2022 m. rugpjucio 11 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas

 

2022-06-03LRT RADIJO Naujienų tarnyba stiprina užsienio naujienų redaktorių pajėgas. Kviečiame kandidatuoti.

LRT metų komanda ką tik pripažinta LRT RADIJO Naujienų tarnyba ieško kolegos! Pasaulyje įvykių tiek, kad šįkart didžiausia Lietuvoje radijo profesionalų redakcija kviečia prisijungti žingeidų užsienio naujienų redaktorių. Jei kasdien sekate pasaulio naujienas užsienio kalba, turite patirties žiniasklaidoje ir puikiai susitvarkote su neplanuotomis situacijomis, raginame kandidatuoti.

2022-03-08LRT RADIJO informacinės laidos rusų kalba – jau ir kitų radijų eteryje

Reaguojant į objektyvios informacijos poreikį ir Rusijos propagandos bandymus pasiekti Lietuvoje gyvenančius rusakalbius, LRT RADIJAS suteikė galimybę rusakalbiams radijams retransliuoti informacinę laidą rusų kalba. Nuo šiol LRT Radijo departamento Naujienų tarnybos tautinių bendrijų redakcijos žurnalistų rengiamą laidą girdės ir „Raduga“ bei „R RADIO LT“ klausytojai.

2022-03-02„Rusradio LT“ pakeitė pavadinimą, nuo šiol ji – „R RADIO LT“

Pavadinimą pakeitusios „Rusradio LT“ programų direktorius: nenorime karo, palaikome Ukrainą, smerkiame Putiną Reaguodami į agresyvius Rusijos valdžios veiksmus Ukrainoje, „Rusradio LT“ kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją su prašymu keisti pavadinimą. Vasario 28 dieną prašymas buvo patenkintas. Nuo šiol ši radijo stotis vadinasi „R RADIO LT“.

2022-02-10Vasario 13-ąją - Pasaulinė radijo diena

Vasario 13-ąją vienuoliktąjį kartą visame pasaulyje bus minima Pasaulinė radijo diena. Šiais metais UNESCO siūloma tema - „Radijas ir pasitikėjimas“.

2022-01-31Radijas Gyvenimui – XFM – viltį Lietuvai skleidžia jau 8-erius metus

Būna, kai radijo eterio direktore tampama po karštos maldos, kai žurnalistika – ne darbas, o tarnystė. Ir būna radijo klausytojų, kurių esminis bruožas – ištikimybė. Apie visa tai ir dar daugiau kalbamės su krikščionybės, ypač – krikščioniškos muzikos, klišes jau 8-erius metus laužančios radijo stoties XFM eterio direktore Gabriele Krulyte, naujienų ir visuomenės temų redaktoriumi Roku Simanavičiumi bei muzikos redaktoriumi Luku Valeika.

2022-01-29Radijo stoties EXTRA FM eteryje startavo nauja laida "Žurnalistų namai" (6)

2022 metų sausio 28 dieną radijo stoties EXTRA FM eteryje startavo nauja laida "Žurnalistų namai", kurios metu, diskutuojant su ekspertais, siekiame atspindėti socialiai atskirtų visuomenės grupių interesus ir poreikius, didinti informacinį raštingumą ir mažinti informacinę/socialinę atskirtį. Už laidos vairo - LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius .

2022-01-11Ilgametei radijo žurnalistei Janinai Mateikienei įteiktas Seimo apdovanojimas (18)

Sausio 11 dieną Seimo Pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė įteikė Seimo apdovanojimą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos radijo žurnalistei, LŽS narei Janinai Mateikienei. Apdovanojimas skirtas už ilgametę profesionalią informacijos apie Seimą sklaidą, demokratijos, parlamentarizmo, pilietinės visuomenės ir politinės kultūros puoselėjimą.

2021-12-04Radijuje jautrias temas perteikianti žurnalistė Ieva Balsiūnaitė: garsu gali sukurti visą pasaulį (1)

Niujorkas, Paryžius, Montevidėjas, Stambulas. Žurnalistei Ievai Balsiūnaitei teko pagyventi įvairiose pasaulio vietose, bet galiausiai ji grįžo į Lietuvą. Dabar užsienio naujienų redaktore LRT RADIJUJE dirbanti I. Balsiūnaitė kuria dokumentinį kiną, yra dirbusi su CNN, į žmogaus teisių temas gilinosi Prancūzijoje. Žurnalistė dažnai dirba ten, kur krypsta pasaulio ir žmogaus teisių aktyvistų akys. Ją kalbina kolegė Miglė Savickaitė.

2021-11-24Paroda skirta garsiam tarpukario Lietuvos radijo Pupų Dėdei

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos T.Vrublevskio skaitykloje jau galima apžiūrėti parodą, skirtą Petrui Biržiui (Pupų Dėdei), kuriam šiemet sukanka 125 metai.

