2024 m. gegužes 18 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Povilas Sigitas Krivickas:leidykla „Piko valanda” pasitinka savo 30-metį

2023-10-19
 
Povilas Sigitas Krivickas
Lietuvoje šiuo metu yra beveik 500 leidėjų. Jie kasmet išleidžia daugiau kaip 3000 pavadinimų knygų, kurių bendras tiražas siekia per 4 mln. kopijų. Visame krašte ir už jo ribų žinomi tokie leidybos koncernai, kaip „Tyto alba". „Alma litera", „Vaga". „Kauko laiptai". Tačiau aktyvių leidėjų esama ne tik Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Viena tokių bendrovių - tai leidykla ir spaustuvė „Piko valanda" Marijampolėje. Dabar yra gera proga pakalbėti apie šią įmonę, kuri šiomis dienomis pasitinka savo veiklos 30-metį. Kaip sako jos ilgametis vadovas Arūnas Reinikis, nepaisant spartaus elektroninės leidybos vystymosi, spausdinta ant popieriaus knyga tebeturi savo ištikimus gerbėjus ir paklausą. Juk spausdinta knyga gyvuoja jau šeštą šimtą metų nuo pat Johano Gutenbergo 1455 metais išspausdintos Biblijos. Jos dar neįveikė jokia elektronika.
Mieste prie Šešupės leidykla"Piko valanda" yra įkurta 1993 metais. Per trejetą dešimtmečių jos išleista daugiau kaip 600 pavadinimų knygų. Daugiausia apie Sūduvos krašto istoriją, iškilias asmenybes, lankytinas vietas. Nemažai vietos išleistų knygų sąraše užima poezijos rinkiniai. Štai prieš mus knyga GERŲJŲ LAUMIŲ GLUOSNIAI. Tai jau dvyliktasis marijampolietės, Lietuvos rašytojų sąjungos narės Česlovos Jakštytės literatūrinis leidinys. O štai knyga NEVERMILO ŠEŠĖLIAI - tai antrasis vos keturiolika metų turinčios autorės Saulės Kraptavičiūtės romanas, skirtas bendraamžiams. Serenitė - paprasta paauglė, sunkiai dirbusi pagaliau patenka į prestižinį koledžą ir net susiranda draugų. Tačiau ji negali nerūpestingai mokytis, nekreipdama dėmesio į blogus dalykus.
Suprantama, leidykla „Piko valanda" savo darbuose daug dėmesio skiria Marijampolės miestui. Juk iš jo yra kilę arba garsioje gimnazijoje mokęsi daug Lietuvos šviesuolių - Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka, Jonas Jablonskis. Apie tai pasakojama solidžiose studijose (Kęstutis Subačius MARIJAMPOLĖS MIESTAS), albumuose (MARIJAMPOLĖS ALBUMAS). Šios leidyklos paslaugomis yra patenkinti ir tolimesnių Lietuvos vietovių užsakovai - Kelmės, Telšių, Skuodo.
2016 metais „Piko valandai" buvo paskirta Lauryno Ivinskio premija.
Leidybos ir spaudos darbai atliekami nuo dizaino iki knygos skaitytojo rankose bei knygynuose. Po „Piko valandos" iškaba yra apjungtos trys svarbios sritys: knygų ir kitos spausdintos produkcijos leidyba; pati spaustuvė su amerikietiška technika ir prekyba. Tai įgalina sutelkti kaštus ir trumpinti gamybos laiką. Vien iš knygų leidybos būtų sunku išgyventi. Todėl bendrovė „Piko valanda" atlieka pačius įvairiausius leidybos ir spaudos darbus. Iš jų paminėtina: vizitinės kortelės; lankstinukai; plakatai; lipdukai; atvirukai; kvietimai; bloknotai; aplankai; kalendoriai; darbo knygos.
Bendrovės vadovo Arūno Reinikio žodžiais tariant, svarbu ne tik gerai atlikti leidybos ir spaudos darbus, bet ir neteršti aplinkos šio proceso atliekomis - dažais, rūgštimis, popieriaus atraižomis. Todėl bendrovė „Piko valanda" aktyviai dalyvauja įvairiose aplinkos apsaugos programose. Viena jų vadinosi „Kuriame Lietuvos ateitį". Šiuo projektu buvo siekiama sumažinti įmonės neigiamą poveikį aplinkai vykdant produkcijos gamybą. Projekte vykdytos trys veiklos: 1. Diegta aplinkos apsaugos vadybos sistema pagal specialaus standarto reikalavimus. 2. Atliekamas gamybos technologijų auditas. 3. Ekologiškas gaminių projektavimas. Tai įgalino sumažinti neigiamą veiklos poveikį aplinkai, gauti ekonominę naudą mažinant žaliavų bei gamtinių išteklių sunaudojimą. Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
Štai su tokiais svarbiais darbais ir rūpesčiais bendrovė „Piko valanda" pasitinka savo 30-metį. Ji džiaugiasi kartu su esamais ir jos leidinių skaitytojais ir viliasi jų gausėjimo ateityje.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-10-19 11:16
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media