2022 m. sausio 25 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

2022-01-24Nacionalinis susivienijimas dėl LRT eteryje užduoto klausimo kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) etikos kontrolierę Dainą Eleną Andrikienę dėl LRT eteryje laidos „Lietuva kalba“ metu tikslinei žiūrovų grupei užduoto klausimo „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru“ uždraudžiant viską – įskaitant lankymąsi maisto prekių parduotuvėje?“. Partijos įsitikinimu, toks klausimas prisideda prie įtampų visuomenėje ir neapykantos konkrečioms gyventojų grupėms skatinimo.

2022-01-23Iš Kinijos sklindančios melagienos. Kaip jas perprasti?

Danar informacinėje erdvėje vyksta tiesioginis karas, kuris neišvengiamai paliečia Lietuvą. Kariniu požiūriu informacinės operacijos yra funkcija, kurios paskirtis – koordinuoti informacinius veiksmus, siekiant paveikti priešo norą, supratimą ir galimybes. Šios priemonės tiesiogiai ir netiesiogiai veikia visus žmones. Tačiau didžiausią ir galingiausią informacinį karą pasauliniu mastu šiuo metu vykdo ne Rusija, bet Kinija. Taip tvirtina buvę Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Lietuvos specialiųjų pajėgų karininkai Maiklas Jonas (Michael Yon) ir Aurimas Navys.

2022-01-19Neapykantos kalba socialiniuose tinkluose. Kaip su ją kovoti? (2)

Internete vis gausėjant neapykantą kurstančių komentarų, į pagalbą ateina dirbtinis intelektas: Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai kartu su Lietuvos žmogaus teisių centru, Europos žmogaus teisių fondu ir Tautinių mažumų departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kuria įrankį, kuris padės automatizuotai identifikuoti ir pašalinti neapykantos kalbos atvejus, pavyzdžiui, naujienų portalų komentarų skiltyse.

2022-01-14Koks turėtų būti Mažosios Lietuvos herbas?

Mažosios Lietuvos herbas turi būti išskirtinis, savo turiniu nepanašus į kitų Lietuvos valstybės ir užsienio šalių miestų ir kraštų herbus! Ir dar: Mažosios Lietuvos herbas turi reprezentuoti ne vien Klaipėdos regioną, bet ir visą Mažąją Lietuvą.
archyvas (500)Naujienų prenumerataRSS
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media