2021 m. spalio 25 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Pasijuokime kartu

*print*

Archyvas :: Kęstutis K. Šiaulytis: Humoro kalendorius. Rugpjūtis. Aksominių Atostogų Pauzė

2021-07-30
 
Susitikimas su medūzomis. Kęstučio K. Šiaulyčio piešinys

Susitikimas su medūzomis. Kęstučio K. Šiaulyčio piešinys

Kęstutis K. Šiaulytis

Paskutinis vasaros mėnuo nuo seno vadintas aksominiu. Deja, šiemet suplanavusiems atostogas rugpjūtyje, rekomenduojama jas atšaukti, mat prezidentūra ir vyriausybė paskelbė, jog prireiks visuomenės pagalbos sprendžiant NMK (Neteisėtos Migracijos Krizę). Tačiau, kaip visada, valdžia vėluoja. Sąmoningi piliečiai, jau kuris laikas savo iniciatyva komunikaciniuose tinkluose dalinasi idėjomis kaip kovoti su nekviestais ateiviais, ieško galimybių pritaikyti save Rytų kaimynės pradėtame hibridiniame kare, dalyvaudami jame pagal savo galimybes ir polinkius.
Aktyviausieji piešia įvairaus turinio plakatus, rengia piketus „už" ir „prieš", garsios pop kultūros žvaigždės kuria migrantų maitinimo valgiaraščius, dalina patarimus pasieniečiams, auklėja problemiškų savivaldybių merus, žadina kaimiečių toleranciją.
Socialinę patirtį turintys veikėjai mėgina aktyvuoti atvykėlius integraciniuose projektuose lėšoms iš ES pritraukti.
Platų atgarsį sulaukė politologo, TKPS instituto lektoriaus, perspektyvinių paradigmų ir elektronų srauto specialisto Igno Gumbo pasiūlymas: „Jei jau į Lietuvą prigužėjo įvairių Afrikos, Azijos šalių atstovų, surenkime PREPJF (Pasaulinį Rytų Europos Pasienio Jaunimo Festivalį). Pakvieskime jame dalyvauti, ne tik nelauktus svečius, bet ir, kol dar neišsiskirstė, Baltarusijoje, Vitebske vykusio festivalio „Slavianskij Bazar" atlikėjus kartu su visais žiūrovais. Renginys galėtų prasidėti Čepkelių raiste, o baigtis prie Drūkšių ežero. Improvizuotų scenų apipavidalinimui labai tiks spindinti koncertina, palapinių gulyklos, pasieniečių prožektorių šviesos efektai. Didesnio šventinio šurmulio suteiktų iš renovacijai ruošiamo Kauno zoologijos sodo išsinuomotos žirafos, begemotai, kupranugariai. Šie žinduoliai dalyvautų festivalio eisenoje per Rudininkų girią. Kaip būtų gražu - Irako jaunimas jotų savo „dykumų laivais", Afrikos valstybių vėliavas neštų ilgakaklės žirafos. Begemotai, ganomi spalvingai pasipuošusių svečių Dieveniškių fermerių laukuose, talentinguose foto-video reportažuose atrodytų lyg didingi rugiapjūtės kombainai brendantys per geltonus kviečių ir miežių brūzgynus - originaliais vaizdais apskrietų pasaulio žiniasklaidos laikmenas. Tikėtina, Europos Parlamentas pakviestų festivalio dalyvius pratęsti šventę Briuselio skveruose."
Nenuobodžiauja ir Seimas - planuoja kurti naują, piliečių veiksmus koordinuojančią VIM (Visuomenės Iniciatyvų Ministeriją). Šios progresyvios valstybinės institucijos darbuotojus deleguotų ne politinės partijos, bet NVO, parinkdamos pažangiausius savo narius viceministrų postams užimti (jų bus penkiolika). Opozicija siūlo kurti ne ministeriją, bet septynis šešėlinius departamentus, kurie, veikdami uždaruoju būdu, galėtų pateikti daug netikėtumų priešo kėslams. Be to, kiekvienas departamentas užsiimtų jam priskirtos savaitės dienos migrantų apskaita ir ugdymu, nes nesuvaldyti jų srautai gali pakenkti grybavimo sezono rezultatams.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-07-30 12:40
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Jurgis

2021-07-30 13:45

Maladiec barzdočius Kęstutis: reikia jį nusiųsti į Minską ir Bagdadą, kad "apdūrintų" imigrantų tiekėjus!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media