2021 m. gruodžio 3 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Atmintinė keliaujantiems žurnalistams: kokios prevencinės priemonės išlieka traukiniuose?

2020-06-01
 
„Lietuvos geležinkelių" grupės keleivių vežimo bendrovė „LG Keleiviams", atsižvelgdama į palaipsniui švelnėjantį karantiną ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atnaujintas keliavimo traukiniais taisykles, grąžino galimybę už bilietus atsiskaityti grynaisiais, taip pat - nebevykdo keleivių sodinimo šachmatiniu principu. Visgi kelios svarbios prevencinės priemonės, padėsiančios valdyti koronaviruso plitimą, išlieka.

Kaukės

Nuo gegužės 14 d. kaukių dėvėjimas lauke tapo rekomendaciniu, nebe privalomu (išskyrus susibūrimo vietas), tačiau šis pakeitimas negalioja viešoms uždaroms erdvėms. Dėl šios priežasties tiek geležinkelio stotyse, tiek traukiniuose veidą privalu dengti medicinine kauke, skarele ar mova. Keleivių prašoma būti sąmoningais ir teisingai dėvėti kaukes (svarbu, kad jos dengtų ne tik burną, bet ir nosį).

Rankų dezinfekcija

Traukiniuose ir toliau rasite dezinfekcinio skysčio dozatorius. Nors pagal naujausius SAM reikalavimus, įlipus į transporto priemonę ar išlipus iš jos nebėra privalu dezinfekuoti rankas, „LG Keleiviams" sudaro galimybę traukiniuose reguliariai pasirūpinti rankų higiena. Tai ypač svarbu ilgesnių kelionių metu, pavyzdžiui, vykstant iš sostinės į pajūrį.

Apsaugos priemonės darbuotojams

Traukinio personalas (mašinistai, konduktoriai-kontrolieriai) ir toliau dėvės atitinkamas apsaugos priemones: vienkartines medicinines pirštines, medicinines kaukes ir veido skydelius.

Traukinių dezinfekavimas

Traukiniai ir toliau reguliariai valomi dezinfekcinėmis priemonėmis, ypatingą dėmesį skiriant liečiamiems paviršiams: rankenoms, ranktūriams, sėdynių atlošams ir pan. „Pajūrio ekspreso" traukiniuose esantys žaidimai, spalvinimo knygelės mažiesiems taip pat dezinfekuojami. Visi traukiniai, prieš pradedant kelionę, ilgiau vėdinami.
Patekimas į stotis
Patekti į traukinių stotis ir toliau galima tik turint kelionės bilietą ar rengiantis jį įsigyti ir keliauti. Prieš įeinant į Vilniaus geležinkelio stotį, keleiviams matuojama temperatūra. Lydinčių asmenų prašoma būti supratingais ir su artimaisiais atsisveikinti prie geležinkelio stoties.

Bilietų įsigijimo tvarka

Šiuo metu įsigyti traukinio bilietus keleiviai jau gali tais pačiais būdais, kaip ir iki karantino: internetiniame puslapyje www.traukiniobilietas.lt, bilietų kasose ir traukiniuose, atsiskaitant tiek banko kortele, tiek grynaisiais. Bendrovė ragina keleivius prioritetą skirti bilieto pirkimui internetu arba mokėjimams kortele.
„LG Keleiviams" primena, kad šiuo metu po dviejų reisų grąžinimų jau kursuoja 150 vietinių traukinių iš 226-ių, birželio 5 dieną startuos ir „Pajūrio ekspreso" maršrutai.
Apie visus pokyčius aktuali informacija keleiviams pateikiama internetinėje svetainėje www.traukiniobilietas.lt, „Lietuvos geležinkelių" feisbuko paskyroje ir informacijos centro telefonu +370 700 55 111.
 
Daugiau informacijos:
Rūta Atroškaitė
AB „Lietuvos geležinkeliai"
Komunikacijos departamentas
Tel. +370 614 57 183
El. p. ruta.atroskaite@litrail.lt 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-06-01 11:05
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media