2021 m. balandžio 19 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2010-10-29Suvažiavimui artėjant: Vilniaus skyriaus valdyba siūlo LŽS įstatų pataisas

Vilniaus skyriaus skyriaus valdyba, kurioje vienu metu buvo net 5 valstybės tarnautojai (dabar - 4, nes į tikrojo žurnalisto statusą grįžo dr. Audronė Nugaraitė), posėdyje apsvarstė kelis klausimus, susijusius su suvažiavimu.

2010-10-27LŽS etikos komisija: žurnalistika turi būti atsieta nuo politikos

Šiandien Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos pirmininkas Viktoras Trofimišinas išplatino komisijos kreipimąsi dėl žurnalistų etikos ir žurnalistų veiklos politikoje. Artėjant savivaldos rinkimams ir stebint Lietuvos žurnalistų bei politikos (ir politikų) santykių raidą, šis sprendimas tampa labai aktualus.

2010-10-25Žurnalistas K. Dovgirdas: „Kalbėti reikia taip, kaip statai namą – atsakingai“

Lenkijos radijo stotyje „Antyradio" alkoholikams skirtą laidą vedantis lietuvių kilmės žurnalistas Kšyštofas Dovgirdas (liet. Daugirdas) save pristato gana neįprastai - jis save vadina alkoholiku. Tik tuomet prideda žodžius žurnalistas, vyras ir tėvas. Žodis alkoholikas K. Dovgirdui yra esminis. Pasak žurnalisto, jei šį faktą kada nors pamirš, tuomet pamirš, kas jis yra iš tikrųjų. O tuomet jau labai greitai nebebus nei žurnalistu, nei tėvu, inei vyru.

2010-10-22Žurnalistas niekada neturi būti kaip prokuroras

Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborzca" žurnalistas Marčinas Voičechovskis, kuris jau keletą metų domisi narkomanijos, alkoholizmo ir kitomis priklausomybių ligomis, siūlo žurnalistams nepamiršti esminių dalykų. Apie tai jis kalbėjo įvairių šalių žurnalistams ir specialistams spalio 21-24 dienomis Varšuvoje, Stepono Batoro fondo surengtame seminare „Socialinės patologijos šiuolaikinėje visuomenėje".

2010-10-18Blogai, kai politikams rūpi. Kai jiems nerūpi – irgi blogai. Kodėl taip?

Lygiai 10 dienų mąsčiau, kaip reikėtų vertinti kolegos Algimanto Šindeikio komentarą "Lietuvos politikams parūpo žiniasklaida" (publikuotas žurnalo "Veidas" bloge). Atrodo, kad pagaliau supratau, ko siekė kolega šiuo komentaru. Pasakysiu atvirai, vos pradėjus skaityti komentarą labiausiai mane nustebino toks "siauras" kolegos požiūris į žurnalistikos ir žiniasklaidos padėtį pasaulyje (taip pat ir Lietuvoje) bei Lietuvos būsimą pirmininkavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) 2011 metais.

2010-10-14Seimo narė nori daugiau įtakos prižiūrint televizijų turinį. Kodėl?

Daugybėje televizijos projektų nuolat dalyvaujanti Seimo narė Dalia Teišerskytė siūlo suteikti Seimui daugiau galių kontroliuojant televizijų programas. Kyla labai paprastas klausimas - kodėl staiga to prireikė? Visų pirma reikia atkreipti dėmesį, kad spalio 13 dieną užregistruota Visuomenės informavimo įstatymo pataisa pristatoma labai kukliai: "Lietuvos radijo ir televizijos (D.R. pastaba) Komisijos pirmininką Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimu iš Komisijos narių dvejų metų laikotarpiui skiria ir atleidžia Seimas."

2010-10-13L.Ring-Eifel. Žodžio laisvė ir Bažnyčios vienybė, arba Katalikiškos žurnalistikos ateitis

Spalio pradžioje Romoje vyko Katalikų spaudos darbuotojų suvažiavimas, kuriame atstovai iš viso pasaulio dalijosi savo darbo patirtimi ir gilinosi į labiausiai nerimą keliančius nūdienos bažnytinės žiniasklaidos iššūkius. Vokietijos katalikų naujienų agentūros (KNA) vadovas Ludwig Ring-Eifel savo kalboje palietė spaudos laisvės Bažnyčioje temą, išduodamas sėkmingos žiniasklaidos paslaptį. Naujos katalikų žurnalistų kartos šūkiu galėtų tapti ištrauka iš Evangelijos pagal Joną: „Jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus."

2010-10-13Lietuvos krepšinio kare kenčia ir žurnalistai, ir sporto gerbėjai

Lietuvos sportas, matyt, negali be karo. Kariauja politikai, kariauja verslas, o dabar į atvirą informacinį karą išėjo ir krepšinio klubai. Gaila, nes kare paprastai pralaimi abi pusės. Šiandien man skambino keletas kolegų žurnalistų, kurie prašė pakomentuoti naujieną, jog antradienį Kauno krepšinio klubas „Žalgiris" informavo, kad atsisakė suteikti akreditacijas į namų rungtynes „Lietuvos ryto" laikraščio, televizijos ir interneto portalo žurnalistams. Pasak skambinusio kolegos iš naujienų portalo „15 minučių", klubo „Žalgiris" motyvas - neobjektyvi apie komandą skleidžiama informacija. Pabandžiau surasti oficialią klubo informaciją ir poziciją. Deja, jokios naujienos ar pranešimo su argumentais tokio sprendimo rasti nepavyko net oficialioje klubo interneto svetainėje.

