2020 m. rugsejo 20 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas

 

2016-12-12LRT klausytojai mėgausis vienintelės Baltijos šalyse Kilnojamosios radijo stoties transliacijomis

Ar norėtumėte būti simfoninio orkestro koncerte ar futbolo varžybose... neišeidami iš namų? Nuo šiol tokią galimybę klausytojams suteiks LRT, pirmoji Baltijos šalyse įsigijusi Kilnojamąją radijo stotį (KRS). Tai technologija, garso galimybes pakelianti į naują lygmenį.

2016-12-08Juliaus Juzeliūno 100-mečiui – eseistikos ciklas per LRT KLASIKĄ

Nuo gruodžio 6-osios radijo stotis LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Juzeliūno pasaulis“, skirtą garsaus lietuvių kompozitoriaus 100-mečiui paminėti.

2016-10-26Per LRT RADIJĄ – BBC koncertas „In memoriam David Bowie“

Mirusiųjų pagerbimo dienos išvakarėse, spalio 30-ąją, LRT RADIJAS kviečia prisiminti šiemet užgesusį muzikos genijų Davidą Bowie. Šį sekmadienį 18.10 val. kviečiame klausytis BBC parengtos transliacijos „In memoriam David Bowie“.

2016-10-13Radijo teatre – premjera: Augusto Strindbergo drama „Freken Julija“

LRT RADIJO teatras kviečia į premjerą. Bus transliuojama Augusto Strindbego „Freken Julija“, kurią režisavo jaunas režisierius, Jono Vaitkaus mokinys Martynas Žukas. Premjera – spalio 16 d. 19.03 val. per LRT RADIJĄ ir spalio 22 d. 12.10 val. per LRT KLASIKĄ.

2016-09-22LRT RADIJAS atsigręš į pamirštą Lietuvos žydų praeitį

LRT RADIJAS pradeda dokumentinių pasakojimų ciklą apie Lietuvos žydų miestelius, vadinamuosius štetlus. Klausytojų dėmesio laukia pasakojimai iš devynių Lietuvos miestelių, kuriuose šiandien apie žydų gyvenimą byloja tik keletas išlikusių pastatų ir aštuntą dešimtį perkopusių miestelėnų vaikystės prisiminimai.

2016-09-19„Euroradijo“ auditorijai – Davido Geringo jubiliejinio koncerto LRT multimedijų transliacija

Rugsėjo 23 d. Lietuvos ir užsienio melomanai galės klausytis ir stebėti Davido Geringo ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro, diriguojamo Gintaro Rinkevičiaus, koncerto transliaciją LRT KLASIKOS radijo ir LRT.LT interneto kanalais.

2016-09-08LRT radijo partijų debatai: išgirsk, stebėk ir užduok klausimą

Rinkimuose dalyvaujančių partijų biografijas narpliojantys žurnalistai teigia, kad kai kurie pamiršti arba negirdėti faktai apie partijas nustebins. Pavyzdžiui, ar žinote, kuri partija buvo įkurta greitkelyje, kuri yra sudariusi memorandumą su Rusija, kurios partijos ministrams dažniausiai išreiškiamas nepasitikėjimas? IŠGIRSK per LRT radiją, STEBĖK portale LRT.LT, ateik tiesiai į radijo kilnojamąją studiją ir UŽDUOK klausimą arba rašyk adresu https://lt-lt.facebook.com/rytogarsai/

2016-09-05Marijos radijas Lietuvoje

Lietuvoje Marijos radijas transliacijas pradėjo 2004 m. rugpjūčio 30 d. Kaune. Po mėnesio buvo įjungti siųstuvai Klaipėdoje ir Šiauliuose. 2005 m. birželio 29 programa pradėta transliuoti Vilniaus mieste ir apylinkėje. Šiuo metu Lietuvos Marijos radijas turi 25 dažnius.

2016-07-29Per LRT radiją – „Coldplay“ koncertas

Vasara – ne tik festivalių, bet ir koncertų metas. Šiltuoju metų laiku didžiosios koncertinės arenos rengia įspūdingus pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus, kurių Europoje šią vasarą apstu. Tiems, kas neturi laiko ir galimybių nuvykti į Londoną, Paryžių ar kitur, LRT radijas dovanoja galimybę drauge su daugiatūkstantine Europos muzikos gerbėjų minia mėgautis vienos geriausių britų roko grupių „Coldplay“ pasaulinio turo „A Head Full of Dreams“ koncerto akimirkomis. Pasaulį užkariavusių rokerių iš Didžiosios Britanijos „Coldplay“ pasirodymas, kupinas geros muzikos ir įspūdingų šou elementų, per LRT radiją bus transliuojamas liepos 31 d. po 18.00 val. žinių.

