2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: TV8: Fotomenininkė Jurga Anusauskienė apie nelengvą kelią

2022-12-09
 
Jurga Anusauskienė

Jurga Anusauskienė

Statistika teigia, kad moters gyvenimo trukmė yra net 11 metų ilgesnė nei vyrų, tačiau tai nereiškia, kad moterų sveikata yra stipresnė ar kad jos patiria mažiau sveikatai grėsmingų situacijų.
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus" buvo kalbama apie moterų kasdienybės balanso palaikymą, kada metas pasitikrinti sveikatą ir kodėl tokia svarbi yra ligų prevencija.
Fotomenininkė Jurga Anusauskienė pripažino puikiai žinanti jausmą, kai tik susirgus prisimeni, kokia svarbi yra ir tavo pačios sveikata. Palaikyti gerą organizmo būklę moteriai padeda viena išmokta taisyklė.
„Iš savo asmeninės patirties žinau, kad nėra paprasta save pamilti ir mylėti. Man tai pavyko tik po 50 metų ir tik daug dirbant su savimi. Aš turėjau įdomią galimybę su televizijos pagalba dalyvauti kariuomenės projektuose. Patirtis ten man priminė labai gerą taisyklę - kareivis pirmiausia turi pasirūpinti savimi, nes kitu atveju jis yra bevertis. Mes esame kaip tie kareiviukai - galime eiti į bet kokius mūšius, bet vis užmirštame šią taisyklę, kuri yra labai svarbi", - kalbėjo J. Anusauskienė.
Suprasti ligų prevencijos svarbą fotomenininkei padėjo ir dabartinė gyvenimo meilė.
„Lygiai prieš metus, kai susiradau dabartinį savo gyvenimo vyrą, pirma, ką aš padariau - praėjau visą medicininę patikrą. Atsimenu, kad atėjau pas ginekologę ir ji manęs paklausė kuo aš skundžiuosi. Aš niekuo nesiskundžiau, o tiesiog norėjau pasitikrinti sveikatą. Tuomet ji pakėlė į mane akis ir pasakė, kad aš esu labai reta pacientė. Manau, kad ypatingai jau nuo 30-ties metų reikia save stebėti, atlikti tyrimus, nes daugeliu atveju galima užbėgti negeriems dalykams už akių. Prevencija visuomet pasiteisina. Ne tas kietas, kuris gali problemą spręsti, o tas kuris jos nesusikuria", - apie sveikatos priežiūrą kalbėjo Jurga.
Tačiau žinoma moteris prisipažino, kad įtempta kasdienybė bei patiriamas stresas ne visuomet padeda išlaikyti tinkamą sveikatos balansą, todėl į pagalbą pasitelkia ir kitą organizmo stiprinimo būdą.
„Žmogaus organizmas yra kaip bankas. Tu gali paimti kreditą, bet turi jį grąžinti su palūkanomis, nes jei tu to nepadarysi, bankas bankrutuos. Tai man ir padėjo suprasti, kad aš turiu naudoti papildus. Aš juos geriu beveik nuolat. Žinoma, juos pakeisdama tariuosi su savo šeimos gydytoja. Nuolat vartoju kalį ir magnį, kurie mane tikrai labai gerai veikia. O toliau, žiūrėdama pagal sezoną, situaciją, vartoju ir kitus papildus: vitaminą D, kompleksą odai, nagams ir plaukams", - apie sveikatos puoselėjimą pasakojo Jurga.
Laidoje kalbėjusi „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro" šeimos gydytoja Daiva Berškienė pastebėjo, kad iš tiesų moteris vargina daug įvairių lėtinių ir ūmių ligų, kurios susijusios su amžiumi, gyvenimo būdu, profesine veikla, ir, žinoma, lytimi.
„Jeigu moteris kreipiasi į gydytoją ir išsako panašaus tipo nusiskundimus, kaip silpnumas, plaukų slinkimas, nuovargis, sutrikęs miegas arba mėnesinių ciklas, mes visų pirma atliekame bendruosius tyrimus. Pamatę, kaip atrodo bendras kraujo tyrimas, siūlome atlikti tiek vitamino D3, tiek priklausomai nuo amžiaus grupės ir kitus laboratorinius tyrimus, kurie mums parodo tam tikrų ligų grėsmę. Pavyzdžiui, aterosklerotinės ligos vystymosi rizika jaunesniame amžiuje yra mažesnė, nes mus saugo mūsų estrogenai ir kiaušidžių veikla. Dėl to moterys susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis kurį laiką, iki 50-ies metų, turi šiek tiek mažesnę riziką negu vyrai", - pasakojo gydytoja D. Berškienė.
Lietuvos moterys yra labai emancipuotos, verslios ir aktyvios, prisiima daug įsipareigojimų tiek šeimoje, tiek darbe, ir svarbiausia - joms viskas puikiai sekasi. Tačiau tam, kad gyvenimas nebėgtų pro šalį, kad jaustume pilnatvę, kad būtume laimingos, turime būti sveikos.
O sveikata, pasak gydytojos D. Berškienės, yra ne tik tinkamas gyvenimo būdas, bet ir meilė sau.
