Seimo skaitykloje surengta knygų, straipsnių, nuotraukų paroda, skirta Stasio Kašausko 80-mečiui.
Stasys Kašauskas gimė 1943 m. rugpjūčio 10 dieną Birikų kaime, Telšių rajone. Baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo žurnalistiką, dirbo dienraščių „Komjaunimo tiesa", „Tiesa", savaitraščių „Gimtasis kraštas", „Literatūra ir menas", žurnalo „Moksleivis" redakcijose.
Stasio Kašausko kelias į Nepriklausomybę prasidėjo kartu su Sąjūdžiu: 1989-1990 m. išrinktas SSRS liaudies deputatu, 1990-1992 m. išrinktas į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą. Signataras mano, kad sėkmę abiejuose rinkimuose greičiausiai jam lėmė 1988 m. išleistos knygos „Tiesos sakymas" ir „Leisk, Viešpatie, numirti". Tuo metu šios knygos buvo itin skaitomos, nes jose buvo nemažai aštrios kritikos tuomečiams kompartijos iš Maskvos atstovams.
Vėliau S. Kašauskas dirbo redaktoriumi savaitraštyje „Atgimimas", buvo žurnalo Lithuania in the World leidėjas ir vyriausiasis redaktorius, leidyklos „Artlora" direktorius.
Nuo 1998 m. Dominikos Respublikos garbės generalinis konsulas Lietuvoje. Lietuvos rašytojų sąjungos narys - nuo 1985 m.
Kovo 11-osios Akto signataras S. Kašauskas apdovanotas 1989 m. Vinco Mickevičiaus-Kapsuko premija, 2000 m. - Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, 2010 m. - atminimo medaliu „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui 20 metų".
Stasio Kašausko kūrybinėje kraitėje - daugybė knygų, paskelbtų straipsnių, publikacijų periodinėje spaudoje.
Keliuose parodoje demonstruojamuose straipsniuose atsispindi signataro požiūris į bendražygius, politiką, kultūrą. Pavyzdžiui, viename jų S. Kašauskas apie kultūrą sako: „...Kultūra, kaip ir mūsų planeta, sukasi nepriklausomai nuo valdžios, be jos ateina ir diena, ir naktis. Mes nepakeisime politikų mąstymo, jis yra toks, koks yra. Kultūros bėdos neatskiriamos nuo kitų mūsų problemų. Kultūra yra arba jos nėra..."
Į daugelį reiškinių S. Kašauskas žiūri optimistiškai ir su humoru. Gal dėl to be kitų iš asmeninės kolekcijos paskolintų parodai nuotraukų, leistų žurnalų bei knygų atnešė ir kaukę, kurią jam prieš daugybę metų padovanojo bičiulis tautodailininkas. Būtent ta kaukė atspindi ironišką ir rimtą, kūrybingą ir santūrų, reiklų ir mielą signataro būdą.
Seimo skaitykloje paroda veiks nuo rugpjūčio 9 iki rugsėjo 9 dienos.
Skaityklos darbo laikas:
I-IV nuo 8 iki 17 val.,
V nuo 8 iki 15.45 val.,
pietų pertrauka 12-12.45 val.
Daugiau informacijos:
Rasa Praninskienė
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento
Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 5) 239 6199,
el. p. rasa.praninskiene@lrs.lt
Komentarai (5)