2016-06-17LRT dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“ nugalėtojas – Justas Tertelis

Paaiškėjo LRT ir asociacijos LATGA organizuojamas radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“, skirto Lietuvos radijo 90-mečiui, nugalėtojai. Daugiau kaip tris mėnesius vykusį konkursą laimėjo Justas Tertelis su pjese „CV arba kas aš esu?“.

2016-06-14Kauno „Žalgirio“ arenoje - įspūdingas LRT radijo 90-mečiui skirtas koncertas

Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko įspūdingas LRT radijo 90-mečiui skirtas koncertas. Arenoje vienam vakarui buvo atgimusi prieš devynis dešimtmečius įkurta senoji radijo studija.

2016-05-07LRT pratęsia radijo teatro konkursą iki gegužės 22 dienos

Lietuvos nacionalinis radijas ir Asociacija LATGA pratęsia radijo dramaturgijos konkursą „Kviečia radijo teatras“, skirtą Lietuvos radijo 90-mečiui. Radijo teatrui skirtų pjesių laukiama iki gegužės 22-os dienos.

2016-05-06Replika. Kalbos atgavimo šventės išvakarėse SUSIRGAU... (2)

Kokių tik nesama priklausomybių arba paprasčiausiai ligų: kleptomanija, alkoholizmas, narkomanija ir t.t. Susirgau ir aš, bet ne viena iš čia paminėtų ligų. Kai Lietuvos radijas (nemėgstu to darinio LRT!) ruošiasi paminėti garbingą 90-mečio jubiliejų, daug valandų klausau jo įdomių laidų ir... skaičiuoju, skaičiuoju, skaičiuoju kalbos klaidas. Vadinasi, susirgau, tik nenutuokiu, kaip tą negalią pavadinti.

2016-04-29LRT RADIJAS sekmadienį kviečia klausytis gamtos koncerto

Gegužės 1 d. pasaulyje minima Tarptautinė aušros choro diena, kai gamtos mylėtojai visame pasaulyje keliasi paryčiais pasimėgauti pavasarinėmis paukščių giesmėmis. Ta proga šį sekmadienį 7.05 val. LRT RADIJAS kviečia klausytis tiesioginės transliacijos iš Cuskinny pelkių gamtos rezervato pietinėje Airijos pakrantėje.

2016-04-13LRT RADIJO eteris jaunų žmonių kūrybai: „Literatūrinės slinktys“

Jaunieji Lietuvos poetai ir prozininkai šią savaitę rengia festivalį „Literatūrinės slinktys“. Kūrėjų susitikimai su skaitytojais vyks įvairiuose Lietuvos miestuose, o penktadienio vakarą, nuo 21-os valandos iki vidurnakčio, jaunuosius rašytojus bus galima išgirsti nacionalinio transliuotojo eteryje.

2016-04-07„Power Hit Radio“ didžiausio masto gimtadienį švęs „The Prodigy“ koncerte

Iki britų šokių muzikos dievų „The Prodigy“ pasaulinio turo „The Day is My Enemy“ koncerto, vyksiančio kitą penktadienį Vilniuje „Siemens“ arenoje, jau galima skaičiuoti dienas. Jas skaičiuoja ir radijo stoties „Power Hit Radio“ kolektyvas čia švęsiantis 13-ąjį gimtadienį.

2016-04-05Kazimieras Pūras: kaip aš dirbau Lietuvos radijuje (1)

LŽS Senjorų klubo narys Kazimieras Pūras savo darbinę karjerą pradėjęs Lietuvos radijuje, kuris šių metų birželį pažymės savo 90-ąsias medines, teigia su savo pirmuoju darbdaviu esą bendraamžiai, tačiau riktelėjęs jis Kiemėnuose aštuoniom savaitėm anksčiau, negu Petras Babickas prabilęs į Lietuvą iš Kauno radiofono. Pluoštelis kolegos prisiminimų iš septynerių metų darbuotės radijuje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media