2019 m. rugpjucio 18 d., Sekmadienis

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Mirė žinomas žurnalistas, redaktorius Henrikas Savickas

2017-05-10
 
Henrikas Savickas

Henrikas Savickas

 

Vytautas Žeimantas

 

2017 metų gegužės 9 dieną išėjo į Anapilį žinomas žurnalistas ir redaktorius Henrikas Savickas.

Kolega Henrikas gimė 1935 m. kovo 25 dieną Kražiuose, nedideliame Žemaitijos miestelyje. Apie Kražius jis visada prisimindavo geru žodžiu, sakydavo, kad jo gimtinė ne tik garsi visoje Lietuvoje, bet yra ir labai jauki, miela širdžiai vieta.    

Vidurinę mokyklą jis baigė Šiluvoje. Vėliau pradėjo žurnalistikos studijas Vilniaus universitete.

Dar būdamas studentu įsidarbino į "Tiesos" laikraščio redakciją. Būdamas darbštus ir kūrybingas greitai kilo karjeros laiptais. 1960 metais jau tapo „Tiesos" atsakinguoju sekretoriumi, vėlai ir redaktoriaus Alberto Laurinčiuko pavaduotoju. Buvo LŽS nariu.

"Tiesos" redakcijoje turėjau laimę su kolega Henriku susipažinti ir dešimt metų kartu dirbti. Atėjau į "Tiesą" jaunas, tik po universiteto studijų, todėl buvau, kaip žurnalistas visiškai žalias. Dėkoju likimui, kad "Tiesoje" man vadovavo, patarinėjo ir sudėtingu žurnalisto keliu vedė Albertas Laurinčiukas, Henrikas Savickas, Mindaugas Barysas, Algirdas Strumskis, kiti vyresnio amžiaus kolegos.

Kolega Henrikas, kai pas jį užeidavai į kabinetą, visada pasitikdavo su miela, henrikiška šypsena. Skaitydavo atneštą tekstą įdėmiai, bet ne priekabiai, jei taisydavo, tai darydavo draugiškai, paaiškindamas kur suklysta ar netiksliai interpretuota. Jam kiekvienas lietuviškas žodis buvo brangus, todėl siekė, kad ir mes, jaunieji suprastume kiekvieno žodžio reikšmę ir svarbą.

Dabar, kai įvairioje žiniasklaidos terpėje skaitau ar girdžiu menkai redaguotą, žalią tekstą dažnai prisimenu kolegą Henriką, jo atlaidžią šypsenėlę ir žodžius: "Čia reikėtų pasakyti taip..." 

Galima drąsiai pasakyti, kad tokių žurnalistikos asų, kaip H. Savickas, A. Laurinčiukas, M. Barysas, A. Stasiukaitis, Z. Jonutis, kitų, dėka "Tiesoje" buvo paruošta nemažai jaunų žurnalistų, Atgimimo laiku ir Nepriklausomoje Lietuvoje tapusiu svarbių periodinių leidinių redaktoriais, vadovais. Tai (pavardinsiu abėcėlės tvarka, kad kas neužsigautų) Leonas Braziulis, Arnoldas Čaikovskis, Bronius Čekanauskas, Česlovas Grencevičius, Jurgis Paskočinas, Antanas Stanevičius, Gedvydas Vainauskas. Na, ir šių eilučių autorius.        

 Po "Tiesos" kolega Henrikas keletą metų (1989-1992) dirbo informacijos agentūros ELTA vyriausiuoju redaktoriumi. Tai buvo Atgimimo metai, spaudos laisvėjimo metai. O Elta tuo metu buvo vienas iš pagrindinių oficialių žinių tiekėjų Lietuvai ir pasauliui. Kiekviena informacija praeidavo pro kolegos Henriko rankas, Lietuvos laisvės idėja plito plačiai.

Nuo 1992 metų iki visiško išėjimo į pensiją kolega Henrikas buvo dienraščio „Lietuvos rytas" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju.

Lietuvos žurnalistų šeima neteko talentingo žurnalisto, gero bičiulio.

Reiškiame nuoširdžią užuojautą jo žmonai Nijolei, sūnui Linui, visoms giminėms ir artimiesiems.

Velionis gegužės 11 d., ketvirtadienį, 9 val. bus pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų gatvėje). Laidotuvės vyks tą pačią dieną 16 val. Rokantiškių kapinėse.


Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-05-11 13:47
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media