2021 m. balandžio 19 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: Per LRT RADIJĄ – muzikos festivalis „Midsummer Vilnius“

2017-07-12
 
 

Liepos 17-28 d. vyks antrus metus organizuojamas vasaros festivalis „Midsummer Vilnius". Į LDK Valdovų rūmų kiemelį kvies atlikėjai iš Lietuvos bei užsienio. Žiūrovams žadama dešimt išskirtinių pasirodymų.

Po kelių dienų prasidėsiantis muzikos festivalis sostinės gyventojus bei miesto svečius džiugins klasikinės, populiarios bei džiazo muzikos garsais.

Laukia malonūs susitikimai su baleto pagal „Radiohead" muziką „Radio and Juliet" trupe, Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, sparčiai kylančia žvaigžde, pianistu Tigranu Hamasyanu, Linu Adomaičiu ir Vokietijos styginių kvintetu „G-Strings", Kostu Smoriginu jaunesniuoju ir Kostu Smoriginu vyresniuoju, savo stiliumi išsiskiriančia britų grupe „The Tiger Lilies" ir nauja jų programa „Madame Piaf", pasaulinio garso operos žvaigžde iš JAV Charlesu Castronovo ir Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno. Festivalio „Midsummer Vilnius" baigiamajam akordui - solinis JAZZU koncertas.

Ryškiausius koncertus liepos 20-28 d. tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS bei LRT KLASIKA.

Liepos 20 d. 20.30 val. per LRT RADIJĄ klausykitės Lino Adomaičio ir Vokietijos styginių kvinteto  „G-Strings" programos, kuri 2016-ųjų rugsėjį buvo atlikta Vokietijoje ir sulaukė pilnų žiūrovų salių bei gausių aplodismentų. Linui Adomaičiui šių metų koncertai - ypatingi. Vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų mini muzikinės karjeros 20-metį. Kartu su žymiu Lietuvos atlikėju pasirodys ir „G-Strings" grupė. Smuikais koncerte gros Stefan Pintev ir Rodrigo Reichel, altu - Jan Larsen, kontrabosu - Frank Skriptchinski, o violončele - Šiaurės Vokietijos radijo (NDR) orkestro violončelių koncertmeisteris Vytautas Sondeckis.

Liepos 25 d. 20.30 val. per LRT RADIJĄ teatro ir kino aktoriaus, muzikanto Kosto Smorigino vyresniojo bei jo sūnus, operos solisto Kosto Smorigino jaunesniojo, muzikinio dueto koncertas. Kostas Smoriginas per ilgametę savo karjerą yra sukūręs daugybę įsimintinų vaidmenų teatre ir kine, tačiau ne mažiau jo gerbėjai laukia ir muzikinių aktorystės meistro pasirodymų. Kartu su teatro legenda tą patį vakarą į sceną žengs ir jo sūnus, vienas garsiausių ir talentingiausių Lietuvos operos solistų Kostas Smoriginas jaunesnysis. Garsiausiuose Europos teatruose dainuojantis baritonas Lietuvoje pasirodo itin retai, tad festivalio klausytojai turės išskirtinę galimybę pasiklausyti talentingojo klasikinės muzikos profesionalo.

Liepos 26 d. 20.30 val. per LRT RADIJĄ britų grupėsThe Tiger Lillies" programa „Madame Piaf". Jau 28-erius metus gyvuojanti grupė išlieka viena unikaliausių grupių pasaulyje, savo dainose kalbanti apie pačius įvairiausius gyvenimo aspektus. Jų muzikos pasaulį paaiškinti gana sunku - jis svyruoja nuo gilaus liūdesio, aštrios ironijos iki begalinio grožio ir sužavi įvairiausio skonio klausytojus.

Liepos 27 d. 20.30 val. per LRT KLASIKĄ pasaulinio garso operos žvaigždės iš JAV operos solisto iš JAV Charleso Castronovo ir Lietuvos kamerinio orkestro, diriguojamo Modesto Pitrėno, koncertas „Opera po žvaigždėmis". Pasaulyje pripažintas, vienas iš geriausių lyrinių savo kartos tenorų dainavo pačiose didžiausiose ir profesionaliausiose pasaulio scenose. Jo talentu žavėjosi Karališkojo operos teatro „Covent Garden" lankytojai Londone, klausytojai Niujorke esančiuose „Metropolitan" operos rūmuose, Vienos ir Berlyno valstybinėse operose,

Liepos 28 d. 20.30 val. per LRT RADIJĄ JAZZU solinis koncertas. Valdovų rūmų kieme po atviru dangumi pasirodysianti aksominio balso savininkė festivaliui ruošia specialią programą. Ji žada atlikti gerai žinomus kūrinius bei nustebinti naujomis savo dainomis ir kitomis staigmenomis. Be abejonės, tai bus vienas jautriausių ir įsimintiniausių vasaros vakarų, kurį išgirsti turės galimybę ir LRT RADIJO klausytojai.

Pagarbiai.

Viktorija Juškauskaitė

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-07-12 17:48
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media