2021 m. balandžio 19 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2011-03-31Dvi istorijos ir šeši klausimai apie žodžio laisvę ir teisingumą (1)

Virginijus Savukynas, turbūt norėdamas išjudinti diskusijai kolegas žurnalistus, o ir kitus piliečius, suinteresuotus žodžio laisve ir jos ribomis, sugretino dvi teismų istorijas, kurias skiria penkeri metai. Kai teisme atsiduria žurnalistai, mūsų profesijos atstovai neturi būti abejingi.

2011-03-29Apie etiketes

Viename komentare po mano straipsniu radau gerą klausimą: "mantai, mantai, ar tu žurnalistas?" Puikiai suprantu, ką man norėta tuo pasakyti. Nusišypsojau tai pamatęs. Kadangi atsakymą žinau.

2011-03-29Apklausa: kurie Lietuvos žurnalistai dirba profesionaliausiai? (1)

Prieš keletą dienų Vilniuje buvo surengta nacionalinė konferencija, skirta etiškos žurnalistikos kampanijai. Labai noriu, kad šiai kampanijai vykdyti galėtume pritraukti profesionaliausius Lietuvos žurnalistus. Žinoma, tokie "-iausių" rinkimai labai keblus dalykas, nes net ir profesionalumas dažnai suprantamas skirtingai.

2011-03-24Ar galima Andrių Kubilių vadinti „vagimi"? (6)

Iš karto pasakysiu, kad, mano nuomone, negalima. Tačiau remiantis kai kurių teisėjų sprendimais, tai būtų leistina, nes žodis „pavogė" - tik populistika. Tiesa, jau kitų teisėjų nuomone, už tokį klausimą galiu susilaukti baudžiamosios bylos su aiškiu nuosprendžiu: „Kaltas". Bet apie viską nuo pradžių.

2011-03-21KK, mūsų ledkalnio viršūnė (7)

Štai ir proga viešai išpažinti, kad Kristupas Krivickas man patinka. Aišku, savotiškai. Tuoj paaiškinsiu, kol skaitytojo išmonė neprikūrė mano nesakytų, negalvotų ir apskritai nebūtų dalykų.

2011-03-07Televizija TV3 vis dar manipuliuoja viešąja erdve. Kiek tai dar tęsis?

Televizija TV3 vengia atsakomybės už savo platinamą turinį ir viešoje erdvėje spekuliuoja demokratinių šalių vertybėmis - žodžio ir spaudos laisve. Tokie įspūdžiai man liko po sekmadienį matytos specialios pusės valandos (su komercine reklama ir anonsais) tiesioginės laidos "Savaitės komentarai".

2011-03-02„Ūkininko patarėjo" žurnalisto Arnoldo Aleksandravičiaus viešas atsiprašymas

Arnoldas Aleksandravičius: labai gailiuosi dėl savo bjauraus atsiliepimo į „Valstiečių laikraščio" žurnalisto Gedimino Stanišausko straipsnį „Ministerijos biurokratams tūkstančiai, o kariams trupiniai".

2011-02-28Ar savireguliacija išspręstų žiniasklaidos... pasileidimą

Drįstu pradėti savo komentarą tokia provokuojančia antrašte, nes tam mane įkvėpė dvi citatos, kurias paėmiau iš abiejose LŽS svetainėse publikuoto žurnalisto Jono Banio teksto. Pirmoji skamba taip: „Tokia pat opi problema yra Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija, kurią žiniasklaida tiesiog ignoruoja. Užtenka stebėti, kaip į šios institucijos sprendimus pastaruoju metu reagavo jos svarstyti individai ir ūkio subjektai - akivaizdu, kad komisija neturi jokio autoriteto ir jokių galių pastebimai paveikti savo veiklos subjektų veiklą. O institucija, kuri neturi nei autoriteto, nei realios jėgos, yra niekam nereikalinga."

2011-02-25Apie Dalai Lamą, naujakalbę ir politinės reklamos kirvį

Tamsta esi rinkėjas? Malonu. Aš - taip pat. Ką pats rinksi? Tą, kuris „sveiko proto" ar tą, kuris „kitaip"? Gal aną ribinį, kuriam „gana"? Va, dar kitas, lyg nežinion nešamas stebisi: „Ką veiksime?" Tik rinkis ir rink. Juk „mes galime". „Taip"?

2011-02-23Antikristas Krivickas ir kitos žiniasklaidos nuodėmės

Daug kas pastaruoju metu bėdavoja dėl lietuviškos žiniasklaidos kokybės. Bet daugeliu atveju tie pabėdavojimai pabėdavojimais ir lieka. Kaip pagrindinės žiniasklaidos nuopolio priežastys dažniausiai įvardijama bendra vertybių kizė ir žurnalistikos antikristas K.Krivickas.

2011-02-15Visuomeninis transliuotojas – naujos strategijos beieškant

Jau iki vasario pabaigos LRT Tarybos suburta speciali darbo grupė, kuriai vadovauja Eglė Pranckūnienė, parengs nuo 2012 metų pradžios įsigaliosiančios naujos LRT strategijos projektą. Tai buvo nuspręsta praėjusį šeštadienį išvažiuojamajame strateginiame LRT Tarybos posėdyje.

2011-02-04Bronius Matelis. Valstybė siekia nokautuoti savo darbu dar nenusivylusius žurnalistus

Neseniai viename savo komentare, kuris buvo pasirodęs Lietuvos žurnalistų sąjungos tinklalapyje, principingą ir jokių politinių autoritetų nepaisantį žurnalistą palyginau su geru krepšininku, kuris puola ir ginasi visada balansuodamas ties pražangos riba. Įsivaizduoju, kad krepšinyje toks kažkada buvo dar jaunas Arvydas Macijauskas, kartą aklinai uždengęs vieną arogantišką serbų žvaigždę ir po to dar mestelėjęs, kad iš tos žvaigždės teliko garsi pavardė ir didelis kontraktas.

2011-02-01Žurnaliste-politike iš Biržų, ar supranti, ką darai?

Šiandien prasidėjo vasaris, kuris gražiai pasibaigs savivaldos rinkimais. Gaila, kad dalis žurnalistų savo politine veikla daro gėdą mūsų bendruomenei, nes painioja dvi nesuderinamas veiklas. Šį kartą kalbu apie Biržų atvejį.

2011-01-27Žurnalistas nuteistas už įžeidžiančius klausimus politikui ir jo praeities priminimą

Šiuo atveju belieka Europos žmogaus teisių teismas ir viltis, kad šis, mano nuomone, baisus precedentas taps viešu skandalu Europos Sąjungoje. Demokratinėje ES šalyje Lietuvoje jau teisiama ir už politikų įsižeidimą.

2011-01-25Nevarykim Dievo į medį

Taigi honorarų „įsodrinimas". Ilgai lauktas „Sodros" iš vienos pusės, o žurnalistų darbdavių (tarp jų ir redaktorių) - iš kitos pusės, malonės būsimai didesnei pensijai suteikimas... Prieš keliolika metų apie tai nebuvo galima net pasvajoti. Tai patyriau savu kailiu, kai „Sodra" apskaičiavo pensiją... be honorarų. Pensija išėjo mažutė, dar labiau apkapota 2010 metais, kai buvo sumažintos pensijos tiems, kurie honorarų pavidalu kai ką užsidirbdavo pagal autorines sutartis. Mat Nepriklausomybės pradžioje, kai nuo permainų persimainiusią ir pasimetusią „Sodrą" krėtė visokių naujovių drugys, ji skaičiuodavo mokesčius tik nuo atlygio, nepaisydama jokių honorarų.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media