2024 m. birželio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Valstybės dieną į kelią leisis šeštoji „Nacionalinė ekspedicija“

2020-07-03
 
E. Genio / LRT nuotraukoje: 2019 m. „Nacionalinė ekspedicija“

E. Genio / LRT nuotraukoje: 2019 m. „Nacionalinė ekspedicija“

Liepos 6 d., sudalyvavę Valstybės dienos renginyje LR Prezidentūros kiemelyje, į kelią leisis jau šeštosios LRT „Nacionalinės ekspedicijos" komanda.
Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną 17 val. prof. Alfredas Bumblauskas ir Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas „Nacionalinės ekspedicijos" pradžią paskelbs skambindami Šv. Jonų bažnyčios varpu. Iš Vilniaus universiteto kiemelio į ilgą kelionę ir pajudės „Nacionalinės ekspedicijos" komanda.
Jau aplankę Lietuvos didžiosios kunigaikštystės žemes Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje, „Nacionalinė ekspedicija" rengiasi į žygį per Gediminaičių dinastijos valdytas šalis.
„Leisimės į pačią ilgiausią ir didžiausią visų laikų Nacionalinę ekspediciją. Keliausime po šalis, kurios XVI-XVII a. buvo valdomos Gediminaičių dinastijos atstovų. Keliausime Dunojumi nuo Vokietijos - per Austriją, Slovakiją, Vengriją, Kroatiją, Serbiją. Ekspediciją baigsime viename iš piečiausių Gediminaičių interesų taškų - Rumunijos ir Serbijos pasienyje", - šių metų Nacionalinės ekspedicijos maršrutą dėlioja vienas iš ekspedicijos sumanytojų ir dalyvių, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.
Šiais metais prie Nacionalinės ekspedicijos prisijungia LRT žinių žurnalistas Edvardas Kubilius ir LRT laidų vedėja, pianistė Gerūta Griniūtė. Gerūta padės bendrakeleiviams susigaudyti ir tarp klasikinės muzikos istorijų, mat šių metų ekspedicijos maršrutas drieksis per žemes, kuriose užaugo žymūs kompozitoriai ir muzikantai. Ekspedicija apsilankys ir pasaulio muzikos sostine vadinamas Zalcburge (Austrijoje), kuriame yra gimęs Wolfgangas Amadeus Mozartas.
Dar vienas Nacionalinės ekspedicijos naujokas - Kęstutis Girnius. Pokario metais Vokietijoje išeivių iš Lietuvos šeimoje gimęs žurnalistas ir filosofas keliaudamas ekspedicijos laivais prisimins pokario pabėgėlių istorijas, o Miunchene papasakos apie darbą Laisvosios Europos radijuje. 
Į istoriko prof. Alfredo Bumblausko vadovaujamą ekspediciją taip pat leisis gamtininkas Selemonas Paltanavičius, istorikai Barbara Stankevič, Simonas Teškevičius, Luka Sinevičienė, Aušra Terleckaitė, someljė Arminas Darasevičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, laidų vedėjas, istorinių knygų autorius Robertas Petrauskas.
Šeštosios „Nacionalinės ekspedicijos" laidas LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau šių metų rudenį. Keliauti LRT TELEVIZIJOS žiūrovus „Nacionalinė ekspedicija" kviečia iš šią vasarą - pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 21.30 val. rodomi „Nacionalinė ekspedicijos" laidų pakartojimai.

 

Jovita Bazevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
Mob. 8 610 39 805
jovita.bazeviciute@lrt.lt 
www.lrt.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-07-03 14:05
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Gal

2020-07-30 18:02

jau ta ekspedicija pasibaigė? O čia dar rašoma apie ekspedicijos palydas per Valstybės dieną. Tokios, atsiprašant, naujienos trenkia naftalinu. Informavai visuomenę apie kokį nors renginį, tegu pabūna toji žinia dienelę kitą ir atnaujink informaciją. Kokia gali būti naujiena, jei ji kone visą mėnesį yra svetainėje?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media