2021 m. balandžio 20 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas

 

2013-10-08Lietuvos radijo ir televizijos komisija surengė Europos audiovizualinį sektorių reguliuojančių institucijų platformos konferenciją Vilniuje

Vilniuje. baigėsi 38-oji Europos audiovizualinį sektorių reguliuojančių institucijų platformos (toliau – EPRA) dviejų dienų konferencija, sutraukusi 167 dalyvių iš 45 šalių. Tai pirmoji tokio masto Europos komercinę audiovizualinę žiniasklaidą reguliuojančių institucijų konferencija kada nors surengta Lietuvoje ir pati gausiausia EPRA istorijoje. EPRA buvo įkurta 1995 m. atsiradus poreikiui glaudžiau bendradarbiauti tarp institucijų vykstant šios srities verslo sparčiai globalizacijai bei technologijų konvergencijai ir iškilus naujiems reguliavimo iššūkiams.

2013-10-07Stabdoma VšĮ „Teleradijo kompanija Hansa“ laidinio radijo veikla  (1)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – Komisija), siekdama apginti vartotojų interesus, jau daugiau nei dvejus metus intensyviai siekia sustabdyti vykdomą neteisėtą VšĮ „Teleradijo kompanija Hansa“ laidinio radijo veiklą. Ši kompanija laidiniais radijo tinklais retransliuoja radijo programą „LRT radijas“, nors neturi nei šiai veiklai būtinos Komisijos licencijos, nei VšĮ Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos sutikimo retransliuoti jų programą, tai pat nemoka jokių su autorinėmis ir gretutinėmis teisėmis susijusių mokesčių.

2013-09-24LRT taryba patvirtino Administracinės komisijos sudėtį

Antradienį posėdžiavusi LRT taryba patvirtino nacionalinio transliuotojo patariančios institucijos – LRT Administracinės komisijos – sudėtį. Apsvarsčius septynių pretendentų kandidatūras, į Administracinę komisiją keturiems metams išrinkti finansininkai Ieva Augustinavičienė, Linas Gusarovas, Rimas Kanevičius, vadybos specialistas Tadas Šarapovas ir rašytojas bei leidėjas Valentinas Sventickas.

2013-09-23Radijo stoties “Kelyje”

Radijo stoties “Kelyje” šaukiniai pirmą kartą nuskambėjo 2000 metais Kaune, 105,9 MHz dažniu ir tai buvo pirmoji radijo stotis Lietuvoje, skirta visiems, esantiems kelyje. Greit ji tapo populiariausia ir klausomiausia radijo stotimi Kaune. 2003 metais “Kelyje” jau skambėjo Vilniuje (107,7 MHz ) ir Klaipėdoje (99,8 MHz), kur taip pat greit užkariavo kelius, radijo imtuvus ir klausytojų širdis.

2013-09-19Žydų genocido aukoms atminti – speciali transliacija per LRT radiją

Rugsėjo 23-ąją sukanka 70-metų, kai buvo likviduotas Vilniaus getas, įkalinęs dešimtis tūkstančių pasmerktų žydų. Ši data paskelbta visos Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Per trejus metus trukusią nacistinę Lietuvos okupaciją netekome per 90 procentų žydų – maždaug 200 tūkstančių. Istorikų teigimu, Lietuvoje žuvusių žydų procentas – vienas didžiausių Europoje. Už ką? Kodėl?

2013-09-16Saulės radijas

Didžiausias regioninis radijas šiaurės Lietuvoje „Saulės radijas“ įkurtas prieš 22 metus. Klausytojus pasiekiame 102,5 FM dažniu arba internetu www.saulesradijas.lt Kodėl turėtumėte klausytis „Saules radijo“? Nes mes kitoki

2013-09-16Marijos radijas (1)

Marijos radijas transliacijas pradėjo 2004 m. rugpjūčio 30 d. Kaune. Po mėnesio buvo įjungti siųstuvai Klaipėdoje ir Šiauliuose. 2005 m. birželio 29 programa pradėta transliuoti Vilniaus mieste ir apylinkėje. Gavęs licencijas Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje, Marijos radijas 2005 m. pavasarį tapo tarptautinės Marijos radijo asociacijos (World Family of Radio Maria) nariu.

2013-09-13Paskelbti konkursai licencijoms gauti

Lietuvos radijo ir televizijos komisija š. m. rugsėjo 11 d. paskelbė keturis konkursus radijo programoms transliuoti: 87,8 MHz dažniu Vilniuje, 91,0 MHz dažniu Kaune, 98,2 MHz dažniu Biržuose ir 97,7 MHz dažniu Utenoje.

2013-09-13„Literatūros akiračiai”: ar literatūra gali aktualizuoti istoriją?

Kaip literatūra gali veikti suvokimą apie istoriją? Apie tai kalbėsimės su literatūrologe Reda Pabarčiene ir istorikais Rūta Šermukšnyte bei Aurimu Švedu. Vedėja - Raminta Jonykaitė. „Literatūros akiračiai“ rugsėjo 15 d., sekmadienį, 17.03 val., rugsėjo 18 d., trečiadienį, 01.05 val. ir rugsėjo 19 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

2013-09-13„Atrask Lietuvą“: Vilko muziejus

Prieš keliolika metų Utenos rajone, Saldutiškio seniūnijoje, Indubakių kaime, kino režisieriaus ir operatoriaus Petro Abukevičiaus sodyboje įrengtuose voljeruose gyveno keliolika vilkų. Čia žymus gamtos mylėtojas filmavo plėšrius žvėris. Šiandien vilkai staugia toliau, už ežero miškuose, o sodyboje režisieriaus ir operatoriaus sūnus Ramūnas Abukevičius yra įkūręs Vilko muziejų. „Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugsėjo 14 d., 15.03 val. ir pirmadienį, rugsėjo 16 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

2013-09-12„Gyvoji istorija“: romano „Silva rerum“ maršrutais Vilniuje

Romanas „Silva rerum" nukelia skaitytoją į XVII–XVIII a. Vilnių. Norint realiai pajausti to laikotarpio Vilniaus dvasią miesto gatvėse, statiniuose, išlikusiose ženkluose ar net daiktuose, būtinos tam tikros žinios, atpažinimo kodas, kuris prieinamas ne kiekvienam. „Gyvoji istorija“ – rugsėjo 13 d., penktadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

2013-09-09Minint 70-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines – specialus LRT radijo dokumentikos ciklas (1)

Rugsėjo 23-čiąją sukanka 70-metų, kai buvo likviduotas Vilniaus getas, kuriame buvo kalinti dešimtys tūkstančių pasmerktų žydų. Vėliau ši data paskelbta visos Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Kokios priežastys lėmė tokį žudynių mastą? Ką buvo priversti išgyventi getų kaliniai? Tris rugsėjo pirmadienius (2, 9 ir 16 dienomis) LRT radijas dokumentiniuose pasakojimuose kalbės būtent apie tai -Lietuvos žydų istoriją ir skaudžiausią jos tarpsnį - Holokaustą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media