2021-10-29Iš Lietuvos radijo istorijos: Pirmasis mūsų radijo tiltas „Vilnius – Milvokis“

Prasidėjus M. Gorbačiovo „perestroikai,“ imta kalbėti ir apie viešumą. Tai buvo rimta užuomina monopoliniam SSRS propagandos aparatui. Sąjunginis RTV komitetas pradeda rengti televizijos bei radijo tiltus su užsienio valstybėmis. 1986 metais sąjunginis RTV komitetas pasiūlė ir Lietuvos radijui surengti tiltą su JAV Viskonsino valstijos miestu Milvokiu.

2021-08-27Naujame LRT RADIJO sezone — dar platesnis laidų temų spektras

Naujame sezone prie LRT RADIJO komandos prisijungs ir klausytojams naujas laidas pristatys IT akademijos „CodeAcademy“ veiklos vystymo vadovas, radijo laidų vedėjas Šarūnas Dignaitis, mokslo žurnalistė ir laidų vedėja Goda Raibytė, gydytojas, radijo laidų vedėjas Ignas Klėjus bei LRT TELEVIZIJOS žiūrovams puikiai pažįstamas laidų vedėjas Ignas Krupavičius.

2021-07-16Penkioliktoje Gatvės muzikos dienoje — tiesioginė LRT OPUS transliacija

Liepos 17 d. į miestų gatves ir skverus grįžta penkioliktoji Gatvės muzikos diena (GMD) prie kurios prisijungia ir alternatyviosios muzikos radijo stotis LRT OPUS. Antrus metus dėl pandemijos iš gegužės į liepą perkelta muzikos šventė šiemet skambės net 27-iuose Lietuvos miestuose.

2021-06-14Česlovas Iškauskas: „A. Šimkūnas man tapo tarsi tvirta atspara tolesnei žurnalistinei karjerai“

Redakcijai tuomet vadovavo Antanas Šimkūnas – patyręs radijo „vilkas“, daugelį metų rengęs laidą „Pasaulis per savaitę“ („Pasaulis ir Lietuva“). Man jis pasirodė gana rūstus, sausas ir rimtas.

2021-05-31LRT RADIJAS pasitinka vasarą – klausytojų laukia atsinaujinusi programa (1)

Gegužės 31 d. prasideda LRT RADIJO vasaros sezonas, kuriame klausytojų laukia naujos ir anksčiau pamėgtos laidos bei tiesioginės transliacijos iš skirtingų Lietuvos miestų.

2021-05-26Šiemet Petro Babicko premija paskirta radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei (1)

Komisijos nariai svarstė ir vienbalsiai siūlė 2021 metų Petro Babicko premiją skirti LRT radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei už jos ilgametį darbą eteryje, kūrybingumą, objektyvumą, principingumą, pagarbą taisyklingai lietuviškai kalbai. Jai bus išmokėta 1000 (vieną tūkstantį) eurų premiją.

2021-05-08Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto (1)

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF). Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė užtikrina, kad ministerijos politinė komanda dės pastangas, kad suinteresuotoms šalims nekiltų jokių abejonių dėl efektyvaus RRF lėšų panaudojimo ir jomis planuojamų finansuoti susisiekimo ministerijos projektų.

2021-04-24Nežinomi istorinės nakties faktai: Sausio 13-osios naktį iš Sitkūnų visam pasauliui sklidusi informacija smarkiai sujaukė okupantų planus (2)

Nors nuo lemtingųjų visai Lietuvai Sausio 13-osios įvykių praėjo keli dešimtmečiai, tačiau iki šiolei mažai kas žino, kad Sitkūnų radijo stotis buvo pirmoji ir vienintelė, nutrūkus televizijos ir radijo transliacijai iš Vilniaus, savo galingais viduriniųjų ir trumpųjų bangų siųstuvais perdavinėjusi žinias apie kraupius įvykius Lietuvai ir pasauliui. “Pastaruoju metu per įvairias medijos priemones kuriamos vis naujos istorijos, gerokai iškreipiančios istorinę tiesą ir net siekiančios sumenkinti istorinę Sitkūnų radijo stoties svarbą tą, lemtingą visai Lietuvai, Sausio 13-osios naktį. Istorinė tiesa turi būti atstatyta,- sako televizijos režisierė Dzintra Varžgalienė, tą naktį dirbusi Sitkūnų radijo stotyje kartu su žurnaliste Jolanta Šarpnickiene. Šiuo metu gyvenanti Airijoje moteris atidžiai stebi Sausio 13-osios įvykių interpretacijas ir todėl jaučia pareigą pasidalinti tuo, ką jai teko patirti tą įsimintiną naktį.”
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media