2021 m. sausio 18 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: Marijos radijas Lietuvoje

2016-09-05
 
 

MARIJOS RADIJAS LIETUVOJE

PRADŽIA

Marijos radijo istorija prasidėjo 1983 metais Italijoje. Tai buvo dviejų žmonių, kunigo Livio Fanzaga ir pasauliečio verslininko Emanuele Ferrario tandemas.

Jų iniciatyvos ir bendro darbo karštis davė stulbinančius rezultatus. Labai greitai iš parapijos radijo stoties ji tapo Italijos Marijos radiju.

Šių dviejų žmonių, kunigo Livio Fanzaga ir prezidento Emanuellio Ferrario iniciatyva, tolygiai kūrėsi pasaulinė Marijos radijo šeima, kuriai dabar priklauso apie 80 šalių.

LIETUVOJE

Lietuvoje Marijos radijas transliacijas pradėjo 2004 m. rugpjūčio 30 d. Kaune.

Po mėnesio buvo įjungti siųstuvai Klaipėdoje ir Šiauliuose. 2005 m. birželio 29 programa pradėta transliuoti Vilniaus mieste ir apylinkėje.

Šiuo metu Lietuvos Marijos radijas turi 25 dažnius.

PASAULINĖ MARIJOS RADIJO ŠEIMA

Nuo 2005 metų Lietuvos Marijos radijas taip pat yra tarptautinės Marijos radijo asociacijos (World Family of Radio Maria) narys.

Tuomet, apie vienerius metus, Lietuvos Marijos radiją rėmė aukotojai iš Italijos. Jų lėšomis buvo įsigyta įranga, atsiskaityta už dažnius, padengtos kitos susijusios išlaidos.

Viso pasaulio Marijos radijo veikla išlaikoma klausytojų aukomis, ir šiuo požiūriu Marijos radijas yra unikalus.

PREZIDENTĖ

Marijos radijas valdomas per VŠĮ, kuri pateikia ataskaitą Lietuvos Marijos radijo asociacijos bei pasaulinės Marijos radijo asociacijos susirinkimams.

Lietuvos Marijos radijo asociacijos susirinkimas renka valdybą, kuri deleguoja Marijos radijo Prezidentą. Prezidentas turi būti savanoris, turintis vadybinio darbo patirtį. Marijos radijo Prezidentas atsako už Marijos radijo misijos vykdymą ir su tuo susijusią veiklą.

Nuo 2007 metų Lietuvos Marijos radijo Prezidentės pareigas eina Egidija Vaicekauskienė.

MISIJA

Kiekvienas radijas turi savo pašaukimą. Marijos radijas yra evangelinė radijo stotis, turinti savo misiją.

Marijos radijo širdis yra pats Dievas, Gyvoji Evangelija, kuri nėra kažin kokiose teorijose, bet gyvame santykyje su Dievu. Todėl Marijos radijo širdis pirmiausia yra Šv. Mišios, Adoracija, maldos, transliuojamos iš įvairių Lietuvos bažnyčių, taip pat ir iš Marijos radijuje esančios Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai koplyčios.

Be abejo, Marijos radijui svarbu formuoti ir pasaulėžiūros klausimus. Radijas formuoja krikščionišką, katalikišką pasaulėžiūrą. Marijos radijas, atspindėdamas Bažnyčios nūdieną, atskleidžia Lietuvos klausytojui, kokia įvairiapusiška, šiuolaikiška ir neabejinga pokyčiams yra Katalikų Bažnyčia.

SAVANORYSTĖ

Marijos radijo veikla neįsivaizduojama be daugybės savanorių, kurie, šiai misijai skirdami savo laisvalaikį, aktyviai prisideda prie laidų kūrimo, jų vedimo, transliacijos ir kitos radijo veiklą užtikrinančios veiklos.

Marijos radijas atviras dialogui. Čia įvairias laidas veda akademinės visuomenės atstovai, žinomi kultūros veikėjai, kurie nebūtinai yra praktikuojantys katalikai. Marijos radijuje savo laidą turi ir Rytų Ortodoksai.

NEŠKIME DIEVO MEILĘ KIEKVIENAM

Didžiausia džiaugsmas yra tai, kad žinome, jog ir viena laida gali pakeisti žmogaus gyvenimą, ir viena laida gali sulaikyti nuo neteisingo žingsnio, ir viena laida gali įkvėpti, suteikti viltį bei atnešti taiką į šeimą ir kasdieninį gyvenimą. Tai yra didžioji mūsų darbo prasmė.

Popiežius Pranciškus sako: „Esminis dalykas yra atnešti Dievo meilę kiekvienam." - tokią misiją ir stengiasi įgyvendinti Marijos radijas!

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-09-05 08:23
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media