2010-10-11Pedofilijos tema ir spekuliacijos kelia grėsmę žurnalistams

Prieš pusę metų, balandžio pradžioje, atviru laišku kreipiausi į politikus, teisėsaugą ir žiniasklaidą su paprastu prašymu - stabdykime pedofiliją ir spekuliacijas šia tema. Kas pasikeitė nuo to laiko? Gero įvyko mažai. Greičiau, atvirkščiai. Naujos aukos, naujos bylos, nauji skandalai. O štai prieš porą dienų gavau vieno kolegos žurnalisto laišką. Jame atvirai kalbama jau apie naujas skandalingos istorijos skandalizavimo pasekmes - nesaugu tampa ir patiems žurnalistams.

2010-10-06Tarp Lenkijos ir Lietuvos: Šalčininkų atvejis

Šį ketvirtadienį Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyrius organizuoja žurnalistų išvyką į Šalčininkų rajoną: susipažinti ir pamatyti rajono kultūrines ir kitas įžymybes, pabendrauti su rajono meru ir kitais gyventojais. Važiuosiu ir aš.

2010-10-02Laikraščiai traukiasi iš žiniasklaidos rinkos. Ar dar sugrįš geri laikai?

Panašu, kad laikraščiams iš tiesų artėja sunkios dienos Lietuvoje. Nuolat bendraudamas su spaudos leidėjais girdžiu nusiskundimus, jog tiražai mažėja, išlaidos didėja, reklamos kol kas irgi ne kažin kas. Gal tik savivaldos rinkimai kiek pagerins situaciją. Nors trumpam. Kaip skelbia Statistikos departamentas, Lietuvos Respublikoje nuo 2006 metų nuolat mažėjo laikraščių pavadinimų. Tiesa, iki pat 2008 metų didėjo bent jau bendras visų laikraščių tiražas. Tačiau 2009 metai smogė spaudai labai stipriai - bendras tiražas krito dešimtimis procentų.

2010-09-20Europos čempionės treneris R.Sausaitis: „Sporto žurnalistų trūkumas – lindimas į asmeninį gyvenimą“

„Kaip sekėsi?“, – pasak Europos čempionės Živilės Balčiūnaitės trenerio Romo Sausaičio, tai pats dažniausias ir kvailiausias klausimas. „Parodytas rezultatas yra geriausias atsakymas, ar ne?“, – šypteli treneris ir pabrėžia, kad Lietuvos sporto žurnalistams dažnai trūksta ne tik išmanymo apie pačią sporto šaką, bet ir pagarbos savo darbui. Užuot pateikę naudingą, objektyvią ir įdomią informaciją apie sportininkus ir jų pasiekimus, žurnalistai mieliau medžioja intymias atletų privataus gyvenimo detales, dirbtinai kuria intrigas ir skandalus.

2010-09-20Ekspertas: žurnalisto vaidmuo politinių rinkimų metu itin svarbus (1)

Lietuvoje viešėjo Londono ekonomikos mokyklos žiniasklaidos tyrimų centro „Polis“ įkūrėjas, buvęs ITN ketvirtojo kanalo redaktorius, BBC filmų premijos laureatas Charlie Beckettas. Žiniasklaidos veteranas vedė seminarą apie visuomenės informavimo specifiką politinių rinkimų kontekste. Anot jo, žiniasklaida, ir iš esmės tik ji, yra pagrindinis būdas politikams ar politinėms partijoms laimėti rinkimus. Ch. Becketto nuomone, būtent dėl minėtos priežasties politikai privalo kaip įmanydami palaikyti kuo geresnius ryšius su vietiniais dienraščiais, radijo ir TV stotimis.

2010-08-23V.Jauniškis. Meno vaiduokliai ir samurajaus kelias

Kas yra „chaltūra“ būsimai šokių laidos viliotojai - parlamentarei Ingai Valinskienei ar namudinių talentų paieškos vadovui parlamentarui ir partijos vadui Arūnui Valinskui, atsakyti susilaikyčiau. Nes net jei jų simpatijos – eterio pusėje, egzistuoja ir įsipareigojimai, tarp kurių vargu ar rastume pažadus rinkėjams kurti ar vesti naujas TV laidas. O gal kultūros žmonėms televizija yra tiesiog hobis ir klubas, į kurį jie noriai eina pabendrauti ir patenkinti savojo ego, demonstruodami jį visiems ekrane? Bet, susimildami, užsitraukite užuolaidas. Nes jūs atsakingi už kai ką daugiau nei vien save.

2010-08-10Kas žino, ką galvoja statistinis Lietuvos skaitytojas? Žino teismas

“Cogitationis poenam nemo patitur” lietuvių kalboje reiškia, kad “niekas neturi būti baudžiamas už savo mintis”. Deja, Lietuvoje jau atėjo laikas, kai teisme galima pasitelkus advokatą (ir dar kažką) nuteisti žurnalistą net už tai, jog jo mintis kas nors galėjo klaidingai suprasti. Šių metų liepos 16 dieną Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjas V.Paškevič valstybės vardu paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje. Paprastai kalbant, kolegai G.Visockui buvęs kandidatas į šalies Prezidentus Č.Jezerskas iškėlė privataus kaltinimo ieškinį dėl šmeižto per visuomenės informavimo priemonę ir viešo įžeidimo.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media