2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas :: Nacionaliniai laikraščiai jau dykai dalinami. Kas toliau?

2014-06-20
 
 

Dainius Radzevičius

Kažkaip netyčia šiandien į rankas pakliuvo Plungės ir Rietavo krašto laikraštis "Žemaitis". Nustebino "stipri" reklama laikraščio titulinio puslapio viršuje. Teigiama, kad "perkantiems "Žemaitį" laikraštis "Vakaro žinios" - nemokamai".

Štai Jums ir situacija - rajonų spauda taip gerai gyvena, kad nemokamai (o gal ir mokamai) dar ir platina nacionalinį laikraštį. Žinoma, tokiu būdu tą nacionalinį laikraštį ir stiprina, nes dirbtinai kelia jo tiražą. Kadangi "Žemaitis" skelbiasi turintis 6220 egzempliorių tiražą, galime tik numatyti, kiek pirkėjų nemokamai dar gauna ir "Vakaro žinias".

Žinoma, galima galvoti ir kitaip. Tarkime, laikraštis "Žemaitis" nori didinti pirkėjų skaičių ir nutarė palepinti potencialius pirkėjus pigiu nacionaliniu bulvaru. Gal ir geras sprendimas. Tačiau kai matai kainą už du laikraščius - ima liūdesys. Vos 1,2 lito ir žmogus gauna net du laikraščius. Žinant, kiek kainuoja spaudos platinimas, galima sakyti, kad laikraščiai platinami dempingo kainomis. Tiksliau sakant, net pigiau nei dempingas. Tik kyla klausimas, ar tokia piguma gali bent jau artimoje ateityje garantuoti nors vieno iš minėtų laikraščių kokybę? Galima viską atpiginti, ypač sutaupyti žurnalistų sąskaita. Mat, techninės sąnaudos visą laiką tik didėja.  Tad jei taupoma turinio kūrėjų sąskaita, tik laiko klausimas, kada reikės už tą patį 1,2 lito jau duoti tris ar keturis pigius leidinius. Tik ar bus ką skaityti? Tiksliau, ar kas nors norės skaityti tokį pigų laikraštį? Jau ir dabar plika akimi matosi, kad vartant gegužės 30 dienos "Žemaičio" numerį gali rasti bemaž 3/4 laikraščio tyrinio, kuris yra reklama, sveikinimai, ES paramos viešinimas ir SRTRF remiamas turinys. Ar skaitytojus tai tenkina?

 

Rubrika LŽS ir NŽKA pirmininkas yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-07-01 12:00
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Irma

2014-07-02 13:13

o aš tai galvoju, kad ne iš gero gyvenimo platina. žinom, kaip daugelis regioninių verčiasi... Todėl ir turinys toks - kaip gali 2-3 žmonės kokybiškai dukart per savaitę jį užpildyti? reklamos regionuose mažai, pabranginsi - sumažės prenumeruojančių ir perkančių, tai teks visai užsidaryt ir į darbo biržą eit tiek keliem žurnalistam

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vytautas

2014-06-22 09:51

Koks ten nacionalinis...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media