2021 m. kovo 6 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: D.Radzevičius. Apie LRT, D. Kedį ir misiją

2010-05-24
 
Stasio Paškevičiaus nuotraukoje: komentaro autorius Dainius Radzevičius

Stasio Paškevičiaus nuotraukoje: komentaro autorius Dainius Radzevičius

Dainius Radzevičius

 

Žurnalistas Rimas Bružas naujienų portale Delfi.lt skelbia komentarą „D. Kedžio istorija žiniasklaidoje – ar galėjo būti kitaip?“ Klausimas iš tiesų yra esminis ir jis skirtas visiems žurnalistams, redaktoriams – ar galėjome dirbti kitaip ir nušviesti šią istoriją kitaip? Bent jau nespekuliuoti ja.

 

Atidžiai skaičiau Rimo komentarą. Visų pirma todėl, kad gerbiu jo darbą. Gerbiu jo žurnalistiką. Gerbiu jo požiūrį į mūsų profesiją. Rimas šiuo metu dirba komercinėje televizijoje, bet yra dirbęs ir LRT. Jis atvirai pasako, kas buvo padaryta ir ko galbūt nepadarėme informuodami visuomenę apie D. Kedžio istoriją:

 

„Žiniasklaida neišlaikė egzamino arba gundymo reitingais. Galbūt vien LRT pozicija buvo maksimaliai artima tikrai žurnalistikai (komplimentas LTN avansu su linkėjimas išlaikyti „neutralitetą“). Komerciniai gi kanalai susimovė skaudžiai. Kriminalinės, tariamai publicistinės, laidos ir k.t. „tyrimai“ parodė žurnalistikoje žiojinčią etikos, nepagarbos ir profesionalumo stokos duobę.“

 

Todėl mane visoje D. Kedžio istorijoje-tragedijoje nudžiugino tik tai, jog Rimas Bružas įvertino LRT veiklą lygiai taip pat, kaip ir vertinau aš. Žinoma, Rimas iš karto apsidraudė, kad kol istorija nesibaigė komplimentai gali būti sakomi tik avansu, bet… „Neutralitetas“ arba žurnalistikoje vadinamas objektyvumas – tai ir yra tikroji vertybė, kurią turėtų puoselėti visi žurnalistai ir visos redakcijos.

 

Todėl jei vertintume nacionaliniu mastu transliuojamas komercines televizijas LNK ir TV3, tai jų pozicija D. Kedžio istorijoje buvo ir tebėra mažų mažiausiai „sudėtinga ir keista“. Apie etiką ir galimus įstatymų pažeidimus kol kas nekalbu. Rimas Bružas labai taikliai pataria kolegoms, kurie spekuliuoja šia tema:

 

„Darbas skerdykloje arba morge – gerokai oresnis už tokią žurnalistiką. <...> Ar žiniasklaida turėtų prisiimti atsakomybę už pusę metų Lietuvoje vykstančią isteriją? Taip ir nuo pat pradžių, kai D. Kedys dar gyvas būdamas siuntinėjo vaizdo įrašus ir nešiojo juos po redakcijas. Tačiau tuomet mažai kam buvo įdomu. Viskas pasikeitė, kai pakvipo krauju ir dar kai kuo.“

 

Tuo tarpu LRT, anot R. Bružo, atlieka misiją – informuoja. Mane, LRT Tarybos narį, tai džiugina. Sėkmės kolegoms.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-06-01 11:50
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media