2021 m. balandžio 17 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Startavo naujas LRT medijų raštingumo projektas „Naujienų rentgenas“. Kaip kovosime su melagienomis?

2020-02-26
 
LRT pradeda dar vieną medijų raštingumo projektą „Naujienų rentgenas", kuris nagrinės ir padės auditorijoms atpažinti manipuliacijas kasdieniame informacijos sraute.
„Vienas LRT strateginių tikslų - padėti ugdyti kritiškai mąstančius, sąmoningus ir aktyvius piliečius ir taip prisidėti prie demokratijos stiprinimo. Todėl pastaruoju metu daug dėmesio skiriame edukacinėms laidoms ir projektams, kurie moko vertinti medijose platinamos informacijos patikimumą, atpažinti bandymus klaidinti. Šios mūsų pastangos matomos ir vertinamos visuomenėje, dauguma gyventojų mano, kad LRT prisideda prie demokratijos Lietuvoje", - sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.
Projektu siekiama ne tik identifikuoti melagienas, bet ir suprasti kaip jos konstruojamos, kaip manipuliuojama mūsų sąmone, kokios technikos naudojamos ir kokių tikslų gali siekti netikrų naujienų ir manipuliacijų skleidėjai.
„Vienas didžiausių XXI amžiaus iššūkių - netikros naujienos, klaidinanti informacija ir jų žaibiška sklaida. Turime kurti atsparią ir kritiškai mąstančią visuomenę. Tam neužtenka tik parodyti pirštu, kad viena ar kita informacija yra klaidinga, tam būtina ugdyti kritiškumą ir medijų raštingumą. LRT projektas „Naujienų rentgenas", apjungsiantis visas tris LRT platformas - portalą, radiją ir televiziją - būtent to ir sieks. Norime, kad Lietuvos visuomenė pati gebėtų atpažinti netikras žinias ir kritiškai vertintų gautą informaciją", - sako viena iš projekto vadovių, LRT.lt portalo vyr. redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketlerienė.
LRT projektas „Naujienų rentgenas" yra tęsinys pernai pradėto projekto „Rinkimų rentgenas", vykdomo bendradarbiaujant su Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centru (Baltic Center for Media Excellence) ir žiniasklaidos vystymo organizacija „Internews".
„Projektas „Naujienų rentgenas" - puikus kokybiškos žurnalistikos ir naujoviško požiūrio į tai, kaip patraukti auditorijos dėmesį, pavyzdys. Žiniasklaidos ekosistemos išgyvena radikalius pokyčius ir labai svarbu, kad visuomeninis transliavimas sugebėtų patenkinti auditorijos poreikius, todėl džiaugiamės galėdami tęsti bendradarbiavimą su LRT šiame projekte", - sako Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centro vykdančioji direktorė Gunta Sloga.
Stiprindama žiniasklaidos raštingumą ir visuomenės atsparumą informacinėms grėsmėms, LRT su tarptautinėmis tiriamosios žurnalistikos organizacijomis - OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) ir Žurnalistikos plėtotės tinklu (Journalism Development Network) - taip pat įgyvendina klaidingos informacijos dekonstravimo projektą „LRT Faktai".
Be to, šiemet LRT PLIUS eteryje startavo nauja analitinė laida „Proto džiunglės", kurioje narpliojamos ir dekonstruojamos melagienos, nagrinėjami informaciniai karai, jų tikslai ir galimos pasekmės. Informacinio saugumo ir informacinio karo temos yra analizuojamos ir kitose LRT laidose.
Pirmąjį projekto „Naujienų rentgenas" straipsnį „Asmenybių medžioklė feisbuke: klystate manydami, kad esate niekam neįdomūs" skaitykite čia: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1145525/asmenybiu-medziokle-feisbuke-klystate-manydami-kad-esate-niekam-neidomus

 

Jovita Bazevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49
LT-03123 Vilnius
Tel. 8 5 236 3240
Mob. 8 610 39 805
jovita.bazeviciute@lrt.lt 
www.lrt.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-02-26 12:04
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Linda

2020-03-02 13:53

Sveiki, mano brangūs žmonės, aš esu Linda McDonald, šiuo metu gyvenanti Austine Teksase, JAV. Šiuo metu esu našlė su trimis vaikais ir 2018 m. Balandžio mėn. Buvau pakliuvusi į finansinę padėtį ir man reikėjo refinansuoti ir sumokėti sąskaitas. Bandžiau ieškoti paskolų iš įvairių privačių ir verslo paskolų firmų, bet niekada nesėkmingai. Dauguma bankų atmetė mano kreditą, nesiskundė tomis paskolų įmonėmis, kurios jas vadina savų pinigų skolintoju, nes jos visos yra apgaulės, visos jos nori pinigų, ir jūs iš jų dar negirdite, jie du kartus man tai padarė prieš susitikdami su ponu Davidu Wilsonu. Pats įdomiausias dalykas yra tas, kad mano paskola man buvo pervesta per 74 valandas, todėl patarsiu kreiptis į p. Davidą, jei jus domina paskolos gavimas ir esate tikri, kad galėsite jį laiku grąžinti, galite susisiekti su juo el. paštu ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Nėra kredito patikrinimo, nėra jokio kredito davėjo, turintį tik 2% palūkanų normą ir geresnius grąžinimo planus bei gra

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media