2020 m. liepos 11 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas :: Jei TV3 keičia raudoną į geltoną, kas keisis programoje?

2013-08-15
 
LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius. Stasio Paškevičiaus nuotrauka

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius. Stasio Paškevičiaus nuotrauka

 

Dainius Radzevičius

 

Štai perskaičiau tokią lyg ir žinią, kad televizija TV3 naujajame sezone gali pakeisti savo logotipą ir jo esminis pokytis - nauja spalva. Rašoma, kad raudoną spalvą turi keisti į geltoną. O kaip turėtų ir galėtų keistis turinys?

Puikiai žinoma, kad televizija dirba ne šiaip sau, o dėl pelno, kurį generuoja reklama už televizijos siūloma auditorijos dėmesį. Dar kartais svarbu yra ir tai, kokia konkrečiai auditorija žiūri laidas. Tačiau televizijos prekinis ženklas yra simbolis kuris tam tikra prasme yra redakcinė politika. Todėl visai linksmai naršydamas įvairiuose šaltiniuose ieškojau esminių charakteristikų, kurios paaiškintų skirtumus tarp raudonos ir geltonos spalvos. Štai vienas iš šaltinių rašo:

"Raudona - tai dinamiškumo, stipriai stimuliuojanti spalva, todėl tinka žmonėms, kurie gyvena aktyvų ir intensyvų gyvenimą. Kas renkasi raudoną, tas renkasi aistrą, žino savo vertę, nebijo išreikšti savo nuomonės ir jaučiasi saugūs. Tokiems žmonėms paprastai sekasi ir jie nebijo kovos. Tai labai valingi žmones, diktuojantys sąlygas gyvenimui. Ši spalva veikia seksualumą (susijusi su gyvybės pradėjimu bei gimdymu), turi reikšmės kraujotakai bei stimuliuoja energijos tėkmę. Raudona spalva asocijuojasi su autoritetu, siekiu pirmauti, temperamentingumu, ugnimi bei kaitra, drąsa bei ryžtingumu.

Geltona - tai optimizmo spalva, kuri reiškia gyvybingumą, valią ir laisvės troškimą. Tai - šilumos, juoko, džiaugsmo ir susižavėjimo spalva. Geltonos spalvos simbolis - Saulė. Žmones pasirinkę geltoną spalvą yra veiklūs, linkę į saviugdą ir besitęsiančią transformaciją. Tai gyvybingi ir entuziastingi žmones, nuolat ieškantys kažko naujo ir trokštantys nuotykių. Jiems labai svarbu išsivaduoti iš depresijos ir prislėgtos nuotaikos, net jei tai neleidžia pasiekti tikslo. Geltona - nepakeičiama, kuomet reikia sukurti aplinką, tinkamą užsiimti protine veikla, stiprina nervų sistemą, protinius gebėjimus, padeda susikoncentruoti."

Tačiau bene įdomiausia buvo skaityti apie esminę spalvos siunčiamą žinią. Rašoma, kad raudonos spalvos žinia - energija, išgyvenimas, materialioji gyvenimo pusė. Geltonos spalvos žinia - įgytos žinios. Jei jau materialumą ir išgyvenimą keičia įgytos žinios, sveikinu TV3 su nauja filosofija ir požiūriu į programas, auditoriją ir visa kita.

Nors mane kol kas labiausiai pralinksmino štai šios TV3 skelbiamos naujienos apie naująjį sezoną:

"Naujausiame TV3 seriale „Moterų laimė" atgims pagarsėjusi lietuviška byla"

"Atsinaujinusios TV3 laidos herojų tikslai - tilpti į mėgstamas kelnes ir tobulas pilvo presas"

"Naujame TV3 sezone - šiuolaikinis Šerlokas Holmsas ir serialas „Transporteris"

Na, bent jau žinių apie tai, kaip lieknėti ir kaip tirti bylas, tikrai gausime.

 

Rubrika LŽS ir NŽKA pirmininkas yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-08-28 11:55
 
 

Komentarai (4)

Jūsų el. paštas

Keturi

2013-08-28 17:58

Ir man TV3 neįdomi. Tegul keičia ne tik spalvas, bet ir turinį. Dabar lėkštas.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Dainius Radzevičius

2013-08-19 14:28

Ne aklas, gal jie ir pačiam nėra rodiklis, bet rinkoje jie yra vineas iš dviejų lyderių. Tad bet kuriuo atveju stbėti juos įdomu ir gali būti, kad konkurentai irgi ieškos naujų vizualinių sprendimų. Pvz., keisdami BTV.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Judinkis ir keiskis

2013-08-17 16:10

Naujiena gera. Kiekvienas turi savo išgyvenimo politiką. Tegu keičia tas spalvas. Va ir aš šukuoseną pakeičiau ir kitą spalvą plaukams uždėjau. Tolerancija manyje jau seniai gyvena. Kas man. Gal bus ar nebus įdomiau? Naujoką kokį priėmė i TV 3? Žiūrėsim, kai dugną dėsim.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Ne aklas

2013-08-17 09:57

Man Tv3 ne rodiklis.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media