2022 m. liepos 7 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Kviečia į jaunųjų menininkų parodą „Šventė“

2015-02-26
 
 

 

2015 m. kovo 4 d. 17 val. LDS Šv. Jono gatvės galerijoje atidaroma jaunųjų menininkų paroda „Šventė". Ši paroda pratęsia galerijos parodų ciklą "Jaunųjų prisistatymai".

Parodoje bus pristatomi tapybos, video darbai ir piešiniai.

Parodos dalyviai: Dovydas Alčauskis, Margarita Božkaitė, Eglė Butkutė, Ieva Gudmonaitė, Monika Ivaškaitė, Donata Minderytė, Eglė Petrošiūtė, Eglė Puodžiūnaitė ir Birutė Remeikytė.

Parodos kuratorė Monika Ivaškaitė taip pristato šį projektą:

Mūsų šventės neretai matuojamos ilgiais ir aukščiais sulig vaišių stalo dydžiu. Mes tariamės pažįstą kultūrą per šventę tačiau ar mes dar atpažįstame save tradicinėje linksmybių kakofonijoje? Kokį vaidmenį mes čia atliekame ir kas mums belikę čia šventa? Sudalyvavę, tarytum, užpildome kažkokią dvasinę tuštumą, tačiau tik trumpam žybteli šviesi ateities vizija.

Mūsų pasilinksminimai dažnai kupini erzelynės ir butaforijos. Panašu, kad sąmonė jau seniai pavargusi nuo tradicinių šventinių atributų, kurie tapo visai bedvasiai ir nebeįdomūs. Kartais apskritai nebežinome, ką švęsti, o gal bijome švęsti tai, ko nederėtų... Galbūt atsitraukę nuo tradicinės šventės sampratos, galime atrasti savitą, tikrąją jos reikšmę?

Juk už linksmybių kupinos erzelynės lango kartais boluoja tylus peizažas, kuris kažkam gali tapti švente. Šventimas gali prilygti ir sugrįžimui į tėviškę ar tykią dvasinę būtį. O galbūt bedvasio „šventinio" kičo demaskavimas kūrinyje taps mūsų pergale? Galų gale, neretai mes esame ir įvairiausių renginių, susibūrimų ar lėbavimų stebėtojai bei dalyviai. O mūsų tikslas juk ir yra stebėti ir transliuoti realybę, kuri gali būti perskaitoma ir per netradicinius įvaizdžius.

Mūsų kūriniuose yra atpažįstamų aliuzijų į šventę. Tačiau mes suprantame jos sąvoką savitai, vadinasi, atsisakome tradicijų ir banalybių. Galiausiai, mes patys kuriame šventę ir joje dalyvaujame.

Parodos kuratorės

Eglė Butkutė 868304436 / Monika Ivaškaitė 862249163

Parodos organizatoriai

Šv. Jono g. 11, LT-01123, Vilnius

Tel/faks. 85 212 41 54

El. p.  sv.jono.galerija@gmail.com / www.svjonogatvesgalerija.com

Galerijos darbo laikas: II - V nuo 12 iki 19 val.; VI nuo 12 iki 16 val.   

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-02-26 14:03
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media