2024 m. birželio 14 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: „Lietuvos ryto” televizija: Vaidotas Baumila apie Klaipėdos Jūros šventę

2023-07-28
 
Vikingų drakonų lenktynės

Vikingų drakonų lenktynės

Klaipėdos Jūros šventės šeštadienis prasidėjo vikingų „Drakonų" laivų lenktynėmis Danės upėje. Regatos vyriausias teisėjas bei Klaipėdos Jūrų uosto partneris Arvydas Stašaitis yra antrasis žmogus pasaulyje pagal turimų vikingų laivų skaičių. Pirmieji yra suomiai, kurie turi virš 500 tokių laivų, antrasis Arvydas Stašaitis, turintis 18 vikingų laivų, ir trečiasis- dvylikos laivų savininkas kanadietis.
"Tai yra vikingų kultūra, jie gamino tokius laivus. Būtent tokius laivus atkurti, gaminti ir su jais rungtyniauti sugalvojo suomis, kuris pasigamintu laivu apiplaukė salą ir, įveikęs 60 kilometrų, nusprendė organizuotai laivų regatą. Suomiai šiuos laivus vadina „kirkovenė", jais nuo seno buvo plaukiama į turgų, bažnyčią ar karčiamą, o po karčiamos vyrams kildavo noras parungtyniauti. Taip ir gimė šį tradicija. Kai sudalyvavau rungtynėse Suomijoje, pažadėjau sau, kad vikingų laivų regatą surengsiu ir Lietuvoje", - sako Arvydas Stašaitis.
Arvydo Stašaičio entuziazmo pakako ir laivams įsigyti, ir tradicijai Lietuvoje sukurti. Ši regata vyksta jau tryliktus metus ir sutraukia vis daugiau dalyvių, šiais metais varžybose dalyvauja 40 komandų su daugiau nei 500 dalyvių.
Vaidotas Baumila sako, kad būtent Klaipėdoje labai juntama, kad Lietuva - jūrinė valstybė su giliomis tradicijomis. Šios šventės metu jo akis užkliuvo už dar vieno ypatingo laivo, kuris labai skiriasi nuo visų, esančių Danės upės krantinėje, tai karinis laivas - išminuotojas „SŪDUVIS", kuris jau baigė savo tarnystę ir tapo „Lietuvos jūrų muziejaus" eksponatu. Šiame muziejuje beveik visos laivo patalpos yra atvertos lankytojams ir eksponatus galima paliesti rankomis, išgirsti pačių įdomiausių pasakojimų, sužaisti edukacinį žaidimą „Miegančių monstrų medžioklė" ir pabandyti išsiaiškinti kaip kvepia bombos.
„Laivas „Sūduvis" - tai minų medžiotojas, jo pagrindinė užduotis - ieškoti I ir II pasaulinių karų paliktų minų, aviacinių bombų, torpedų. Tai savotiškas jūros sanitaras, kuris suteikia galimybę keleiviniams laivams saugiai judėti jūra", - sako Lietuvos Jūrų muziejaus edukacinių programų koordinatorius Mindaugas Žvirgždys.
Atmosfera Klaipėdoje Jūros šventės metu buvo išties ypatinga - miesto gatvėse ir aikštėse būriavosi ir vaikštinėjo daugybė žmonių, vakare visų laukė koncertai, o pačioje Klaipėdos širdyje prie paminklo „ARKA" buvo fiksuojamas naujas „Bitės Lietuva" rekordas - pirmoji Lietuvoje 5G mozaika. Žmonės buvo kviečiami nusifotografuoti bendrai nuotraukai ir tapti rekordo dalimi. Pasiekti didžiausios šalyje skaitmeninės 5G mozaikos rekordą pavyko - per mažiau nei šešias valandas nusifotografuoti panoro daugiau kaip 5 tūkst. klaipėdiečių ir miesto svečių. Rekordą užfiksavo skaitmeninių paslaugų bendrovė „Bitė Lietuva" bei „Rekordų akademija".
Visą vasarą Vaidotas Baumila drauge su pakuočių tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas", kviečia visus atostogauti ir pailsėti, bet rūšiavimo įpročius į vasaros iškylas, šventes ar festivalius pasiimti su savimi: susirinkti atsivežtas šiukšles, jas išrūšiuoti ir tinkamai išmesti. Visą laidą „Misija - vasara" kviečiame žiūrėti šeštadienį 10.30 per „Lietuvos ryto" televiziją.
 

Giedrė Genevičiūtė
Tv laidos "Misija vasara" redaktorė
868679699


Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-07-31 11:41
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media