„Sveika moteris visų pirma myli save ir pirmiausia pasirūpina savimi. Jeigu mes esame pailsėjusios, laiku pavalgiusios, suradusios laiko paskaityti knygą, išeiti pasivaikščioti, paplepėti su draugėmis ar ramiai rytą patinginiauti ir atsigerti kavos, jeigu mes galime ramiai užmigti ir ramiai pabusti, tai reiškia, kad mes esam sveikos", - apie būtinybę rūpintis savimi kalbėjo specialistė.
Anot „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro" gydytojos akušerės-ginekologės Agnės Dičiūnienės, pacientes galima būtų sugrupuoti į dvi stovyklas. Tai tos moterys, kurios ateina pasitikrinti kiekvienais metais ir dalyvauja profilaktinėse programose, ir tos, kurios ateina tik tada, kai prispiria sveikatos bėdos.
Ginekologė atkreipė dėmesį, kad ypač daug apie moters sveikatą pasako menstruacijų ciklas ir eiga, o vyresniame amžiuje - prasidėję menopauzės simptomai.
„Reikėtų atkreipti dėmesį, jei turime gausesnį nei įprasta arba nereguliarų kraujavimą mėnesinių metu, arba bet kokį kraujavimą iš makšties po menopauzės. Menopauzės metu gali lydėti įvairūs nemalonūs pojūčiai: odos būklės pasikeitimai, karščio pylimai, nemiga, miego sutrikimai, gali atsirasti nerimas ir netgi depresiniai simptomai, nestabili nuotaika. Šiuos simptomus galima palengvinti ir modifikuoti, bet ne visada moterys to nori, kartais bijo, ne visada kreipiasi pagalbos", - kalbėjo gydytoja A. Dičiūnienė.
Medikė pabrėžė, kad itin svarbios yra profilaktinės programos - gimdos kaklelio onkocitologinis tyrimas, kuris atliekamas moterims nuo 25-erių metų bei krūtų tyrimas, atliekamas nuo 50-ties metų. Jaunesnėms moterims svarbu periodiškai tikrintis krūtis pačioms ir, kylant nors mažiausiam įtarimui, kreiptis į medikus.
Medicinoje nuolatos vyksta įvairūs ieškojimai, kaip padėti moterims įvairiais amžiaus tarpsniais. Yra nustatyta, kad papildant mitybą subalansuotais aktyviais ir individualiai parinktais elementais, galima pastebėti ženklų teigiamą poveikį moters savijautai, sako ,,Mano vaistinė" specialistė Greta Meškaitė.
„Visi žinome, kad moterų organizmo poreikiai yra kitokie nei vyrų. Dėl menstruacijų ciklo, pastojimo, nėštumo, gimdymo, menopauzės reikia skirtingų naudingųjų medžiagų ir kitokio jų kiekio. Todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į maisto papildų linijas, tokias kaip Wellwoman, kurios pritaikytos konkrečiai gyvenimo situacijai. Pavyzdžiui, vaisingo amžiaus moterims rekomenduojamas subalansuotų agurklių, nakvišų, vitaminų, mineralų ir kitų bioaktyviųjų elementų kompleksas imunitetui, energijai ir nuovargio mažinimui. Sportuojančioms moterims skirtame komplekse yra gvaraninių paulinijų ekstraktas, kuris palaiko riebalų metabolizmą, o tai svarbu svorio kontrolei. Dar vienas racionalus pasirinkimas yra su ypatingo grynumo būtent moterims subalansuotu Omega 3-6-9 kompleksu. Taip pat atkreipčiau dėmesį ir į papildus, skirtus vegetarėms bei veganėms, kurių sudėtyje yra didesni tam tikrų medžiagų kiekiai bei veganiniai visų medžiagų šaltiniai", - kalbėjo vaistininkė.
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laida „Sveikas rytojus" - ilgą darbo patirtį medicinos srityje sukaupusių 4 specialistų pokalbis su laidos žiūrovais apie geros sveikatos profilaktiką, gyvenimo būdo patarimus, naudingiausias ir aktualiausias medicinos, farmacijos aktualijas bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą.
Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas, vienas iš „Fi Clinica" įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, psichoterapeutas, „Eglės sanatorijos" direktorius medicinai Arvydas Balčius kalba apie geros sveikatos profilaktiką, o grožio terapijos studijų dėstytoja, veido masažų instruktorė, „Fi Clinica" grožio specialistė Ramunė Skurkienė pasakoja apie sveiko gyvenimo paslaptis bei gražios odos puoselėjimą.
„Sveikas rytojus" - sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!
Daugiau informacijos:
Vaida Poderytė-Bernatavičė
TV TOPAS
owner | producer
vaidapoderyte@gmail.com
vaida@tvtopas.lt
Tel. +370 698 54276
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-12-09 10:20
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media