2017 m. liepos 26 d., Treciadienis

Radijas

*print*

Archyvas

 

2017-07-1938-ajame Euroradijo folkloro festivalyje – projektas iš Lietuvos „Laiminguo“

Liepos 19–22 dienomis Čekijoje, Česky Krumlove vyks Euroradijo folkloro festivalis, kuriame dalyvauja ir LRT RADIJAS. 38-ąjį kartą Europos transliuotojų sąjungos (EBU) rengiamas festivalis keliauja po visą Europą. Šį kartą organizatoriai kviečia į Čekiją pasinerti į 20-ies skirtingų ne tik Europos kraštų, bet ir, pavyzdžiui, Pietų Korėjos tradicinės muzikos garsynus.

2017-06-30LRT RADIJAS pasakos apie naujuosius Lietuvos rusus

Jų daugėja, jie tampa pastebimi – politikoje, visuomeniniame gyvenime, kultūroje. Vieni atvyko čia, bijodami represijų, kiti manydami, kad Lietuva – puiki vieta plėtoti savo verslą, treti – kaip meilės emigrantai. Tai naujieji Lietuvos rusai, apie kuriuos nuo šiol pasakos LRT RADIJO laida rusų kalba.

2017-06-02LRT KLASIKĄ ir LRT OPUS girdės daugiau klausytojų

Jau nuo birželio 1-osios LRT bus dar geriau girdima Lietuvos regionuose. Rimtosios muzikos ir kultūros, istorijos, literatūros mėgėjai Raseiniuose, Jurbarke ir Marijampolėje galės kokybiškai girdėti radijo stotį LRT KLASIKA. Tuo tarpu Mažeikiuose naujais dažniais pradeda transliuoti LRT OPUS, kurią renkasi alternatyvią muziką mėgstantys klausytojai. Pasak LRT radijo programų direktorės Guodos Litvaitienės, LRT siekia, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų turėtų galimybę klausytis visuomeninio transliuotojo rengiamų programų.

2017-06-02LRT RADIJAS vasaros keliones pradeda Žemaitijoje

Kaip ir kasmet, atėjus vasarai, LRT RADIJAS lanko klausytojus visoje Lietuvoje. Šįsyk – su naująja Baltijos šalyse moderniausia radijo kilnojamąja stotimi. Pirmoji vasaros kelionių stotelė – toli nuo sostinės, Lietuvos pakrašty. Jau pirmąjį vasaros penktadienį LRT RADIJO kilnojamoji stotis įsikurs centrinėje Skuodo aikštėje, iš kur transliuos nuo vidurdienio iki 14 val. Transliaciją ves Živilė Kropaitė ir Artūras Matusas

2017-05-31LRT RADIJAS kviečia į „Vasaros popietes“

„Vasaros popietė“ – jau pirmadienį, birželio 5-ąją startuojanti nauja LRT RADIJO laida, skirta tiek atostogaujantiems, tiek dirbantiems klausytojams. Kūrybinga laidos vedėjų komanda informuos, kas vyksta visoje Lietuvoje, pasakos apie mokslo, kultūros naujienas ir įdomybes, studijoje svečiuosis patys įvairiausi pašnekovai. „Dizaineriai ir lenktynininkai, gamtininkai ir menininkai, mokslininkai ir mokytojai, virėjai ir inžinieriai – tai būsimi laidos svečiai, kurie ne tik pasakos, ką jie veikia gyvenime, kas jiems įdomu, bet ir pasiūlys pasiklausyti mėgstamos muzikos. Žinoma, lauksime klausytojų klausimų ir pasakojimų“, – pasakoja viena iš laidos autorių Jolanta Kryževičienė.

2017-05-05LRT RADIJAS vėl pakvies klausytis pavasario paukščių „Eurovizijos“

Kasmet pirmąjį gegužės sekmadienį, minint Tarptautinę paukščių choro dieną, gamtos mylėtojai keliasi paryčiais pasimėgauti pavasarinėmis paukščių giesmėmis visame pasaulyje. Ta proga LRT RADIJAS, bendradarbiaudamas su Airijos nacionaliniu radiju RTE 1, klausytojams siūlo unikalią transliaciją, kartais dar vadinamą paukščių „Eurovizija“.

2017-04-19„Power Hit Radio“ gimtadienis ant batutų: „Grįžome į vaikystę“

14-ąjį gimtadienį švenčianti šokių muzikos radijo stotis „Power Hit Radio“ ne tik dovanoja staigmenas savo klausytojams – laidų vedėjai surengė tikrą gimtadienio fiestą ir nufilmavo specialiai gimtadieniui skirtą klipą. Gimtadienis ant batutų visus privertė prisiminti vaikystę ir net išmokti vieną kitą triuką.

