2020 m. spalio 21 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Tiesiogiai iš Seimo – tarptautinė konferencija, skirta Konstitucijos dienai paminėti

2020-10-17
 
Spalio 25 d. sukanka 27 metai, kai buvo priima Lietuvos Respublikos Konstitucija. Šiai sukakčiai paminėti spalio 23 d. 9 val. Seime rengiama kasmetinė tarptautinė konferencija.
Lietuvoje valstybės valdžia organizuota vadovaujantis valdžių padalijimo ir jų pusiausvyros principu. Šiais metais konferencijoje pranešėjai dalinsis mintimis apie įvairius valstybės valdžių padalijimo principo teorinius ir praktinius aspektus, aptars naujus iššūkius, kuriuos lemia po Seimo rinkimų vyksiantys įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių pokyčiai, kuriuos įgyvendinant būtina užtikrinti efektyvią atskirų valstybės valdžių sąveiką ir jų pusiausvyrą. Daug dėmesio bus skiriama teismo, kaip vienos iš valstybės valdžią įgyvendinančios institucijos, nepriklausomumui.
Pasak buvusios Konstitucinio Teismo teisėjos, Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorės dr. Tomos Birmontienės, konstitucinis valdžių padalijimo principas yra vienas svarbiausių demokratinės valstybės bruožų. Įstatymų leidžiamoji, vykdomoji ir teisminė valdžios yra atskirtos ir veikia savarankiškai, tačiau tai, kad jų veikla yra grindžiama pusiausvyra, nereiškia jų tarpusavio konkurencijos ar priešiškumo, o reikalauja jų bendradarbiavimo. Šio konstitucinio principo svarbą akcentuoja ir buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas, MRU profesorius dr. Vytautas Sinkevičius teigdamas: „Deja, įstatymų leidžiamoji ir vykdomoji valdžios ne visada paiso šio principo, kartais peržengia joms nustatytų įgaliojimų ribas. Todėl Konstituciniam Teismui tenka konstatuoti, kad įstatymas ar kitas teisės aktas, išleistas nesilaikant šio principo, prieštarauja Konstitucijai".
Konferencijoje pranešimus skaitys MRU Teisės mokyklos atstovai, Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas, prof. dr. Ignas Vėgėlė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas dr. Haroldas Šinkūnas, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas dr. Irmantas Jarukaitis ir kiti įžymūs Lietuvos teisės ekspertai. Renginyje taip pat dalyvaus mokslininkai iš Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir JAV, kurie aptars jų valstybių šiandienos politines ir teisines aktualijas įgyvendinant valdžių padalijimo principą.
Organizatoriai: Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla, Lietuvos Respublikos Advokatūra.
Aštuntus metus organizuojama konferencija atvira visuomenei. Dėl viruso Covid-19 grėsmės šiais metais renginys vyks nuotoliniu būdu (pranešimai bus pristatomi Seimo Konstitucijos salėje). Konferencijos dalyviai kviečiami renginį stebėti per TV programą „Seimas tiesiogiai" ir „Youtube" paskyroje „Atviras Seimas".
Visiems pageidaujantiems bus išduodami dalyvavimą konferencijoje nuotoliniu būdu patvirtinantys pažymėjimai. Registracija pažymėjimams gauti bus vykdoma renginio metu registruojantis šiuo ADRESU. 
Detalesnė informacija apie renginį teikiama ir el. p. vti@mruni.eu.
Kontaktinis asmuo:
Prof. dr. Agnė Tvaronavičienė,
Viešosios teisės instituto direktorė
Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla
Mob. 8 655 38 282
Aidena Bacevičienė
Seimo kanceliarijos Teisės ir teisėtvarkos komiteto biuro padėjėja 
Tel.: (8 5) 239 6795, mob. 8 699 04 328
El. p. aidena.baceviciene@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-10-17 11:42
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media