2021 m. gegužes 8 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: 94-ąjį gimtadienį švenčiantis LRT RADIJAS kviečia švęsti kartu

2020-06-10
 
Birželio 12 d. LRT RADIJAS, švęsdamas 94-ąjį gimtadienį, iš Vinco Kudirkos aikštės Vilniuje rengs tiesiogines transliacijas - nuo 10 val. klausytojai turės progą ne tik išgirsti, bet ir pamatyti pamėgtus radijo laidų vedėjus. Taip pat vyks transliacijos ir iš LRT Kauno redakcijos - pirmieji lietuviški šaukiniai radijo eteryje nuskambėjo iš Kauno 1926 m. birželio 12 d. 19 valandą.
„Džiaugiuosi, kad esu čia - tarp žmonių, kurie yra atsidavę savo darbui, susikoncentravę į turinio kokybę tam, kad klausytojus kasdien pasiektų svarbiausios naujienos, aktualiausia informacija ir prasmingos, ugdančios laidos. Visų LRT radijo stočių žurnalistai nebijo eksperimentuoti ir kartu imtis reikalingų permainų, todėl su tokia komanda drąsiai žengiame pirmyn", - sako LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis.
Šventinę transliaciją pradės laida „Ryto garsai" (nuo 6.30 val.), kurioje bus kalbinami ištikimiausi LRT RADIJO klausytojai. Laidos vedėjas Edvardas Kubilius skirtingose Vilniaus miesto vietose kalbėsis su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, gydytoju Vytautu Kasiulevičiumi ir kūrybininke Dovile Filmanavičiūte, kurie ir darbo metu neišjungia LRT RADIJO. Laidos vedėja Rūta Kupetytė apie radijo klausymąsi kalbėsis su Vokietijoje gyvenančia žurnaliste Egle Digryte ir Čikagoje (JAV) gyvenančia mokytoja Audrone Sidaugiene, kurios net ir svetur nepamiršta įsijungti LRT RADIJO.
Nuo 10 val. LRT RADIJO studija persikels į V. Kudirkos aikštę, kurioje transliaciją tęs laida „10-12" ir netradicinė šios laidos vedėjų komanda. Šį kartą laidą ves vedėjai iš visų trijų LRT radijo stočių: Giedrė Čiužaitė (LRT RADIJAS), Marius Andrijauskas (LRT OPUS) ir Jolanta Kryževičienė (LRT KLASIKA). Laidos metu skambės pokalbiai apie visuomeninio radijo svarbą, sparčiai populiarėjančias tinklalaides, radijo orų prognozes, tiesioginių koncertų transliacijų užkulisius.
12.12 val. tiesiogiai iš V. Kudirkos aikštės girdėsime naują vasaros sezono laidą „Gyvenimo citrinos". Laidos vedėja Lavija Šurnaitė kalbins reabilitacijos centro „Naujas gyvenimas" įkūrėją Marijų Balčiūną - apie Marijaus kovą su priklausomybėmis, kaip jam pavyko pakilti ir kas paskatino ištiesti pagalbos ranką kitiems.
Nuo 13 val. informacinė laida „Lietuvos diena" bus transliuojama ten, kur prieš 94 metus ir prasidėjo LRT RADIJO istorija, - Kaune. Laidoje dalyvaus Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris atsakys ir į miestiečių klausimus apie rūpimas problemas. Apie saugumą mieste laidos vedėja Kristina Karlonė kalbėsis su Kauno policijos viršininku Elanu Jablonsku, o su Vidaus vandens kelių direkcijos vadovu Vladimiru Vinokurovu - apie miesto, įsikūrusio dviejų didžiausių šalies upių santakoje, laivybos perspektyvas.
14 val. radijo transliacija vėl grįš į Vilnių, į V. Kudirkos aikštę. Šventinę transliaciją tęs laida „Vasaros popietė" su Gerūta Griniūte ir Gabrielė Martirosian. Klausytojai girdės pokalbius apie artimiausius LRT RADIJO planus ir muziką, neatsiejamą kiekvienos radijo stoties eterio elementą. Laidos pašnekovai - klausytojų pamėgti atlikėjai Justinas Jarutis, Monika Linkytė, Jonas Nainys.
1926 m. Kauno radiofone nuskambėję pirmieji žodžiai - šaukinys „Alio, alio - Lietuvos radijas - Kaunas" (pagal kitus šaltinius: „Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva"). Pranešėjas, tikėtina kupiškėnas Petras Speičys, pasisveikino su klausytojais ir perskaitė sveikinamąjį žodį, kelis naujienų agentūros ELTA pranešimus, toliau lietuvių, esperanto, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis buvo kartojamas šaukinys „Kas girdite mus - atsiliepkite!". Tuo metu, kai prabilo lietuviškas radijas, Lietuvoje buvo įregistruota kiek daugiau nei 300 radijo imtuvų. 1926 m. užgimusio radijo studija veikė Žaliakalnyje, 1933 m. ji perkelta į pastatą, kuriame iki šiol veikia LRT Kauno redakcija.
Tiesioginių šventinių LRT RADIJO transliacijų kviečiame klausytis ir LRT.lt portale.
Jovita Bazevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
Mob. 8 610 39 805
jovita.bazeviciute@lrt.lt 
www.lrt.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-06-10 14:12
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Sodietis

2020-06-12 15:15

Klausiau rytmetinės laidos per LRT, skirtos tam 94-ajam gimtadieniui. Daug gražių žodžių, palikėjimų buvo išsakyta Lietuvos radijui. O aš visą rytą vis galvojau, ar kalba iš tikrųjų eina apie Lietuvos radiją, o ne apie Anglijos ar Amerikos. Buvo kalbama lietuviškai, bet dainos skambėjo vien angliškai. Net gimtadienio proga nesugebėta parinkti lietuviškų dainų. Šiaip "Ryto garsuose" labai retai skamba lietuvių autorių dainos, atliekamos lietuvių kalba. Gal tos laidos rengėjai nekenčia lietuvių kalbos, kad pataikauja užsieniečiams, nuolat transliuoja dainas anglų kalba?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media