2021 m. sausio 19 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2010-11-05V. Denisenko. Nesportinės krepšinio pamokos

Visai neseniai džiaugėmės aukštu mūsų krepšininkų pasiekimu - pasaulio čempionate iškovotais bronzos medaliais. Šis įvykis kelioms dienoms suvienijo šalies visuomenę, padėjo trumpam pamiršti tarpusavio nesutarimus ir skriaudas. Šiandien stebime dviejų Lietuvos klubų kovas Eurolygoje ir irgi tikimės gerų rezultatų. Tiesa, kiek ankščiau šiedu klubai, amžini priešininkai - Vilniaus „Lietuvos rytas" ir Kauno „Žalgiris" - pradėjo tarpusavyje kitokią, visai nesportinę kovą, kurioje jaus spėjo nukentėti... žurnalistai.

2010-11-04Kuo užsiima Kristupas Krivickas? Tikrai ne žurnalistika

Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas uždraudė trečiadienio vakarą per TV3 televiziją rodyti prodiuserio Kristupo Krivicko kuriamą laidą „Akistata". Vakar nutariau specialiai praleisti pusvalandį žiūrėdamas laidą, kurią asmeniškai laikau esančią už žurnalistikos etikos ribų. Būtent šioje laidoje turėjo būti pasakojama apie atsistatydinimo pareiškimą Seimui pateikusią vaiko teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę ir vieną moterį, kuri jos net nepažįsta.

2010-11-02Žurnalo “IQ” redaktorius neįtiko savininkams. Kodėl?

Šiandien iš mėnraščio „IQ" vyriausiojo redaktoriaus pareigų atleistas Vladimiras Laučius. Apie tai šiandien sužinojau iš savų šaltinių. Kiek vėliau apie tai pranešė ir lrytas.lt. Todėl galime jau viešai kalbėti ne tik apie tokio sprendimo pasekmes leidiniui, bet, visų pirma, apie priežastis, kuriuos ir nulėmė tokį akcininkų sprendimą.

2010-11-02Erotomanai kelia Balsas.lt reitingus? Panašu, kad taip

Praėjusią savaitę vartydamas savaitraštį "Balsas.lt savaitė" netyčia aptikau žinutę, kad Balsas.lt vejasi didžiausius naujienų portalus Delfi.lt ir Lrytas.lt. Žinutė suintrigavo. Labai jau įdomu pasidarė, kas taip kelia portalo reitingus ir koks šiame darbe žurnalistų nuopelnas. Dar labai sudomino ir temos bei straipsniai, kurie labiausiai kelia reitingus. Kitaip tariant, sudomino topai.

2010-11-02J.Staselis: „Bendruomenė nesukuria meno, bet menas gali sukurti bendruomenę“

Joną Staselį galima vadinti Lietuvos spaudos fotografų prezidentu. Tiesa, jam šis titulas reiškia ne privilegijas, o greičiau įsipareigojimus ir darbą. Tačiau vienas iš Lietuvos spaudos fotografų klubo įkūrėjų bei jo prezidentas, fotografijos konkursų ir festivalių organizatorius, Fotomenininkų sąjungos vadovas J. Staselis už savo iniciatyvą ne kartą kolegų priekaištų buvo plakamas. Nepaisant to, jis įsitikinęs, kad bendruomenė net ir menininkams individualistams yra būtina, ji gali padėti tobulėti.

2010-10-29Suvažiavimui artėjant: Vilniaus skyriaus valdyba siūlo LŽS įstatų pataisas

Vilniaus skyriaus skyriaus valdyba, kurioje vienu metu buvo net 5 valstybės tarnautojai (dabar - 4, nes į tikrojo žurnalisto statusą grįžo dr. Audronė Nugaraitė), posėdyje apsvarstė kelis klausimus, susijusius su suvažiavimu.

2010-10-27LŽS etikos komisija: žurnalistika turi būti atsieta nuo politikos

Šiandien Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos pirmininkas Viktoras Trofimišinas išplatino komisijos kreipimąsi dėl žurnalistų etikos ir žurnalistų veiklos politikoje. Artėjant savivaldos rinkimams ir stebint Lietuvos žurnalistų bei politikos (ir politikų) santykių raidą, šis sprendimas tampa labai aktualus.

2010-10-25Žurnalistas K. Dovgirdas: „Kalbėti reikia taip, kaip statai namą – atsakingai“

Lenkijos radijo stotyje „Antyradio" alkoholikams skirtą laidą vedantis lietuvių kilmės žurnalistas Kšyštofas Dovgirdas (liet. Daugirdas) save pristato gana neįprastai - jis save vadina alkoholiku. Tik tuomet prideda žodžius žurnalistas, vyras ir tėvas. Žodis alkoholikas K. Dovgirdui yra esminis. Pasak žurnalisto, jei šį faktą kada nors pamirš, tuomet pamirš, kas jis yra iš tikrųjų. O tuomet jau labai greitai nebebus nei žurnalistu, nei tėvu, inei vyru.

