės nuosavybę arba savininkams gražintų sklypų dokumentus padirbinėję aferistai tiesiog maudėsi piniguose. Pavyzdžiui, už vieną stambią žemės ūkio valdą jiems buvo atseikėta net 790 tūkst. litų (beveik 229 tūks. eurų). Paskaičiuota, kad 12 nukentėjusių buvo padaryta beveik 1,12 mln. eurų žala.
Kitoje žemgrobystės byloje - Radviliškio rajono žemėtvarkos skyriaus vyriausioji žemėtvarkininkė. Ji kaltinama su bendrais neteisėtai užvaldžiusi 150 hektarų žemės, kurios vertė viršija milijoną eurų.Ši pareigūnė klastodama dokumentus įgijo turtines teises į savininkams negrąžinta nekilnojamąjį turtą.
Beje, prieš kelias dienas dienraštyje "Lietuvos rytas" aprašytas žemgrobystės atvejis Marijampolės savivaldybėje. Skardupių kaime gyvenantis smulkusis ūkininkas Rimas Lumšius net susapnuoti negalėjo, kad žemę, kuri jam buvo grąžinta, kas nors antrą kartą gali nusavinti. Tačiau smulkiojo ūkio savininkui nežinant jo artas žemės gabalas tapo stambaus žemvaldžio nuosavybėn.
"Be mūsų parašų, be žemės tarnybos išvadų pasibraižė planus, nunešė į Registrų centrą ir įregistravo žemę",- sako nuskriaustas artojas.
Ir tokių atvejų vis užfiksuojama įvairiose savivaldybėse.
Naujasis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, pasirodo, mėgsta įvairias atrakcijas: tai penktadieniais prieš darbą ministerijos hole liepė garsiai paleisti linksmą muziką, tai su grupe bendradarbių prie centrinio įėjimo sukdami žalius skėčius ir šokami prašė iš dangaus malonės - gausaus lietučio. O ką, jeigu ministras laikinai taptų indėnu ir rankose suktų grėsmingą karo kirvį - tomachauką, gal baisiai išgąsdintų įsismarkavusius žemgrobius ir jie baigtų krėtę šunybes.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-07-18 13:08
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media