2017-03-21LRT RADIJAS pradeda transliuoti pasakojimų ciklą, skirta Lietuvos televizijos 60-mečiui

Artėjant Lietuvos televizijos 60-mečiui, LRT RADIJAS pradeda transliuoti pasakojimų ciklą apie televizijos žmones ekrane ir už kadro.

2017-03-14Nauja knyga – “Lietuvos radijas. 1926–2016.Faktai. Kūrėjai. Laidos”

Knygą “Lietuvos radijas. 1926–2016.Faktai. Kūrėjai. Laidos” išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

2017-02-16Al Jarreau atminimui – specialus koncertas per LRT RADIJĄ

Europos transliuotojų sąjunga ir LRT RADIJAS, pagerbdami sekmadienį mirusio džiazo virtuozo, 7-ių Grammy apdovanojimų laimėtojo Al Jarreau atminimą, kviečia klausytis jo koncerto, įrašyto 2006-ųjų liepos 3 d. kultiniame Montreux džiazo festivalyje. Koncerte populiarius Eltono Johno, Marko Simmonso, Christopherio Walkerio, Lawrenco Williamso, George Gershwino ir savo kūrinius atliko Al Jarreau ir jo scenos draugai. Koncerto transliacija per LRT RADIJĄ – vasario 19 d. iš karto po 18 val. žinių.

2017-01-18„Auksinės bitės“ – radijo darbuotojams

Sausio 16 dieną jau šešioliktą kartą išdalintos nacionalinio transliuotojo „Auksinės bitės“. Darbščiausiems LRT darbuotojams atiteko keturiolika skulptoriaus Romualdo Kvinto autorinių darbų. LRT Didžiojoje studijoje vykusias iškilmes vedė Ugnė Galadauskaitė ir Richardas Jonaitis.

2016-12-282016-ųjų LRT RADIJO Metų žmogus – Marius Ivaškevičius

LRT RADIJAS 2016-ųjų Metų žmogaus vardą skiria prozininkui, dramaturgui bei režisieriui Mariui Ivaškevičiui. Jis įvertinamas už pilietinę iniciatyvą – Atminties maršą Molėtuose.

2016-12-23Šventinių koncertų gūsis per LRT RADIJĄ

„Planuodama šių metų šventinę Kalėdų ir Naujųjų metų muzikinę programą nusprendžiau ją paįvairinti visa plejada gražių koncertų, kuriuos turime galimybę gauti iš Europos transliuotojų sąjungos (EBU) Euroradijo projekto, - pasakoja LRT RADIJO muzikos vyriausioji redaktorė Birutė Paškevičienė. - Pradedant gruodžio 25d. kasdien, po du kartus per dieną 14 arba 15 ir 21valandomis transliuosime žinomų pasaulio popmuzikos, roko ir džiazo atlikėjų, Londono gospelų chorų ir ansamblių koncertus.“

2016-12-12LRT klausytojai mėgausis vienintelės Baltijos šalyse Kilnojamosios radijo stoties transliacijomis

Ar norėtumėte būti simfoninio orkestro koncerte ar futbolo varžybose... neišeidami iš namų? Nuo šiol tokią galimybę klausytojams suteiks LRT, pirmoji Baltijos šalyse įsigijusi Kilnojamąją radijo stotį (KRS). Tai technologija, garso galimybes pakelianti į naują lygmenį.

2016-12-08Juliaus Juzeliūno 100-mečiui – eseistikos ciklas per LRT KLASIKĄ

Nuo gruodžio 6-osios radijo stotis LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Juzeliūno pasaulis“, skirtą garsaus lietuvių kompozitoriaus 100-mečiui paminėti.

2016-10-26Per LRT RADIJĄ – BBC koncertas „In memoriam David Bowie“

Mirusiųjų pagerbimo dienos išvakarėse, spalio 30-ąją, LRT RADIJAS kviečia prisiminti šiemet užgesusį muzikos genijų Davidą Bowie. Šį sekmadienį 18.10 val. kviečiame klausytis BBC parengtos transliacijos „In memoriam David Bowie“.

2016-10-13Radijo teatre – premjera: Augusto Strindbergo drama „Freken Julija“

LRT RADIJO teatras kviečia į premjerą. Bus transliuojama Augusto Strindbego „Freken Julija“, kurią režisavo jaunas režisierius, Jono Vaitkaus mokinys Martynas Žukas. Premjera – spalio 16 d. 19.03 val. per LRT RADIJĄ ir spalio 22 d. 12.10 val. per LRT KLASIKĄ.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media