2010-10-22Žurnalistas niekada neturi būti kaip prokuroras

Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborzca" žurnalistas Marčinas Voičechovskis, kuris jau keletą metų domisi narkomanijos, alkoholizmo ir kitomis priklausomybių ligomis, siūlo žurnalistams nepamiršti esminių dalykų. Apie tai jis kalbėjo įvairių šalių žurnalistams ir specialistams spalio 21-24 dienomis Varšuvoje, Stepono Batoro fondo surengtame seminare „Socialinės patologijos šiuolaikinėje visuomenėje".

2010-10-18Blogai, kai politikams rūpi. Kai jiems nerūpi – irgi blogai. Kodėl taip?

Lygiai 10 dienų mąsčiau, kaip reikėtų vertinti kolegos Algimanto Šindeikio komentarą "Lietuvos politikams parūpo žiniasklaida" (publikuotas žurnalo "Veidas" bloge). Atrodo, kad pagaliau supratau, ko siekė kolega šiuo komentaru. Pasakysiu atvirai, vos pradėjus skaityti komentarą labiausiai mane nustebino toks "siauras" kolegos požiūris į žurnalistikos ir žiniasklaidos padėtį pasaulyje (taip pat ir Lietuvoje) bei Lietuvos būsimą pirmininkavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) 2011 metais.

2010-10-14Seimo narė nori daugiau įtakos prižiūrint televizijų turinį. Kodėl?

Daugybėje televizijos projektų nuolat dalyvaujanti Seimo narė Dalia Teišerskytė siūlo suteikti Seimui daugiau galių kontroliuojant televizijų programas. Kyla labai paprastas klausimas - kodėl staiga to prireikė? Visų pirma reikia atkreipti dėmesį, kad spalio 13 dieną užregistruota Visuomenės informavimo įstatymo pataisa pristatoma labai kukliai: "Lietuvos radijo ir televizijos (D.R. pastaba) Komisijos pirmininką Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimu iš Komisijos narių dvejų metų laikotarpiui skiria ir atleidžia Seimas."

2010-10-13L.Ring-Eifel. Žodžio laisvė ir Bažnyčios vienybė, arba Katalikiškos žurnalistikos ateitis

Spalio pradžioje Romoje vyko Katalikų spaudos darbuotojų suvažiavimas, kuriame atstovai iš viso pasaulio dalijosi savo darbo patirtimi ir gilinosi į labiausiai nerimą keliančius nūdienos bažnytinės žiniasklaidos iššūkius. Vokietijos katalikų naujienų agentūros (KNA) vadovas Ludwig Ring-Eifel savo kalboje palietė spaudos laisvės Bažnyčioje temą, išduodamas sėkmingos žiniasklaidos paslaptį. Naujos katalikų žurnalistų kartos šūkiu galėtų tapti ištrauka iš Evangelijos pagal Joną: „Jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus."

2010-10-13Lietuvos krepšinio kare kenčia ir žurnalistai, ir sporto gerbėjai

Lietuvos sportas, matyt, negali be karo. Kariauja politikai, kariauja verslas, o dabar į atvirą informacinį karą išėjo ir krepšinio klubai. Gaila, nes kare paprastai pralaimi abi pusės. Šiandien man skambino keletas kolegų žurnalistų, kurie prašė pakomentuoti naujieną, jog antradienį Kauno krepšinio klubas „Žalgiris" informavo, kad atsisakė suteikti akreditacijas į namų rungtynes „Lietuvos ryto" laikraščio, televizijos ir interneto portalo žurnalistams. Pasak skambinusio kolegos iš naujienų portalo „15 minučių", klubo „Žalgiris" motyvas - neobjektyvi apie komandą skleidžiama informacija. Pabandžiau surasti oficialią klubo informaciją ir poziciją. Deja, jokios naujienos ar pranešimo su argumentais tokio sprendimo rasti nepavyko net oficialioje klubo interneto svetainėje.

2010-10-11Pedofilijos tema ir spekuliacijos kelia grėsmę žurnalistams

Prieš pusę metų, balandžio pradžioje, atviru laišku kreipiausi į politikus, teisėsaugą ir žiniasklaidą su paprastu prašymu - stabdykime pedofiliją ir spekuliacijas šia tema. Kas pasikeitė nuo to laiko? Gero įvyko mažai. Greičiau, atvirkščiai. Naujos aukos, naujos bylos, nauji skandalai. O štai prieš porą dienų gavau vieno kolegos žurnalisto laišką. Jame atvirai kalbama jau apie naujas skandalingos istorijos skandalizavimo pasekmes - nesaugu tampa ir patiems žurnalistams.

2010-10-06Tarp Lenkijos ir Lietuvos: Šalčininkų atvejis

Šį ketvirtadienį Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyrius organizuoja žurnalistų išvyką į Šalčininkų rajoną: susipažinti ir pamatyti rajono kultūrines ir kitas įžymybes, pabendrauti su rajono meru ir kitais gyventojais. Važiuosiu ir aš.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media