2021 m. balandžio 13 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas :: Jonui Staseliui įteiktas medalis “Už nuopelnus žurnalistikai”

2020-05-23
 
LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius įteikia medalį Jonui Staseliui. Šalia – LŽS spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin. Gretos Skaraitienės nuotrauka

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius įteikia medalį Jonui Staseliui. Šalia – LŽS spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin. Gretos Skaraitienės nuotrauka

Vytautas Žeimantas
Vilniaus Rotušės aikštėje įvykusioje 19-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020" nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje buvo pagerbti ne tik šių metų konkurso laureatai.
Medalis "Už nuopelnus žurnalistikai buvo įteiktas mūsų kolegai Jonui Staseliui už asmeninį svarų indelį ginant ir plėtojant spaudos ir žodžio laisvę. Nutarimas dėl kolegos Jono pagerbimo šiuo aukščiausiu LŽS apdovanojimu buvo priimtas pavasario pradžioje, tačiau paskelbtas karantinas kiek užlaikė jo įteikimą - norėjosi tai padaryti iškilmingiau, o valdžios sprendimai iš pradžių buvo labai griežti - nesibūriuoti, neplanuoti renginių. 
Karantino reikalavimams mažėjant, leidus atvirose erdvėse rinktis daugiau žmonių, pirmieji sukruto mūsų spaudos fotografai. Jie ir nutarė kasmetinio tradicinio spaudos fotografų kūrybinio konkurso laureatus pasveikinti senojoje Rotušės aikštėje. 
Ši vieta, manau, buvo pasirinkta ne tik todėl, kad čia jauki, seną istoriją brandinanti aplinka. Rotušėje vyko pastarieji LŽS suvažiavimai, čia kasmet rinkdavosi į savo tradicinius renginius ir spaudos fotografai, čia vykdavo jų darbų parodos, kurias, beje, ir organizuodavo ilgametis LŽS spaudos fotografų klubo prezidentas, taip pat ir ilgametis "Lietuvos spaudos fotografijos" konkursų rengėjas Jonas Staselis.
Kolegai Jonui medalį "Už nuopelnus žurnalistikai" įteikė LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius. Jį sveikino LŽS spaudos fotografų skyriaus vadovė Evgenia Levin, kolegos, bičiuliai.
Jonas Staselis gimė 1972 m. birželio 11 d. Vilniuje. 1990 m. baigė Vilniaus S. Nėries vidurinę mokyklą, studijavo žurnalistiką Vilniaus universiteto, Komunikacijų fakultete. Praktiškai visą gyvenimą yra paskyręs fotografijai.
Dirbo fotokorespondentu žurnale „Moksleivis", laikraščiuose „Lietuvos rytas", „Laikinoji sostinė". 2005-2009 metais buvo UAB „Žurnalų leidybos grupė" fotoredaktorius.
1998 m. įsteigė neformalų spaudos fotografų klubą „Canon fotoklubas", buvo jo prezidentas.
Nuo 2009 iki 2016 m. buvo Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, VšĮ Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondo direktorius.
Kolega Jonas aktyviai veikia ir Lietuvos žurnalistų sąjungoje bei Nacionalinėje žurnalistų kūrėjų asociacijoje. 2007-2009 m. buvo LŽS pirmininko pavaduotojas, dabar LŽS Tarybos narys, NŽKA pirmininko pavaduotojas. 
Kolega Jonas 2001 m. kartu su bendraminčiais įsteigė Lietuvos spaudos fotografų klubą, daug metų jam sėkmingai vadovavo. Nuo 2007 m. jis rengia fotožurnalistikos festivalius ir konferencijas „Vilniaus fotografijos ratas". Nuo 2008 m. yra žurnalo „Fotografijos ratas" redaktorius.
2010-2011 m. jis buvo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo Tarybos pirmininkas, vėliau - Tarybos narys. 2011-2015 m. - Lietuvos kultūros ir meno Tarybos narys, du metus - Tarybos pirmininkas. Nuo 2010 m. Asociacijos LATGA tarybos narys.
Kolega Jonas aktyvus ir tarptautiniame lygmenyje. Jis buvo Tarptautinio fotografijų konkurso „Fujifilm Euro Press Photo Awards" žiuri narys. Dalyvavo Azijos-Europs Fondo (ASEF) Pekine surengtame "4th Asia-Europe Editors' Roundtable". 2009-2015 m. buvo tarptautinių fotomenininkų seminarų Nidoje vadovas.
Nuo 2007 m. yra World Press Photo fondo rengiamo seminaro „Joop Swart Masterclass" jauniems fotografams nominavimo komiteto narys. Nuo 2010 m. - Europos menininkų tarybos (ECA - European Council of Artists) Vykdomojo komiteto narys..
Sveikiname kolegą Joną su pelnytu apdovanojimu.
Rubrika Savaitės tema yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projeto dalis.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-06-29 16:38
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Andrea Scholes

2020-06-03 01:30

Ažajus yra žmogus, turintis didelę dvasinę galią dėl savo rašybos galios. Aš galėjau susigrąžinti savo vyrą po trejų metų skyrybų. Aš išgyvenau blogus laikus dėl skyrybų, todėl internete ieškojau pagalbos, kai susidūriau su parodymai apie moterį, kuri papasakojo, kaip burtų žinovė padėjo jai susilaukti kūdikio naudojant augalinį vaistą, aš susisiekiau su juo ir paaiškinau jam savo situaciją, jis atliko burtą, o mano vyras trečią dieną grįžo pas mane. man tai vis dar yra stebuklas, aš labai džiaugiuosi, kad grįžau su meile savo gyvenimui. jūs galite susisiekti su „Ajajai“ rašytoju jo „Viber“ ar „WhatsApp“ numeriu: 2347084887094 arba el. paštu: drajayi1990@gmail.com

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media